Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 5 éves kislánynak Shetlandi póni?

5 éves kislánynak Shetlandi póni?

Figyelt kérdés
A féltestvérem decemberben kap egy shetlandi csődör pónit. Nekem egy furioso csődöröm van bértartásban egy jó szakértelmű ismerősömnél ahova a póni is kerül. Többek között ezért nem izgulok annyira rosszra fordul-e a póni és a lány sorsa. A családból egyedül én vagyok lovas, a többiek nem értenek hozzájuk, főleg nem a pónikhoz, megmondom őszintén, a pónikhoz én sem konyítok, egy-két welsh-el volt dolgom, ezért tettem fel a kérdést, hogy Ti helyesnek látjátok-e, vagy ami az én ötletem, ameddig a lány fel nem nő annyira hogy felelősségtudata legyen, addig édesanyámé legyen a póni. Szerintem hiába egy nyugodt csődör, egy 5 éves kislányt elvisz mint a huzat ha gondol egyet.

2013. dec. 2. 14:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy kinek a nevén van, teljesen mindegy.

De én nem vennék shetit gyereknek. Pár év múlva ki fogja nőni, ha addig beleszeret, akkor bele fog szakadni a szíve, ha el kell adni. Én ezért nem vennék pónit, sheteti meg mégannyira sem.

De csődört sem! Gyereknek nem való csődör, akármilyen kezes is.

2013. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%
vegyél egy pulikutyát azt anyi
2013. dec. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem én veszem neki, hanem az apja. Az a baj neki még kutya sem való, még nem elég fejlett az állatokhoz. Ezért akarom hogy anyáé legyen, és akkor a kislány meg tud a pónin ülni.
2013. dec. 2. 14:49
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ovis koromban én nagyon szerettem volna egy pónit, de a szüleimnek volt annyi esze, hogy csak "én pici pónim"-ot kaptam. Imádtam, és a mai napig megvan. Pusztán azért, mert egy kislány szeretne egy pónit, ne vegyetek. Egy póni nem játék, és nem egy pónitól lesz a gyereknek felelősségtudata. Ezzel csak azt éritek el, hogy követelődző lesz, hisz ha egy pónit megkaphat, akkor mást miért nem?
2013. dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Tudom ezzel tisztában vagyok, én sem kaptam pónit vagy lovat mamámtól mikor pici voltam. magamnak vettem meg több mint egy éve.

Csak még is hogy lehetne beszélni a makacs, felelőtlen apjával? :/ Már lebeszélte a póni gazdájával. Ha pedig én megszólaltam volna, akkor lettek volna bajok, hogy nekem is van lovam, csak fogjam be.

De most tényleg. Egy 5 éves lány hogy fog foglalkozni egy pónival, ha még csak meg sincs őrülve a lovakért? Sose követelőzött hogy legyen neki egy pónija, fél is a lovaktól. Mire számítsak? Vegyem pártfogásba a pónit a bértartóval?

