Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek honnan érdemes...

Szerintetek honnan érdemes lovat vásárolni? (netről, ménesből )?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha olyan lovat akarsz, amelyik bírja a gyűródést, akkor ménesből! Bár a ménesi csikók nem a papa-mama kedvencei, kicsit zárkózottabbak, kevésbé barátságosak, de keményebbek. Az viszont tény, hogy nem mozgáshiányosak, kevesebb lesz a mozgásszervi problémájuk. Neked kell tudni, hogy milyen célra szánod a lovat, mit akarsz, és és mit tudsz kezdeni vele. Csikót lehet venni ménesből, de azt be kell lovagolni. Képes vagy erre? Azt hiszem nem! (pusztán a kérdés alapján) A lovaknál más a helyzet, lovat nehezebb venni ménesből, általában a tenyésztőnek az a célja, hogy a lehető legkorábban megszabaduljon a csikótól. A csikót megveheted hat hónapos korában, elhozhatod a saját istállódba, vagy egy neked tetsző csikót megvehetsz és tovább a ménesbe tartod, bértartásban a belovaglásig, vagy egyszerűen veszel egy hároméves csikót és hazaviszed, aztán jönnek a belovaglás gondjai, ami nem éppen kezdőlovas feladatot jelentenek! Mindenképpen érdemes hozzáértőre bízni a csikó belovaglását! Mivel a ménes egy lóállomány szaporítására fenntartott létesítmény, vannak a tenyésztésre alkalmas kancák, amik eleve nem eladók, és van esetleg saját fedezőmén, ami szintén nem eladó, tehát marad a csikó. Nem beszélve arról, hogy egy tradicionális ménes tenyésztéssel, és nem lókiképzéssel foglalkozik. Az már komoly ménes, amelyik a csikóit belovaglás és szelektálás után aja el. A netről? én biztos, hogy annyi fáradságot sem áldoznék, hogy személyesen megnézzem! Általában az eladó lovak úgy reklámozódnak, militaryra, díjugratásra, dijlovaglásra, hobyra alkalmas, vagy fogahajtásra és díjugratásra alkalmas, hat nyolc éves ló kiképzés alatt! Ha csak egy nagyon keveset is értünk a lovassporthoz, akkor tudjuk, a fentebb említett szakágak egészem más jellegű lovat igényelnek. Ha univezális lovat akarsz venni, akkor keresd a neten, ott számtalan univerzális lovat találsz melyekben az az univerzális, hogy egyformán nem jók semmire, legfeljebb hobyra! Bár néhány eladó és vevő a hoby ló fogalmával sincs tisztában! Sajnos a valóságban leginkább a semmire nem alkalmas, esetenként lovagolhatatlan lovat aposztrofálják hoby lónak! Ha neked elég a hoby ló, akkor nyugodtan vehetsz lovat az inteneten keresztűl. Azért még csomagküldő szolgáltatásként nem működik a neten történő lóvásárlás, mindenképpen illik saját érdekben kipróbálni, mielőtt megveszed. Most kezdek rájönni, hogy nem értem a kérdésedet, hogy gondold a neten történő ló vásárlást? Persze az általad említetten kívúl van más lehetőség is! És az a legbiztonságosabb fajtája a lóvásárlásnak. Biztos vagy abban, hogy akarsz lovat venni, vagy csak érdeklődsz?
2013. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm a választ meg hogy ennyit fáradoztál a válasszal! :) egyébként meg csak érdeklődök
2013. nov. 27. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Netről lehet jókat,de mint minden mással ezzel is vigyázni kell,nehogy átvágjanak.
2013. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. (a komment után)

Így is-úgy is el kell érte egyszer menniük! Vagy megnézni.

2013. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:
44%

Első, te teljesen képen kívül vagy. Úgy csinálsz, mintha tenyésztőtől kizárólag szuperjó csikókat, netes hirdetés alapján pedig csak semmire nem valókat lehetne vásárolni.


Kérdező: szinte mindegy, ugyanis a tulajdonosok nagyrésze meghirdeti az eladásra szánt lovát az interneten. Az eladó lehet magánszemélyt, de lehet akár családi vállakozásként működő, vagy épp állami tulajdonban lévő ménes is. Ha megnézed, Szilvásvárad lovai is fenn vannak, árral, fotóval az interneten. Persze vannak, akik nem hirdetnek, mert előbb-utóbb ajánlás, ismeretség alapján jön majd vevő, vagy épp annyira nem is eladó a ló. Ménesből sem csak félvad csikókat lehet venni, ahogy netes hirdetés alapján is lehet venni nagypályás lovat. Magyarán teljesen mindegy, de ha bizonyos fajtájú lovak közül szeretnél választani, a magánkézből eladó lovak átnézése mellett érdemes lehet jobb ménesekhez is ellátogatni, a csikókon kívül akadhat belovagolt fiatal ló is, vagy ha hároméves, hát rá kell még számolni a belovaglás árát.

