Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lovakat kezdenék tartani,...

Ha lovakat kezdenék tartani, abból hogyan lenne hasznom? Vagy ez csak egy hobbi lehet?

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 23:16
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Éppen azt ecsetelem, hogy nem maga a vételár amit nem tudnék kifizetni, hanem a tartásuk egy vagyon. És lovardához stb nem elég két ló, tehát semmi bevételt nem hoznának, csak kiadás lenne rájuk. Lovanként 30-40ezer havonta, és lovakat minimum kettőt kell tartani. Így nem csodálom hogy kevesen tartanak lovat. Legalábbis az átlag emberek közül.
2013. dec. 2. 17:01
 12/32 anonim ***** válasza:
olcsóbb 1 lovat bértartásban tartani, mint 2 otthon, de ha nincs havi 40.000 ft-od erre a hobbira, csak mondjuk 20, akkor próbálkozhatsz a feles bértartással, vagy csak simán eljársz egy lovardába lovagolni.
2013. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Hát igen. Akkor ez is, mint minden pénz kérdése.
2013. dec. 2. 17:31
 14/32 anonim ***** válasza:
Olyat esetleg lehetne,hogy bértartásba adod és engeded hogy kezdőket/haladókat oktassanak rajtra. Így a ló ledolgozná a saját bértartását.
2013. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Ez igaz, lehet benne valami.
2013. dec. 2. 17:43
 16/32 anonim ***** válasza:
Pedig igenis egy lovardával egy kisebb vagyont lehet csinálni... egy nagyobb vagyonból. :)
2013. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogyha bértartásban tartom, és nem is én lovagolom, akkor semmi értelme tartani.
2013. dec. 2. 18:01
 18/32 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy oktass, minimum (!) sportoktatói végzettség kell, lovas szakágban. Egy lóval is oktathatsz, de ahhoz az kell, hogy a ló minősítve legyen oktatásra, számlaképes legyél, a lónak legyen ismert a származása, a telephelyén legalább 5, egyenként 4 évnél idősebb, minősített (?) ló legyen. - ez még nem érvényes, de max fél év, és az lesz. Ha nincs még 4 lovad, akkor bértartásba viszed a tied, ha ott van még 4, máris jó.

Oktatni csak herélttel vagy kancával lehet majd amúgy, és minimum 5 évesnek kell lennie. Terápiás lónál még további megkötések is vannak talán...

2013. dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy ha bértartásban van, miért ne te lovagolnád. Én bértartásban tartom a lovam, és úgy gondoltam, hogy vizsgaidőszakban lovagoltatok is vele, nyáron szintén, ettől még én is fogom lovagolni, a lovarda tulaja, személyzete, akárkije meg rá se nézhet a beleegyezésem nélkül.

A bértartás árát meg vissza lehet szerezni, ha napi 1-2 embert felültetsz, bértartás és oktatási bér függvénye. Legtöbb helyen napi 1 emberrel már jól kijössz, az nem sok.

2013. dec. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Nemhiszem hogy a környékünkön olyan sokan járnának bérlovagolni,hogy az én lovamra is jutna napi egy lovas.
2013. dec. 2. 23:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!