2013. dec. 2. 15:18
 6/22 anonim ***** válasza:
Szóval... Te vagy a féltesó. Akkor gondolom az anyukátok közös. Ergo: beszélj anyukáddal. Én 10 évesen az aranyhörcsögömet is csak 2 hétig gondoztam, utána anya megörökölte. Gondolhatod, hogy mi lesz a pónival... Különösen, ha nincs is meghülyülve a húgod pónikért.
2013. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
én nem vennék neki shetlandit, hidd el nagyon hamar megnyúlik a kistesód én is hat évesen kaptam 115 marmagas pónikat nekem 4-5 évig jók voltak viszont ha shetlandi nemtudom :) szerintem mindegy hogy csődör, herélt, kanca ha jó az agya mert azért 5 éves kislány még nem fogja úgy tt tartani a szárakat mindent ahogy kell, és azért vigyázzatok rá ha már fedezett meg amúgy is egyedül tesód ne menjen el (egyedül alatt azt értem hogy nem fogjátok) felvonulásokra stb ahol vannak kancák mert tudjuk mit szeretne a kispóni :P :))))) és ha elrohan vele szegény meg is utálhatja lovaglást
2013. dec. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt szűrtem le hogy a póni a nyakunkra fog maradni, egy ekkora gyerek csak addig örül ameddig új, és ahogy az egyik válaszoló írta, ha elszalad vele, vagy ledobja, meg is utálja a lovaglást. Így is fél a lovaktól sokszor. Nehéz lesz nekem két lóval suli mellett mert hiába lesz(?) anyáé, így hogy csak hétvégén látogatják azt a helyet, nekem kell lemozgatni/etetni/pucolni.
2013. dec. 2. 17:21
 9/22 anonim ***** válasza:
szerintem ez úgy fog kinézni, hogy TE kapsz egy pónit, úgy is te fogsz vele foglalkozni, egy 5 éves gyerek rendesen lepucolni se tudja, nemhogy felnyergelni. szóval vesznek egy pónit a tesódnak, amivel TE fogsz foglalkozni, és néha majd vezetgeted rajta a gyereket, aztán pár év múlva eladjátok. ha te nem szeretnéd, hogy a nyakadba varrjanak egy pónit, akkor mondd meg, hogy nincs időd még egy lóval foglalkozni. ha szeretnéd, akkor meg örülj neki, hogy kapsz egy pónit, ami elvileg a tesódé lesz, de a te felelősséged, a te gondod lesz.
2013. dec. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Üzenem az apukának, hogy én nagyon szeretnék egy jacht-ot vagy hasonlót, szóval ha nagyon költekezni akar...

Igaz nem 5 éves vagyok, de tudok cukin mosolyogni én is.

Komolyra fordítva, szerintem is egy ennyi idős gyereknek csak egy játékpóni való. Még fel sem fogja, hogy mi az az igazi ló és a lovaglás, még csak nem is akarhatná! Ráadásul ő nem is akarja, még tart is a lovaktól, csak az apja ezt találta ki neki, ahogy a soraidból kiveszem. Hatalmas meggondolatlan butaság, akkor tényleg inkább legyen a tiétek (akár ideiglenesen) és amikor akar ráülhet, aztán ha megunja marad nektek vagy továbbadjátok. Esetleg érdemes beszélni az eladóval, hogy visszaveszi-e, ha 1 hónap múlva megunja a kislány, vagy esetleg sikítva menekül előle és látni sem akarja.

Amúgy nem is értem a mai világot, mit akar az apuka, komoly lovast nevelni a lányából (ha akarja, ha nem)? Mert akkor oké, hogy hamar érdemes elkezdeni, de én soha nem engedném az ötéves gyerekemet lóra ülni, pláne nem vennék neki saját lovat, még akkor sem, ha milliárdosok lennénk. Minek? Én idősebb voltam, amikor én kicsi pónim lovacskákat kaptam (én is :)) illetve egy kis szekeret rendesen lovakkal, amik tudták húzni és voltak mellé csikók is. Imádtam, pedig már nagyobb voltam. 5 éves koromból alig emlékszem valamire, és látok hasonló korú gyerekeket, kb. azt sem tudják, mi folyik körülöttük, lehet kegyetlenül hangzik de én még akkor sem vennék, ha folyton azért sírna. Tudnám, hogy úgyis elfelejti, kinövi, másrészről ilyen az élet, hozzá kell szokni, hogy akármit nem kaphat meg, mert mi lesz később, mindenen ki fog borulni, ha nem lehet az övé.

Másrészről először talán el kellene vinni másnak a lovához a kislányt, hogy egyáltalán meg meri-e simogatni, fel szeretne-e ülni rá stb. Nem egyből venni neki, aztán majd csak lesz valahogy. Mondom, tudom javasolni a jachtot magamnak, tutira nem unnám meg.

2013. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!