Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Ilyen veszélyesek a...

Lovasok! Ilyen veszélyesek a lovak? Jogosan tartok most már tőlük? Vagy ilyen 1000 az egyhez hogy megtörténjen? (videó)

Figyelt kérdés

Eddig kb semmi kapcsolatom nem volt a lovakkal, volt mikor lovarda mellett sétáltam, és ott legeltek a lovak, és oda jöttek, és megsimogattam őket. Akkor békés jószágnak tartottam őket egész addig, amíg meg nem láttam ezt:


http://www.youtube.com/watch?v=nR89wZ6DnPs


Ez nagyon ritka, hogy megtörténjen? Vagy minden ló képes ilyenre?

Kell tőlük félnem?

Mert tuti hogy en lóra, de hogy hintóra sem ülök fel, az biztos!

De nem vagyok szakértő! Mi egy hozzáértő véleménye erről?

Az a legdurvább, hogy a ki vezette ezt vagy hajtotta vagy hogy mondják, nem tudta lenyugtatni őket!



2013. dec. 4. 21:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a lovak megijedtek valamitől.

Mivel menekülőállatokról van szó, előfordul. Hogy kiugrik a lovas alól, megugrik, kirúg, ágaskodik.

Sokkal inkább ijesztőbb, mint komoly. Elkezdte hajtani őket, aztán a következő sarokra szerintem már kezelhetőek voltak. Ilyen előfordul, de ok nélkül nem.

2013. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az autó dudálástól ijedtek meg.
2013. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 piriiiiii ***** válasza:
100%

Hát bammeg, csodálod, hogy megijedtek?!?! Ilyen idiótákat, komolyan... mármint a videóban szereplőkre értem ezt. Ott egy csomó dudáló agyhalott, a ló meg egy igen érzékeny lény, a kettő marhára nem fér össze.

A lovakat nagyon könnyű "elrontani", ismertem nem egy ijedős lovat, ez egyrészt a természetükből fakad, mert a vadlovak a sztyeppén sokat menekültek a vadállatok elől, viszont manapság nincs mitől menekülniük, hiszen a gazda védelmezi őket.

Viszont egy rossz gazda nem védelmez, sőt, a rossz gazda maga a veszélyforrás. Ilyenkor lesz a ló "elrontott", mert egy idióta, hülye, a lovakhoz sz art sem értő lovasa van.

A lovak nagydarab állatok, és mint írtam, érzékenyek a legapróbb dolgokra is. Tudni kell gondolkodni a lovak agyával, és mindig figyelni arra, hogy bizony igen, a lovazás lehet veszélyes is. De a lovakkal való foglalkozás egyben az egyik legszebb sport és legszebb dolog az életben! Ha körültekintő vagy, és szeretettel, figyelemmel, türelemmel és hozzáértéssel, tudással fordulsz feléjük, elkerülhetőek az ilyen baromságok, mint a videóban.

2013. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A lovak állatok, az állatok ösztönlényeg, ha megijed akkor ugrik, szalad harap (állatfajtól függően). Ennyi erővel bármelyik állattól félhetnél, mert egyik sem 100%-ig kiszámítható. Ugyanakkor megtanulhatod kezelni a helyzeteket, akkor már nem fogsz félni tőle. :)
2013. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Megijedtek az autótól, ilyen sajnos előfordul. Menekülőállat, tehát természetes reakció volt tőlük. Veszélyt érzékeltek, ezért védekeztek.
2013. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ettől ijedtél meg? Pedig ez még semmi. Én álltam már olyan ménes közepén, ahová új lovat hoztak, és a többiek dühöngtek... körülöttünk vágtattak, ágaskodtak, rúgtak, centikre tőlünk, de tapasztalt lovasokkal voltam (nem ilyen esküvői szekérhajtó bácsikával), és ezért nem történt baj. Na az kb. 100x veszélyesebb helyzet volt. Ettől függetlenül ugyanúgy imádom a lovakat, nem félek tőlük, de tudom, hogy vigyázni kell velük, mert akaratukon kívül is nagy bajt okozhatnak.
2013. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A lovakkal itt nem volt semmi baj, csak azzal, hogy sem a hajtó nem tűnt túl szakavatottnak, sem a lovak - jól láthatóan - nem kerültek még ilyen helyzetbe, vagyis hogy nem kellett hülye fátyollal a nyakukban dudaszó mellett korzózniuk.

Pont az ilyen esetek kivédése miatt sosem esküvőn vagy bármilyen rendezvényen kell lepróbálni a lovakat, hanem már jó előre, hogy mire kell, nyugodtan viseljék a dolgokat.

Megjegyzem, itt alapvetően két jóindulatú ló szerepelt a videón, akik még ijedtükben sem borították fel a hintót és nem rohantak neki egyetlen parkoló kocsinak sem. Semmi baj ezekkel a lovakkal, csak az őket körülvevő emberekkel.

2013. dec. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nekem is a fátyol tűnt fel.
2013. dec. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A hozzá nem értés sokkal veszélyesebb!!A lótól nem kell félni (az estek zömében), csak tudni kell megközelíteni őket! A hizi-mizi előtt nem árt megkérdezni a gazdát, mennyire tűrik a macerálást, simogatást? Ez a hajtó egy barom, már az elején az ostoros indításból is kiderül! Azoktól a rongyoktól én is megijednék!
2013. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
a ló menekülő állat gondolom eben az esetben megilyedtek valamitől és a gazdájuk(idézőjelbe) se úgy reagálta le ezt ahogy kellett volna... nekem 8lóból 1 olyan van ami mostmár engem megszokott lehet ogy felelőtlenség tartanom ha jönnek hozánk lovakat nézni néha külön karámban van de a többi mint a báráynkáák :)
2013. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!