Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha a ló leteszi...

Mit csináljak, ha a ló leteszi a fejét?

Figyelt kérdés
Kezdő lovastanuló vagyok, lépésben és ügetésben megyek egyedül. A tegnapi edzésemen nagy élmény volt, talán először sikerült elérni, hogy a ló kb 75%-ban tök jól támaszkodott. De aztán elkezdte azt csinálni, hogy letette erősen a fejét, és egyből a mozgása is sokkal kényelmetlenebb lett (gondolom befeszítette valamijét). Próbáltam a fejét nem leengedni, de annyira feszes volt így a szár és annyira húzott engem is előre, hogy inkább egy kicsit mégis engedtem rajta végül. Mit csináljak, amikor leteszi a fejét? És még inkább, mit csináljak, hogy ne is akarja lerakni?

2013. dec. 4. 10:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kekeckedik veled, érzi, hogy nem vagy elég határozott, próbálkozik meddig mehet. Ne engedd meg neki, nem jó megoldás, hogy inkább egy kicsit mégis engedsz rajta. Szerintem túl hosszúra engeded a szárat, azért tudja lehajtani a fejét. Nem kell a száját kitépni, de fogd rövidebbre, hogy egy pontnál lejjebb ne tudja lehajtani a fejét.
2013. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A lovaknál ezt imádom. Mindig feszegetik a határaikat. Folyton bepróbálkoznak, komolyan rosszabbak, mint a gyerekek. Ha egyszer engedsz neki valamit, akkor azt el nem felejti, főleg ha ezzel lazsálni lehet.
2013. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A szár hossza viszonylag beállt, amikor szépen támaszkodott, mert akkor fixen egy bizonyos távolságra "akarta" tartani a fejét (szerintem egész rövid száron, de nem volt a szár mögött, tényleg tökéletesen jó volt). Akkor csak annyi, hogy ebből a hosszból ne engedjek? De tényleg nagyon erősen húzta akkor, jó hogy én is át nem estem a fején :)
2013. dec. 4. 12:31
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

így van, ne engedj a hosszból picit sem, mert érzi, hogy eléri a célját ha húzza. Fizikailag ez nem lehet nehéz, ha meg tudod tartani helyesen, viszont ha már Ő az úr és elérte, hogy a feje már lóg, persze, hogy nehéz vissza szedni, mert akkor már nyakból is ellent tart. Nem is tudom hogy fogalmazzak: Amíg megfelelő a szár és a lónak is a megfelelő magasságban van a feje, addig csak a száját húzod, nem az egész fejet rángatod nyakból, ehhez alapból nem kell erőt kifejtened. A könyököd legyen leszegezve a csípődhöz, a kézfejed úgy álljon, mint amikor motorozol, csak csuklóból dolgozz, piciket mozdíts vissza, ha úgy érzed, hogy húzna. Legyen ez a kéztartás stabil és kimozdíthatatlan, márpedig Te parancsolsz!

Puhány vagy és együtt érző, de nem baj, én is ilyen voltam. A lovardában a gyakorló pályán ki voltak rakva a széna bálák és a lovam, ha gondol egyet, munka közben megállt eszegetni és az oktatóm mindig leüvöltötte a fejemet, hogy miért engedem :-D Én meg megkérdeztem tőle, hogy neki hogy esne, ha egész nap dolgoztatnák és nem ehetne, közben rántott húsokat lobogtatnának előtte?

Már nem ide tartozik, de a lovak gyakorlatilag egész nap csak ennének, legelésznének és nem természetes, hogy a tanuló lovardákban egész nap csak az megy, hogy egyik hülye ül rá a másik után és nem ehetnek, csak este a munka végeztével. Gyakran láttam a szemükön, ahogy bánatosan ki kacsintottak a társaikra, akik épp nem dolgoztak csak legelésztek szabadon, miközben én az oktatóm parancsára rugdostam az oldalát, mert már az Istenért sem akart ügetni sem, és nagyon sajnáltam.

Én rájöttem, hogy képtelen vagyok uralni őket, és nem is akarok uralkodni felettük, így abba hagytam.

2013. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Valletta ***** válasza:
41%

Amikor készül, hogy letegye a fejét, hátra helyezed a súlypontod, a könyököd odaszorítod az oldaladhoz és hátból, vállból tartod meg a fejét - így nem tud előrerántani.


Egyébként ha még csak most tanulnod két jármódban a segítségadást, lehet, hogy nem volt ám olyan jó az a támaszkodás - különben nem dőlne a kezedbe a ló. Időbe telik mire ráérzel az egyensúlyra.

2013. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, az utolsó válasz nem semmi.... Eszedbe ne jusson motorozós kézzel és leszorított könyökkel lovagolni!!! Abból jó nem sülhet ki.


Valószínűleg ott hibáztál, hogy a szárat tartottad, de nem hajtottad hozzá a lovat csizmával. Ne maradjon ki a csizma és akkor nem fogja letenni a fejét. Azért lett a mozgása is kényelmetlenebb, mert az elejére került a ló. Ilyenkor ne a szárat igazgasd, hanem a csizmádra figyelj és rendben lesz.

2013. dec. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
érzi hogy a megszokottoz képest gyengébb lovas ül rajta ezért bepróbálkozik de erőse kell neki minden tartani és halgass az edződre mert nem hiába mondja
2013. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
OK, köszi a válaszokat, akkor megpróbálom megtartani és hozzáhajtani a csizmával, ha elkezd próbálkozni legközelebb. A csizma tuti hiányzott, ez a gyenge pontom. Nem tudok még folyamatosan figyelni rá, hogy könnyű ügetés közben hajtsak. Néha eszembe jut, de nem mindig...
2013. dec. 4. 16:01
 9/18 anonim ***** válasza:

na valeta válaszát felejtsd el..

Annyi a lényeg h megtartod és hozzáhajtasz. Az,hogy beledől a kezedbe a csizma hiánya.

2013. dec. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem Valletta válaszára gondoltam, hanem aki előtte írt - valószínűleg egyidőben küldtük a választ, nem olvastam az övét.

Mondjuk a könyök leszorít dologgal akkor sem értek egyet, bár pillanatnyilag valóban segíthet fönnmaradni. De szerintem kár beidegzeni eleve rossz szokásokat, márpedig elég hozzá 1-2 lovaglóóra, hogy a delikvens azt tanulja meg, hogy a könyöket leszorítjuk. Utána majd vésővel se lehet onnan felpattintani, akkor viszont vége a tisztességes szármunkának, a velemenő, teleszkópos kéznek is.

2013. dec. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!