Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Helyes ha egy kézzel fogom a...

Helyes ha egy kézzel fogom a szárat?

Figyelt kérdés
Nyilván amikor épp nem adok segítséget a lónak. Valamiért úgy sokkal kényelmesebb, nem tudom miért :)
2013. dec. 10. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha éppen lesétáltatod a lovat, vagy terepen ügetsz vele akkor igen, amúgy nem.
2013. dec. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha angol stílusban lovagolsz, akkor sem teljesen helytelen. Például így gyakorolhatod hogy a ló irányításakor a testsúlyod áthelyezésére és a csizmasegítségekre támaszkodj és ne csak a szárakat használd. Nyilván versenyen ez nem elfogadott, de a lovardában vagy terepen miért ne tehetnéd?

Western stílusban például csak a kezdők fogják két kézben a szárakat és az irányítás szinte csak a testsúly-csípő-csizma segítségekkel történik. Lovasíjászatkor meg van hogy alig veszik kézbe a szárat. (én legalábbis így tudom, én angol stílusban lovagolok, szóval a többihez annyira nem értek)

2013. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Csak odadobott száron, például amikor lesétáltatod, vagy rövid időre megdicséred a lovat, esetleg könnyű terepen. Minden más esetben ha dolgozol a lóval, folyamatosan adod a segítséget, amit csikózablával egy kézzel nem tudsz megtenni.
2013. dec. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én westernbe is szoktam általában mivel mindegyik lovam szóra csizmára megy könynebb nekem is.. de ezt mindeki magának érzi és hogy mit tud vele megcsinálni nyilván nagyobb akadályokat nem egy kézzel fog mert az a lónak se lovasnak se jó
2013. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amit az első írt, arra gondoltam :) ha egyenesben megyek vele lépésben, ügetek, vagy lazán vágtázok terepen mert ott nem váltok irányt annyit. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a pacsi.
2013. dec. 11. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!