2013. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Valletta! Lehet, hogy szerinted nagyon nem vagyok képben. Attól tartok, most Te sem! Azt válaszolod, hogy tenyésztőtől.. mit jelent az, hogy tenyésztőtől!? Mindenki tenyésztő, aki csikó előállítással foglalkozik! Egyébként minden ménes tenyésztő, de nem minden tenyésztő ménesi körülmények közt tenyészt. A csikónak csak előnyére válik a ménesben történő tartás! Az egyáltalán nem mindegy, hogy a csikó néhány száz négyzetméteres udvarban nől fel, vagy szabad mozgásterülete van néhány száz hektáron. Abból a csikóból soha nem lesz strapabíró ló, amelyik csikókorát egy 20 x 20-méteres, vagy még kisebb karámban töltötte el. Remélem, azt nem vitatod, hogy a ménesben felnőtt csikók sokkal egészségesebbek, ellenállóbak a betegségekkel szemben, mint a háztáji gazdaságok udvarában felnőtt csikók! A kérdés az volt, netről, vagy ménesből? (a tenyésztő kifejezés le sem íródott)

Nem egy olyan lóval találkoztam, (háztáji gazdaságban nőtt fel) ami, szép, jó kiállású ló, mozgása is volt, képessége is, a gondok ott kezdődtek, amikor az új tulajdonos munkára fogta. Nagyon szakszerűen, nem kért többet a lótól, mint az a korábbi képzettsége, fizikai állapota alapján elvárható volt. Rögtön előjöttek azok a mozgáshiányból adódó problémák, amik a csikó korábbi fizikai edzettségének hiányából adódtak.

Egyáltalán nem volt sértő számomra a reagálásod, ahhoz már túl sok lóval és lovassal találkoztam, hogy ez legyen a véleményem, amin nem vagyok hajlandó változtatni, akkor sem, ha neked egészen más a véleményed! Nem tudom, mennyi idős vagy, nem tudom, hogy kapcsolódsz a lovakhoz, lovagláshoz, mindez nagyon nem is érdekel. Én tiszteletben tartom a mások véleményét, még akkor is, ha nincs mögötte akkora szakmai tapasztalat, mint ami nekem már megvan (nem akarok nagyképű lenni, de több évtizedről van szó) (nem egy nagy érdem, az idő és a körülmények hozták magukkal) tudom, hogy ez a kijelentésem meglehetősen nagyképűnek tűnik egy olyan oldalon, ahol mindenki nagyon „ért” a lóhoz, és lovagláshoz!

A tenyésztést meg kell tanulni, amihez néhány év nem elég, sőt több évtizedre van szükség. A rendszerváltozás után kisöpörtük Németországot, Hollandiát, behoztuk a sok szemetet, fedező ménként, (arra nem gondolt a sok, gyorsan meggazdagodni vágyó, hogy ők sem hülyék, és naná, hogy nem tenyészménjeik javát adták el) többnyire olyan méncsikókat hoztak be, amelyek az első szelekciónál kihullottak, amiket sajnos a magyar tenyésztő egyesületek beengedtek a tenyésztésbe, és vártuk a csodát, hát a csoda az nem jött! Nem beszélve arról, hogy hol van az a szelektálás, ami a külföldi tenyészetekben már nagyon régóta, és nagyon jól működik? Magyarországon egy csikó megszületik, abból lónak kell lenni, valamire csak jó lesz jelszóval! Talán arra a kérdésre is tudsz válaszolni, hogy működik az, hogy (sajnos nem egyről tudok) méncsikó, semmit nem bizonyított a sportban, nem kapott fedengedélyt, aztán nem történt semmi változás, és mit tesz Isten, a sokadik tenyészszemle után megkapta a fedengedélyt. Ennyit a tudatos tenyésztésről! A ménesek a profi tenyésztők, (az esetek nagyobb részében), míg a magántenyésztők egyike-másika nagyon amatőr szinten tenyészt. Hiányzik az a tudás és tapasztalat, ami a tenyésztést tudatossá és célirányossá tehetné. Számukra a tenyésztés, nem jelent többet a ló szaporításánál!

Miért éppen Szilvásváradot emlegeted, ez az intézmény az utóbbi időben kisé túl van lihegve! Teljesen alaptalanul!

Mellesleg, egy ménes nem hirdet univerzális lovakat!!! Egy hozzáértő tudja, hogy az univerzális lovat még nem sikerült kitenyészteni. Elismerem, hogy vannak több célra használható lovak, egy bizonyos szintig, de kiemelkedő teljesítményt nem tudnak produkálni. Nem beszélve arról, hogy a ménesek zöménél is hiányzik a lovak sportkipróbálása. Viszont a netes hirdetések tele vannak három-négy sportágra kiképzett lovakkal!

Egyébként röviden válaszolva az eredeti kérdésre; teljesen mindegy honnan veszünk lovat netről, magántenyésztőtől, ménesből, korábbi tulajdonostól. El kell dönteni, milyen célra akarunk lovat venni, a lovat meg kell nézni, a tulajdonos mutassa meg, mit tud a ló, aztán próbálja ki a vevő! Ezek után, ha tetszik a vevőnek meg lehet venni. A kipróbálást nem lehet kihagyni, a későbbi csalódás elkerülése végett.

Amit leírtam, nem csak hallottam, és nem könyvből olvastam!

Most lehet lepontozni a nulláig!

2013. nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtad mind ezt,nyugi én magszimálisan pontozlak! Egyébként akkor baj ha a netről vennék?
2013. nov. 28. 14:49
 8/8 Valletta ***** válasza:

Na most belemagyaráztad a kérdezőbe, hogy netről csak semmire nem való hobbilovat lehet venni... gratulálok.


Én nem írtam, hogy ménesek tenyésztenek "univerzális" lovakat. Azt írtam, hogy igenis ménesek is hirdetnek az interneten - mivel te azt állítottad, hogy netről csak semmire nem való hobbilovakat lehet vásárolni. Szilvásváradot is ezért hoztam fel példának, nem azért, hogy az ott folyó munkát minősítsem.

2013. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!