Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lovakat kezdenék tartani,...

Ha lovakat kezdenék tartani, abból hogyan lenne hasznom? Vagy ez csak egy hobbi lehet?

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 23:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Ha úgy viszed bértartásba a lovad, hogy boldog-boldogtalan lovagolhatja, akkor abból szinte csak szarul jöhetsz ki. Ha jól belovagolt a ló, akkor hamar közönség kedvenc lesz, mindenki őt nyekteti. Mivel a te saját pénzeden vásárolt cuccaid passzolnak a lóra (mivel rá vetted), mindenki azt nyúzza. Ha valami eltűnik, elszakad, akkor nincs a kárnak gazdája, te pedig megint drága pénzen pótolhatod a felszerelésedet.

A lovadat mindenki húzza vonja, felvehet egy csomó rossz szokást és ha olyan a lovi előtted le is tagadják, hogy az a ló aznap már 2-3 lovas alatt is ment, te pedig nem érted miért nincs kedve dolgozni.


Szóval így lovat bértartásba inkább NE!

A mi lovunk egyedül van otthon vagyis van egy kecskéje, de más ló nincs. Rideg tartásban van, havi költsége nyáron minimális az oltásokkal, féreghajtással, mert van mit legelnie, szénát is kap, de nem sokat, télen több szénát kap, de mellé még tud legelni. Mivel nincs intenzív munkában kevés zabot kap, így a havi költsége átlagosan 15-20 ezer Ft. Ha valaki bagózik és elszív napi 1 dobozzal, akkor kb ugyanott van.

2013. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Igen,azt irtam is hogy bérbelovaglásra nem adnám. Legalábbis ugy hogy nemis én adom ki, hanem valaki más.
2013. dec. 3. 14:16
 23/32 anonim válasza:
0%
Minek van lovad ha nem is foglalkozol vele úgy különösebben ,minek tartod akkor? Ha csak fizeted a tied használd ki, nem értem miért vettél ha nem is foglalkozol vele! Így a ló se tudja majd ki a gazdája azt fogja hinni hogy azé aki foglalkozik vele,de nézd ez a lónak se jó! Tudod te hány millió ,milliárd + - -vágynak egy lóra és ha kapnának is mennyire becsülnék őt?!-nem úgy mint te!ezt most amúgy nem azért írom hogy megbántsalak csak azért hogy tudd mi is a valóság! Sajnálom hogy neked csak ennyit ér egy ló pedig nem! És mi az hogy ha lovakat kezdenék tartani lesz hasznom? Ez mi,minek akarsz több lovat ha meg egyel se tudsz foglalkozni,pl még ha bértartásba adnád se jönne vissza annyi bevétel amennyiből eltarthatod,ha csak nem 10000-ért akarsz egy órácskat lovagoltatni mert abból se lenne semmi! És az lenne e hasznod belőle,neked csak erre kell? Vagy mennyi egyáltalán a tudásod a lovakról,milyen takarmányt adj neki,milyen betegségei lehetnek hogy előzheted meg ezeket vagy valmi? Úgyérzem vissza fogod még sírni a lovat ha már ő nem lesz,és fogod te még bánni hogy ilyen hanyag voltál!
2013. dec. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Akkor te nem olvastad az írást rendesen. Nekem nincs lovam, csak kérdeztem hogy ha vennék lovat, akkor tudnék e legalább annyi bevételt csinálni, hogy legalább a lótartás költsége megtérülne. Itt írták hogy a ló egyedül magányos, tehát legalább kettőt kell tartani. Na most két lovat tartani úgy hogy fejenként kb harminc-negyvenezerbe kerülnek havonta, és csak a szabadidőt töltöm velük az rengeteg. Lehetetlen egy átlag fizetésből.
2013. dec. 4. 16:19
 25/32 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy add bértartásba, és a lovarda lovagoltasson vele. HA van lovasoktatói végzettséged, lovagoltathatsz rajta te is, nyáron könnyű összeszedni nem egy gyereket, ha jó vagy, nem fognak otthagyni, és lesz, aki télen is lovagolni akar. Az meg már a te felelősséged, hogy megtanítsd őket lovagolni, és ne tedd tönkre a lovad.

Az, hogy ráengedjen a lovarda bárkit, aki betéved, az baromság, annál a vágóval is többre mész néha.

2013. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Egy lovarda nyitáshoz kellene öt-hat ló. Plusz az engedélyek. Nem azt mondtam hogy milliomos vagyok, csak. kerdeztem hogy egy átlag ember hogyan tud és mibōl eltartani lovat
2013. dec. 7. 00:21
 27/32 anonim ***** válasza:
iNem csak így lehet lovak tartani..., Adod-Veszel..... Van egy szép tanyád .Minkis így csináljuk jó persze mi drága lovakat veszünk..... Van amikor 50.000 euroért..És be vannak lovagolva,hajtani lehet stb.. Szóval hajrá
2013. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
iNem csak így lehet lovak tartani..., Adod-Veszel..... Van egy szép tanyád .Minkis így csináljuk jó persze mi drága lovakat veszünk..... Van amikor 50.000 euroért..És be vannak lovagolva,hajtani lehet stb.. Szóval hajrá z
2013. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Ég nagy gúrgia széna vagy 200.000 ezer. és minden ló eszik, amúgy nekünk 20 lovunk van
2013. dec. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Okè, majd veszek tōletek kettōt is.
2013. dec. 7. 10:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!