Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 5 éves kislánynak Shetlandi póni?

5 éves kislánynak Shetlandi póni?

Figyelt kérdés
A féltestvérem decemberben kap egy shetlandi csődör pónit. Nekem egy furioso csődöröm van bértartásban egy jó szakértelmű ismerősömnél ahova a póni is kerül. Többek között ezért nem izgulok annyira rosszra fordul-e a póni és a lány sorsa. A családból egyedül én vagyok lovas, a többiek nem értenek hozzájuk, főleg nem a pónikhoz, megmondom őszintén, a pónikhoz én sem konyítok, egy-két welsh-el volt dolgom, ezért tettem fel a kérdést, hogy Ti helyesnek látjátok-e, vagy ami az én ötletem, ameddig a lány fel nem nő annyira hogy felelősségtudata legyen, addig édesanyámé legyen a póni. Szerintem hiába egy nyugodt csődör, egy 5 éves kislányt elvisz mint a huzat ha gondol egyet.

2013. dec. 2. 14:07
1 2 3
 11/22 Valletta ***** válasza:
86%
Teljesen mindegy, hogy "kié" lesz a póni, egy ötéves úgysem fogja tudni se ellátni, se lovagolni. Mire olyan szinten lesz, hogy önállóan lovagoljon, tehát 2-3 év múlva, ki fogja nőni. Ha már vásárolhatnékja van apukának, legalább olyat vegyen, amit tud is a kislány használni, se nem csődör, se nem miniló nulla mozgással, hanem mondjuk egy welsh vagy egy haflingi, fjord, vagy akármilyen formás kis póni olyan 140-150 körül. Hogy ki fogja a lovat ellátni, azt inkább családon belül kellene megbeszélni szerintem, mert egy ötéves nem azért nem képes rá, mert nem szereti a lovakat, meg két hét múlva el is felejtené hogy van neki, hanem azért, mert egy apró kisgyerek, akinek semmi keresnivalója nincs a lovak körül felügyelet nélkül még jópár évig.
2013. dec. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Igen, én is szerettem volna egy fogszabályzót, kellene is bizonyos okokból, de mindegy is. :)

Gyakorlatilag igen, az én gondozásom alá fog kerülni, ezt én is érzem előre. De hát miért is ne, bírom a pónikat is.. de biztosan segíteni fog ismerősöm is, a sajátomat is lemozgatja amikor nem vagyok ott. Meg nem tudom elképzelni hogy egy ekkora kisgyerek majd elbír vele, hiszen hiába kicsi shetlandi, el tud ám rántani ha úgy alakul, esetleg kifut alóla, bármi, hiszen lovagolni sem tud lépésben sem. Ha kíváncsiak vagytok hogy mi lesz ebből az egészből szívesen leírom majd a következményeket.

Egy kérdés még, sajnos nincs tapasztalatom a shetlandiakkal, de 160 cm-el és 45 kg-al rá lehet ülni? :') Olvastam valakinél hogy szokott a saátján, pedig felnőtt, én azért tanács nélkül nem töröm össze.

2013. dec. 2. 18:44
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csak egy példa, az egyik barátnőméknek (13 éves) négy lovuk, két welsh, egy sport- és egy shetlandi pónijuk van, a sheti elvileg a lány 5 éves kishúgáé, aki persze, imádja, de nem tudja se etetni (mert a póni feldönti, hiába nem agresszív, egyszerűen csak megy a vacsorájához), se felnyergelni, se rendesen leápolni, és hiába üget meg lép önállóan, ha a póni esetleg bakol egyet, azonnal leesik, tehát nem lovagolhat anélkül, hogy valaki ne kutyagolna mellette, még talán futószárin is, így a lovaglása azonnal plusz két embert igényel. A ló amúgy mozgatva van, és nem fogják eladni, mikor mindegyik gyerek kinövi, mert megtehetik, hogy még azután is holtsúlyként megtartják.

