Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótulajok, ti mi célból...

Lótulajok, ti mi célból tartotok lovat? Havonta mennyiből?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 01:56
 1/4 anonim ***** válasza:
hobbi célból, mert ez volt minden vágyam, a ló nyújtja nekem a kikapcsolódást, és bár hobbi, tehát nem versenyzek, de azért sport is. én Bp közeli kisváros szélén ridegtartásban tartom, ami havi 35.000 ft, plusz patkolás és egyéb költségek, szóval havonta min. 40.000, talán picit több. nem olcsó mulatság, de nagyon megéri, a saját ló teljesen más, mint a lovardai lovak, érzelmileg kissé megterhelő ugyan, de mégis fontos része az életemnek és boldoggá tesz a saját lovam!
2013. dec. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is hobbi célból,habár csak 2 napja :) Az a legviccesebb benne,hogy egyedül volt,2 percre hagytam magára és kiugrott helyből a bokszból.. :D Magyarul a fiatal appaloosa csikóm 140 cm-t ugrott,landolt a szalmába (nagyon okosan tervezte),felállt,és a házból csak annyit látok,hogy vágtázik a határnak...A mai estét kint töltötte,valszeg azért ugrott ki,mert magányos volt és hiányoztak neki a többiek. Most anyáék gőzerővel keresik,én meg itthon örlődök,mert nem fértem be a traktorba,amivel mentek keresni őt. ( nagy a sár,ezért azzal) Szal ilyen benne van a pakliban,persze teljesen idegronccsá tesz...De bízni kell!
2013. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok) Havonta 15-30 000 ft,de plusz kiadások (körmölés,féreghajtás,stb..) közbejöhetnek.A lovat chippeltetni kell,lóútlevelet kell kiállítani,ami megint csak plusz költség,de szerencsére csak 1-szer kell megcsinálni.Persze mindig merülhet fel egy betegség stb. amivel számolni kell.
2013. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én elvileg hobby célból, de igazából azért, mert a társam, és hozzám tartozik.

A bértartás 50 ezer, szóval innen indulok, de 55-60 ezer alatt nem nagyon állok meg, mert ott a kiegészítő takarmány, a patamosópénz, a répa, a héven a kiegészítő jegy, plusz ha veszek ezt-azt, és akkor még ott a patkolás, a féreghajtás, oltások... Szóval inkább 60-ra jön ki havonta.

2013. dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!