Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kell neki takaró?

Kell neki takaró?

Figyelt kérdés
A ló nincs nyírva, fedelesben dolgoznak vele, utána mindig lesétáltatják rendesen. Annyi, hogy a pálya és az istálló között van egy kis séta a szabadban, és mostanában van amikor esik az eső/hó. (Megy utána boxba, de mire kiviszik már leszárad, mert a lovaglás után még lenyergelik, stb.) Szükséges lenne takaró? Ha igen milyen?

2013. nov. 27. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igen,mert a ló érzékeny állat és már nagyon kezd hideg endi az idő,szóval hamar megfázhat. Ezt lovasboltokban választhatod ki.
2013. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

most az a kérdés, hogy arra vegyen-e valaki takarót, hogy a fedelestől az istállóig 100 métert elsétáljon a ló leszáradva? hát erre nem kell!


viszont a leszáradást segítheti egy polár takaró, az sose árt ha van és az rajta maradhat amíg visszasétál, egy polár takaró már 5000 ft-tól kapható, szóval nem vészes kiadás, az tavasztól őszig jól jöhet.

2013. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, ősztől tavaszig nem?:D Nyáron legalábbis én nem használok polár takarót. :)
2013. nov. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
4-5 perces séta, és az a baj, hogy ha esik az eső elázik a ló, és nem tudom az mennyire jó, ha vizes amikor ráülnek, vizes amikor rárakják a nyerget, stb. Meg ugye visszafelé is elázik :)
2013. nov. 27. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:

nyilván rosszul írtam és ősztől tavaszig, nem tavasztól őszig.


a lónak alapvetően nem lesz baja attól, ha elázik, nem cukorból van. mondjuk az se mindegy, hogy lepucolva, felnyergelve teszi meg azt a 4-5 perc sétát, vagy csak utána pucolják? mert sáros-vizes lovat pucolni rémálom.


de ha ennyire aggódsz, vegyél vízálló esőtakarót/karámtakarót, lépésbetétest, de szerintem felesleges és az már nem is olcsó mulatság.

2013. nov. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 busa.e07 válasza:
ez a ló fajájától is függ. pl.: egy haflingi póninak nincs szüksége takaróra, a szőre elég vastag, de egy angol telivérnek szüksége ven lótakaróra, mivel könnyen megfázhat. Ezeket a fajtákat csak példának írtam, szerintem a ló szőrétől függ a takaró, emellett nem hiszem, hogy a pályától az istálóig hosszú lenne az út, én csak át szoktam dörzsölni szalmával, és az időjárásnak megfelelően (vastagabb ill. vékonyabb) almot teszek alá. Vedd figyelembe, hogy egy istálóban nincs túl hideg, tekintve, hogy több ló is van, amelyeknek a lehelete is ad valami kis meleget, és a szalma is, szóval szerintem nem kell rá takaró, de ha akarod nézz utánna a lovad fajtájának, és már abból, hogy az ősei a föld mely területein éltek, következtetni tudsz arra, szüksége van e a lovadnak takaróra ( pl.: a haflingi pónik ausztriában honosak, így nincs szükségük takaróra). vagy ha nem akarsz ennyire mélyre ásni, egyszerűen nézd meg a lovadat, látni és érezni fogod a szőre vastagságán, kell e neki takaró, de ezt legjobban neked kell tudni, mivel így látatlanban nem tudjuk eldönteni, de ha még így sem vagy benne biztos, beszélj az edzővel, lovásszal, ismerőssel. :)
2013. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!