Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel mit tudok csinálni?

Ezzel mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves Beagle kutyám és séta közben,ha meglát egy kutyát,akkor minden áron oda akar menni.Húz,folyamatosan nézi stb.És egyáltalán nem agresszív.Soha sem bántott semmilyen más kutyát,jól szocializált.Jártunk kutyasuliba is.És nem tudom,hogy ezt pontosan mikor kezdte el csinálni,de egyszerűen nem tudom,hogy mit tudnék kezdeni vele.Vannak ötleteim,és ki is fogom próbálni,de nem hiszem,hogy ezek bejönnek.(+van már olyan,amit próbáltam,de sajnos sikertelen lett.:S) Szóval,ha valakinek volt már hasonló gondja vagy van jó ötlete azt kérem,hogy segítsen!Mert ez nagyon gáz,és utálom,hogy ezt csinálja.És tudom,hogy ez részben az én hibám is valahol,pedig mindig figyeltem rá,hogy hogyan neveljem stb.
2013. febr. 26. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyi lehetősége van ismerkedni/játszani más kutyákkal?
2013. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem ártana néha odaengedni kutyákhoz :.. Vagy ha jártatok suliba akkor lehet nem ártana visszamenni hogy találkozzon kutyákkal..


Mivel nem látjuk mit csinál a kutyád elég nehéz kitalálni, hogy mit kéne csinálnod. Azért mert te azt mondod hogy nem agresszív attól még simán lehet. 2éves, ha kan lehet szukát érez, lehet meg akar védeni mert már érzi hogy ideges vagy és befeszülsz ha meglátsz egy kutyát..


Nekem ilyen van a környéken 1 beagle is de a nagyon komoly az egyik vizslás faszi. Meglát minket sétálni és lemerevedik a kutyájával.. néha olyan lehetetlen helyekre menekül, hogy hihetetlen a vizsla meg meg akarja védeni a szerencsétlent mert nem tudja hogy mitől fosta összemagát..

2013. febr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Annyi kérdésem volna hozzád, kedves kérdező, hogy ha jól szocializált a kutyát és állításod szerint nem agresszív... akkor mi a fenéért nem engeded oda a többi kutyushoz??


Ha egy kutya örömmel teli húz a másikhoz, akkor valószínűleg ennyire felvillanyozza a másik kutya látványa. Jól írták előttem, igazából ha többet taliztok normális kutyákkal, kevésbé lesz emiatt izgatott, kevésbé fog húzni.

2013. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanítanod a kutyádnak, hogy olyankor sem húzgálhat. Gondolom, már pár ilyen beindulásról más szituban leszoktattad. Akkor itt is pont ugyanúgy kell tenned. A kísérletezgetés meg nem megfelelő dolog. Bármit teszel is a leszoktatáshoz, azt nem elég egyszer, de még 4x sem megcsinálni.
2013. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk oda szoktam engedni kutyákhoz...De a környékünkön a legtöbb kutya kis agresszív,pukkancs.És ha odamegyünk akkor megszagolják és rögtön ugatják meg "felfújjak" magukat...

Am meg nem kan kutya,hanem szuka.

2013. febr. 26. 15:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Tiltsd le a húzásról. Szokja meg, hogy csak akkor mehet oda másik kutyához, ha te is jóváhagyod. Ez az ő érdeke is a fent említett agresszív és pukkancs kutyák miatt.
2013. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És,hogy tudnám letiltani?Csak mert,ha meglát egy kutyák,akkor arra fókuszál.Ha másfele megyünk akkor is néz visszafelé,hogy hol van a másik.:S
2013. febr. 26. 19:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha jutalomfalatra reagál, akkor azzal vond magadra a figyelmét. Ha nem, akkor szólj rá, hogy nem, és ránts egyet a pórázon. Végső esetben hátraarc, amíg vissza nem nyered a figyelmét.
2013. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezt fogom csinálni.:) Mondjuk a jutifalatosat már többször is csináltam és volt,hogy mûködött,de volt hogy nem.:S (meg a pórázon való rántást is)
2013. febr. 26. 23:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Figyu, a mi környékünkön is sok az ilyen "pukkancs" kutya. És a vicc az egészben, hogy én már látom messziről, hogy az a kutya mindig szét akarja szedni az enyémet... én kikerülöm, a hülye gazda meg odaengedi...^^

Szóval ismerős a helyzet. Azt szoktam csinálni, hogy ha már látásból tudom, hogy hülye a gazdi és a kutya, akkor csinálok egy hátra arcot, átmegyek a túloldalra, magamra vonom a kutyám figyelmét meg ilyesmi. :) A nagyobb testű kutyák itt rendesebbek, mint a kicsik. Velük szoktam engedi a barátkozást inkább. Egy pár hónap után lehet tudni, hogy melyik kutya normális és melyik nem.

2013. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!