Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet csinálni ezzel a...

Mit lehet csinálni ezzel a lóval? Terepen, ha megállunk, leszegi a fejét és kajál.

Figyelt kérdés

Csak lépésben mentünk és sokszor megálltunk (első terep). Halottam, hogy nem szabad a zablával felrángatni a fejét, hanem előrehajtó segítséget adni, de arra nem reagált. Meg sajnálom is huzigálni szegénynek, már a kezem belefájdult, mert nem tudtam mást tenni. Pálcám még nincsen...


Köszönöm a választ!


Ui.:Valószínűleg nem fogok mégegyszer rajta lovagolni, de mégis mit lehet tenni ezzel a helyzettel, lehetőleg szájrángatás nélkül.



2013. nov. 29. 07:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy bocsánat, ha ez hülye kérdés, de kezdő lovas vagy. A pálcával a lovat csak figyelmeztetném, nem agyonütém természetesen. És kesztyű esetleg?
2013. nov. 29. 07:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt nem értem,hogy miért álltok meg gyakran? A lovaknál ösztönösen jön,hogy akkor kajál( főleg ha még éhes is szerencsétlen). Szerintem ez nem akkora gond. Inkább nem kéne mindig megállni. Érdemi megoldást nem tudom irni,veréssel nem érnél el semmit,vagyis "figyelmeztetéssel",ha nem saját lovad,felesleges "nevelned" . HA a sajátod,akkor hosszas foglalkozással talán sikert érnél el.
2013. nov. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha az állat az előre hajtó segítségre nem reagál, akkor azt a fenyítésig fokozzuk. Magyarán igenis vigyél magaddal egy pálcát, és ha úgy érzed, hogy tojik a fejedre, akkor támogasd meg vele egy kicsit a csizmasegítséget.

De lehet, hogy erre nem is lesz szükség. Én csomó kitanult lovat ismerek, akinek pusztán a látvány is elég, hogy ott a pálca a kezed, és egyből készségessen dolgozik, viszont ha nincs nálad, akkor azonnal tojik a fejedre.

Egyébként meg ha azt akarod, hogy megálláskor ne kezdjen zabálni, annak az a módja, hogy ha kicsit játszol a szárakkal. Finoman (!) huzogatod egyiket, másikat, ezt ő érzi a hodászán, és figyelni fog rád. Már persze ha a dominanciaviszonyok rendben vannak nálatok.

2013. nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem kell felrángatni a fejét, ha nem engeded le. az nem rángatás, ha megtartasz egy szármértéket és nem engeded, hogy letegye a fejét. egy normál erőben lévő ember egy normál méretű lónak meg tudja tartani úgy a fejét, hogy az ne tudjon kajálni.
2013. nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én saját lovamat úgy neveltem le róla, hogy nem engedtem, hogy letegye a fejét. Nem rángattam a szárat, csak erősen megtartottam, mikor le akart hajolni. Szóval ő maga rángatta a száját. A másik, mikor nem értett a szép szóból, akkor kicsit megpöccintettem pálcával. 3-4 alkalommal ezt eljátszotta, de azóta tiszteltben tartja, ha megállunk még nem egyenlő azzal, hogy ehet. Kb egy perc után szoktam neki engedni, hogy legelésszen, addig pedig álljon meg nyugodtan odadobott szárral is.


Az hogy nincs pálcád... terepen bármikor tudsz törni egy vesszőt. A kesztyű pedig hasznos, mert nem szedi szét a kezedet a szár, meg nem zavar különösebben.

2013. nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kesztyű hasznos. A másik dolog, hogy ha ennyire kezdő vagy, ne vigyenek ki még terepre, mert életveszélyes lehet.

Ha a ló nem reagál az előrehajtó csizmára, akkor ráadásul végképp ne vigyenek ki vele terepre, mert az idomítottsági szintje elmarad a kívánatostól, finoman körülírva a helyzetet. Ha reagál, csak te nem tudsz megfelelő segítséget adni, akkor pedig maittad nem kéne még kimenni.

Amúgy a legegyszerűbb ,ha nem hagyod, hogy letegye a fejét, adj neki feladatot, csinálj vele állításokat, eleje körüli fordulatot, az érzékenyíti is a csizmasegítségekre, hátraléptetést, az remek fegyelmező feladat...

2013. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld :))
2013. nov. 29. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha a ló nem reagál az előrehajtó csizmára, akkor ráadásul végképp ne vigyenek ki vele terepre, mert az idomítottsági szintje elmarad a kívánatostól"


Ez nem mindig van így: még egy "agyonidomított" ló is csinálhatja ezt, ha nem elég határozott a lovasa és olyan a jelleme.

2013. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!