Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény? Szerintem még...

Vélemény? Szerintem még mindig borzalmas. (videó)

2013. nov. 24. 11:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Mármint mire gondolsz, hogy borzalmas?
2013. nov. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Néztem már pár videóját, nem tudom nem tetszik a lovaglása.
2013. nov. 24. 11:48
 3/31 anonim ***** válasza:
34%
Hadd lássunk téged is!
2013. nov. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Valletta ***** válasza:
73%

Attól, hogy valaki kevésbé jó lovas, mint az, akit egy videón megnéz, még észrevehet hibákat. Egy kezdőnek nagyon nagy segítség, ha megfigyel nála rosszabb és jobb lovasokat is. Ennyi erővel nézzünk videókat, olvassunk könyveket, de véleményt már ne alkossunk róluk?


Én nem értek az ugráshoz, mert egyáltalán nem érdekel, de azt látom, hogy ha épp nincs a ló feje behúzva, akkor szár felett, beejtett háttal megy. Persze van, aki azt mondja, hogy tökmindegy, hogyan, csak menjen végig a pályán...

2013. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Sebaj h 2 külön ló van a videón az egyik amelyik kerek nyakkal megy a másik meg kicsit laposabban de ha valaki ért a lovakhoz felismerhetnéh h a videón 2 különböző ló szerepel és milyen érdekes h egyik pályán így megy másikon úgy :D hát ilyen ellentét egy lóban nincsen :D az h magas a tarkóállása és van egy ugróstílusa mit lehet azzal tenni az enyém is ejtet háttal ugrik és akkor nem szép de ez van te hogy ugrassz? minden ember máshogy mindenki úgy ahogy a legjobban megy neki. Olya nagy mértékben nem alakítható az ugróstílus.
2013. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
Első vagyok. Mostmár értelek. Nos egyrészt: szerintem ugyanaz a ló van a két videón (nem néztem végig, csak bele-bele néztem hosszabban, rövidebben, de a ló jegyet nézve szerintem u.a.) Másrészt: az első videóbevágásban jobban látni, h a ló nyaka be van húzva és nem kerek nyakkal megy! Előttem szóló: ismered a hamis krágli kifejezést? Mert ez az! A ló legmagasabb pontja a tarkója kell hogy legyen! Ez nem egy "csak úgy szabály" hanem funkciója van: a ló ha behúzzuk a fejét elveszíti az egyensúlyozáshoz elengedhetetlen képességét: NEM LÁT ELŐRE rendesen! Próbálj meg úgy ugrálni, vagy szaladgálni, h derékból be vagy dőlve! Talán tudsz, de jobban tudnál, ha nem kellene előre dőlni. Ami jobban zavar: a ló teljesen az elejére van bukva, kivéve, ha az akadály előtt meghajtja őt a lovas, akkor azonban beejti a hátát. A beejtett hát nem szépséghiba, hanem szintét funciója van: talán tudod, de azon hordozza a lovasát. Ha Beejti a hátát pluszba terhelődik a gerinc, egyes esetekben fájdalommal jár- illetve jelezhet fájdalmat is a beejtett hát. Ami még nagyobb baj az előrebukással (aontúl h nem lát a ló, rosszul terhelődik a háta) hogy rengeteg kihasználatlan energiát hagy "maga mögött". Pl: ha te úgy ugrasz, h rendesen súlypont alatt van a lábad sokkal energikusabban tudsz elrugaszkodni, mintha amögött csak 2 cm-el is! Igaz, hogy a lovak között felépítésükben és stílusukban rengeteg különbség van, és minden lovat lehet annak legmegfelelőbben lovagolni. Ennek fényében nem minden ló jó sportlónak! Nem csak az eredményesség hiánya miatt, hanem mert nem olyan a felépítése, hogy azt a terhelést bírja! Ezért sántul le sok ló még fénykora előtt: rossz tréning! Ha belegondolsz: élsportoló sem lehet mindenkiből, mert egyszerűen szervezetbeli különbségek vannak! Én nem vagyok ellene a versenyzésnek, de az ész nélkülinek igen! Nem minden lóból lesz világbajnok, és ebbe a lovasuknak illő lenne belenyugodni, és ennek ellenére szeretni! Nem az a lovaglás, hogy van egy lovam, készítem versenyre ésközben lehet, h tönkreteszem. Ez szélsőséges, de ha szeretem, nem várom meg, hogy rosszul érezze magát. A lány aki lovagol, most én nem akarom se bántani meg semmi, mert biztos nem véletlenül versenyez. De azt már hibának tartom, hogy sok edző ezekre nem hívja föl a figyelmet és hagyja így versenyezni, ill hogy a lovasok nem használják a fejüket. Nem tudom, a lovasedzéseken kívül mennyien (lehet h sokan, nem tudom) szoktak szakkönyveke olvasni, videókat nézni stb... és persze elgondolkodni, jót tesznek-e a lovukkal :/
2013. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Mint írtam 2 ló van a videón az egyiknek nagyobb az orrfoltja az egyik Szárcsa a másik Csini igen senki sem tökéletes de kezdő lovasról van szó miért várjuk el h tökéletes legyen a lovam 120-130 akat ugrál és beejtett háttal ugrik versenyen otthon és szabadon is és kutya baja tény h össze van lovagolva de még mindig azt mondom h az ugrásstílus nehezen alakítható
2013. nov. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Mint mondtam: nem a lovast bántom, sokkal jobban az zavar, hogy a legtöbb edző ezt hagyja szó nélkül, és a lovas elhiszi, hogy ez jó így, ahogy van, mint ahogy te is...
2013. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Még annyi... igen ez így jó, elmegy így is... de nem értem, ha valemit lehetne jobban csinálni, miért ne lehetne rá törekedni, pláne, ha az a lovad érdeke lehetne. Nem vonom kétségbe senki lovas tudását, csupán zavar a "jóvanazúgy" hozzáállás.
2013. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül, amire azt lehet mondani, hogy borzalmas, hogy nem fejlődött az előző videóit elnézve, jóformán semmit.

Nem is értem ki tanítja arra, hogy ugrás előtt hanyattdől a lovon előre kinyújtott karokkal... Nagyon jó lenne, ha szerezne egy edzőt, mert nem a lovas hibája, hanem az oktatásáé, mármint a nem változó hibák.

2013. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!