Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudnék csinálni ezzel?

Mit tudnék csinálni ezzel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Angol telivér kanca lovam, akivel rendszeresen járok lovagolni is. Ezzel nem is lenne semmi gond, ha a szomszédnak nem lenne egy csődör lova. Azthiszem sodrott fajtájú. Az a lényeg, hogy a karámja ajtaját folyton kilöki, és a gazdája meg lusta megkötni vagy valami. Ígyhát ott bóklászik a mellettünk lévő udvarban, és egyszer már be is jött a mi udvarunkra(azóta megerősítettük a kerítést, és azóta nem történt ilyen). A szomszéd háza az utolsó ház, utána egy erdő van hatalmas legelővel és mezővel. Oda szoktam kijárni lovagolni. Az emberke engedélyt adott rá, hogy a kertjén át menjek lovagolni, mert van 3 nagytestű kutyája akik az út mellett vannak, és a lovam fél tőlük. De a kertben van a ló is legtöbbször, mikor kiengedi az istállóból(a szomszéd lova). És az folyton jön utánnunk, és csipkedi a lovamat, meg direkt nekimegy. Egyszer rá is ugrott, de szerencsére nem lett csikó. Ezzel mit tudnék csinálni? A bácsinak is szóltam, de azt mondja, ez nem az ő problémája, oldjam meg egyedül. A lova ott van, ahol van, az csinál, amit akar. Ja, és még van az a probléma is, hogy nem birom visszahajtani a sodrottat, csak nagynehezen, mert folyton jön utánunk. A gazda nem köti meg. Mennék más útvonalon is, de ott a 3 kutya(akik nekiugranak a kerítésnek, ezzel nagy zajt csapva, amitől persze megijed a lovam) a városba meg nem szeretem vinni, mert elég forgalmas, és folyton meg kell állni a gyerekek miatt(megsimogatják Kecsest).. Kérlek, adjon valaki hasznos tanácsot! Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. nov. 30. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Eleinte az enyém is tartott a kutyáktól, bár ez normális. Szépen hozzá fog szokni. Elmész messzebb terepre akkor inkább, kerülsz 10-20 km-t, ha valami nem tetszik neki?:D


De ezen jót mosolyogtam, nem elég, hogy "segít" neked az útjutásban még azt is megmondanád mit csináljon a lovával a saját birtokán?:D


Amúgy kösd meg a sodrottat, vidd ki a lovad, kösd ki látható helyen, menj engedd el a sodrottat. :D De ez macerás. :) Viszont, ha alap esetben nem tudod elhajtani, ha sárlik majd a kancát még több bajod lesz.

2013. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem úgy van az hogy fél és megijed, tudja ki az úr csizmát keményen oda neki és már is felszabadult egy út vonalad ha jól száron is tartod :)
2013. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretném megmondani neki, hogy mit csináljon a lovával, de az elég idegesítő, hogy látja, hogy jön utánam a lova, és mikor szólok neki, hogy vigye vissza csak legyint és azt mondja, kell neki a mozgás, vigyem csak nyugodtan... Aztán meg ha valami baja lesz a lónak, ki hibája lesz? Naná, hogy az enyém...

Egyébként köszönöm szépen a választ, megpróbálom kikötni a lovat, csak az a baj, hogy rúg és az embert is csipkedi, nem csak a lovat... :/ De majd vigyázok.

2013. nov. 30. 18:10
 4/11 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Köszönöm szépen a választ, megfogom próbálni. ;)
2013. nov. 30. 18:12
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképp ne használd a szomszédod udvarát ha ott egy csődör van nem tudom egyáltalán hogy mertél oda menni( nem rosszból), de mi van ha a csődör be akarja fedezni a kancád és te rajta ülsz? vagy épp összeverekednek, vagy a kanca megilyed és elrohan. Te is és a lovad is komolyan megsérülhettek!!!

Ha tiéd a ló akkor szánd rá az időt és menny el a kutyák mellett. Ha fél csak lassan, ne erőltesd rá és ne rugd ahogy az előző irta mert azzal csak mégjobban megerősited benne a félelmét és ellen fog szegülni. Próbáld meg, hogy leszállsz és elvezeted. Ha egyszer sikerült elmenni mellettük akkor ismételd meg ezt többször. Meglátod hozzá fog szokni, csak idő és türelem kérdése!