A kérdésedben nem értettem, mire vonatkozik az 'édesanyámé legyen' rész. Hiszen nyilván nem az 5 éves kislány fog vele foglalkozni, nem is tudna, ahogy írtad, 5 évesen nincs olyanja, hogy felelősségtudat.

Hogy fel merj-e ülni a pónira... őszintén, én nemet mondanék, hiába vagy 45 kg, amit még talán elbírna anélkül, hogy beleroppanna, 160 centi vagy, és tapasztalatból mondom, kibillented a lovat az egyensúlyából, és a vége az lesz, hogy a sárban fekszetek mindketten. (Most hétvégén történt, még élénken él bennem a kép. ^^) Inkább futószárazd, de persze én nem vagyok szakértő, csak a látottakból adhatok neked tanácsot.:) Sok sikert!

2013. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
nehéz ügy, nem tudom milyen a kapcsolatod nevelőapukáddal, de én első körben azt javasolnám hogy vigyék el a kislányt a pónihoz, nézzék meg a reakciót, te meg ragaszkodj hozzá hogy nem fogsz megcsinálni semmit sem helyette (ápolás, etetés, stb) hivatkozz arra hogy sok a munka a saját lovaddal, nem érsz rá a pónira. Tudom, ez nagyon bunkón hangzik, de talán ha apucinak leesik hogy a kislánya nem tudja ellátni a pónit és te sem fogsz ingyen lovászkodni neki, akkor talán leesik neki hogy mégsem kéne megvenni, hacsak nem ő fog ganézni utána. Remélem érted a lényeget, hogy mit akarok mondani :) Biztos lesz utána fújjolás meg minden, de most a cél az hogy ne tegyük tönkre szegény pónit és a kislányt, ez meg csak úgy lehet ha nem lesz vásárlás.
2013. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a 13. válaszolónak is köszönöm a tanácsot :)

Már voltak megnézni a pónit, ismerősömnél már volt a póni pár hétig ideiglenesen, nem mondott rosszat róla, csak azt hogy bőven van mozgásigénye, amit nem csodál mert jelenleg egy disznó ólban tartják (gyönyörű póni különben, fedezőménnek is eltudnám képzelni) meg sem akarták nekik mutatni hol tartják, ismerősöm viszont tudja, éppen hogy megbír fordulni.

Az a baj a nevelőm pont az a makacs típus, én nem igazán szólhatok bele mit vegyen a saját lányának és mit ne, örülnöm kéne talán hogy a saját lovamban takarmányozását fizetik amikor nem dolgozok.

Ha megveszik a pónit, foglalkozok vele szívesen, az a kis jószág talán örül hogy társaságban lehet majd, és nem csak egész nap a boxban. Persze még mindig nem egy 5 éves gyereknek való amit ti is leírtatok, de majd anyával közösen gondozzuk. A saját lovamat is megmentettem, és a következőt sem hagyom cserben ha megveszik, nem tudnék kimenni úgy oda hogy nem foglalkozok vele, neki is kell akkor a törődés, és a bértartómra sem akarom hagyni ezt a terhet. Majd belátja az apja is hogy egy idő után nem érdeklődik patás iránt, és ahogy féltestvéremet ismerem, ha egyszer leesik, megharapja, bármi, behisztizik. Attól én még ugyan úgy törődnék vele, és tökéletes egy kis kertitörpének is.

2013. dec. 3. 16:34
 16/22 anonim ***** válasza:
Az elején azt vettem ki a szavaidból hogy nem vagy a vásárlás mellett, most pedig úgy olvasom hogy te már ebbe beletörődtél, hadd jöjjön a póni. Te tudod, de ha majd valóban megtörténik a baj, ahogy te is írtad (harapás, rúgás, fellökés, hiszti stb) akkor meg majd az lesz a baj hogy nevelőapád el akarja majd tüntetni a kislánya közeléből, ti meg azt akarjátok majd hogy tartsátok meg mert úgy megszerettétek, akkor meg ebből lesz majd probléma.
2013. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem örülök neki, de kénytelen vagyok beletörődni. Ha eladják, eladják, de akkor minimum jó helyre.