2013. nov. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én is inkább a kutyák felé mennék, idővel megszokja, csak azt az időt kell túlélni...


másik lehetőség, hogy mindig lovaglás előtt megkötöd a szomszéd lovát, kikötöd valahova, vagy engedélyt kérsz a szomszédtól, hogy ilyenkor bevihesd a helyére, beviszed az istállóba és lovaglás után újra elengeded és akkor nem fog utánad jönni.

2013. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én lovam is félt a kutyaugatástól, nem egyszer majdnem le is vágott, irtó nagy balhé volt. Aztán eszembe jutott, hogy igazából a kutya máskor is ugat, nem csak akkor, amikor én fent ülök, és akkor a lovacskám meg se rezzent... Innentől kezdve adott a dolog, a ló rápróbált, elhiszem-e, hogy ő fél, elhittem, elkezdtem én is félni, hogy úristen, most mi lesz, megugrik, levág, otthagy, megesznek a kutyák, mit tudjam én. Amint eljutottam arra a pontra, hogy engem nem érdekelnek a kutyák, sőt, elvárom, hogy őt se érdekeljék, és már mikor láttam rajta, hogy helyezkedik, akkor rávágtam pálcával (nem megölni akartam, csak figyelmeztetni!), és odazártam a csizmám is, akkor nem tudott mit kezdeni velem, meg az új helyzettel: elkezdett szépen dolgozni, és egy-két nap alatt eljutottunk odáig, hogy már egyáltalán a fülét se mozdította, ha a kutyák rákezdtek. Hát ennyi. De olyan csődör mellé nem mennék vele, amit senki sem fog meg, ha gáz van... Csikó nem kell.

Inkább idomíts vele sokat, értse meg, hogy elsősorban rád kell odafigyeljen, nem másra, ha azt látja, hogy tudod, mit akarsz, magabiztos vagy, akkor igazi vetetőt lát benned, aki után mehet nyugodtan, mert meg tudod védeni, nem a halálba viszed... Ha te is félsz, akkor persze, hogy inkább másfelé menne, mondjuk haza, ahol a biztonságot érzi.

2013. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kihagytam, ne szállj le, és vezesd el a kutyák mellett, az a legrosszabb, amit tehetsz, megerősíted benne, hogy te is fosol a kutyáktól, ráadásul a leszállás pozitív megerősítés: ha feszkózol, leszállok, feszkózz máskor is, akkor is leszállok majd. Márpedig oda kell küldeni neki egyet, ha bizonytalan, nem agyonverni kell, de előre kell küldeni, két szár, két csizma között, nem időt hagyni neki a gondolkozásra... Ez ló, nem ember. Volt itt valaki, akinek a lova a lila virágoktól félt... Ő is következetesen leszállt mindig. Na hagyjuk már...
2013. nov. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ma megpróbáltam, de ledobott!

Pedig nem paráztam, magabiztosan ültem a lovon. Mikor elértünk a kerítésünk végéig nem akart továbbmenni. Aztán mégiscsak sikerült elindulna, de az egyik kutya nekirontott a kerítésnek, az nagyot csattant a ló pedig megugrott, én pedig leestem róla. Szerencsére nem taposott meg, és nem is futott el, csak pár méterrel arrébb ment. Ezután megfogtam a kantárt és hazavezettem.(Vissza akartam ülni, de a hátamra estem, és délelőtt óta még mindig sajog, de nem tört el szerintem). Szóval... Próbáljam meg mégegyszer?

2013. dec. 1. 14:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg még egyszer, nem baj, ha ügetésből mész, és kicsit átszasz a zablával, hogy a ló rád figyeljen, és folyamatosan ott az előrehajtó csizma, hogy "arra menj", akkor is, ha gáz van.

Előtte nem baj, ha valahol kicsit ellazítod a lovat, nagykörön kicsit dolgozgatsz vele. Általában akkor jobban figyelnek rád, stb.

Az, hogy "leszálltál", és munka vége, sajnos rossz üzenet a ló felé, készülj egy kis balhéra legközelebb is. Esetleg az segíthetne, ha ülésjavító edzéseket vennél, futószáron 1-2 alkalom már csodákat tud tenni (tapasztalat), sokkal könnyebb úgy szembenézni ezekkel a balhékkal.

2013. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!