Nézd, nem tudod a hátterünket, ha én ebbe beleszólnék, olyan fejmosást kapnék hogy csak na, hogy én csak ne beszéljek, ha nekem is van lovam a kislánynak miért ne.

Szeretem az állatokat, és nem fogom tétlenül nézni hogy a bértartó fáradozik vele, mert a leányzó aztán végképp nem tud vele mit kezdeni 5 évesen.

2013. dec. 3. 17:05
 18/22 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva: nem, szerintem egyáltalán nem való egy 5 éves kislánynak shetland póni, de ezt ahogy olvasom, már le is tárgyaltátok, érthető...

Én tulajdonképpen azért írok most Neked,mert olvastam, valószínűleg te fogsz majd vele foglalkozni... Szerintem biztosan ne ülj rá, semmiképpen sem! Viszont ettől függetlenül örömödet lelheted benne: nem tudom, mennyire csábít a szabadidomítás gondolata, de egy sheti tökéletes lenne hozzá, és valószínűleg a póni és Te is nagyon élveznétek! Emellett persze mozgathatod futószáron is, ha ilyenekre nincs affinitásod... :)

2013. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Hamarosan kiderül mi is lesz. Remélhetőleg az utolsó pillanatban ráfognak jönni hogy ez és ez nem stimmel, ráadásul anyagiakban is lenne baki. Nem, nem fogok ráülni! :) Szegény póni disznóólban van tartva, emellett temperamentumos, tehát a mozgáskedv nem lesz kérdéses ha még is jön a jószág. Minimális szabadidomításban van tapasztalatom, és a futószárazásban is örömömet lelem, főleg hogy a két éves csikómat még egy évig legeltetni, vezetgetni stb. fogom legfeljebb. Akár néhány centis akadályokat is ugorhatna szabadon, feltéve ha élvezné, az is még kiderül. Mindenek felett, azért inkább nem jöjjön az a póni, vegye meg az akinél a mostaninál jobb helye lenne, én ezt kívánom:)
2013. dec. 8. 23:02
 20/22 A kérdező kommentje:

Ígértem a fejleményeket, hát itt is vannak:

Akinél bértartásban van az enyém, elmagyarázta nekik mennyi felelősséggel jár, és mennyi plusz pénz lesz. Akkor már elgondolkodtak rajta, végül elbizonytalanodtak. (csak hozzáteszem hogy ugyan ezekkel nem tudtam rájuk hatni)

Aztán elvittek hogy nézzem meg a pónit én is. Szép volt, aranyos, de ahogy hozzáértem a karom után kapott, és ezt szépen eljátszotta mindenkivel, majd folyamatosan kaparni kezdett. Nem ájultam el tőle, ez a csődör póni olyan embernek kell majd akinek sok türelme van hozzájuk és elég ideje is rendbe tenni.

Végül videókat mutattam nekik amikben kifejezetten a gyerekek felé mutatott viselkedésük volt benne, megharapta/rúgta őket egy pillanat alatt egy póni, mert a szülők a videóban is úgy gondolták hogy egy póni az póni, aranyos, szőrös és gyerekek lovagolják, majd a gyereket felügyelet nélkül hagyták előttük azok kapadozva simogatták őket, néhány válaszul beléjük harapva.

Tudom hogy drasztikus elijesztés, de hatásos volt, és saját maguk mondták hogy nem vesznek lovat a gyereknek mert bármikor megunhatja a ló és baj történhet.

Sokszor mondtam nekik hogy a sajátom mellett is figyeljenek rá, mert hiába egy angyali fiú a lovam, láttam már hogy kisgyerekre sunyított még rá is, és szerencsére már megjött az eszük hogy a ló mellett figyeljenek rá, ésszel viselkedjen.

2014. jan. 6. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!