Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell egy kézzel irányít...

Hogyan kell egy kézzel irányítani a lovat, illetve fogni a szárakat?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, hétvégén megkérdezem az edzőmet, csak nagyon kíváncsi vagyok.:)
2013. jún. 3. 19:58
 1/4 anonim válasza:
en ugy tanultam, hogy a szarakat fogod, a kisujjad kivetelevel szinte markolod, igy azt mondjak stabilabb a fogas. egyebkent szerintem maga a fogas majdnem mindegy, a legfontosabb, hogy hatarozottan, erelyesen kell iranyitani a lovat.
2013. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Valletta ***** válasza:
Csikózablát nem fognak egy kézzel, csak feszítőt vagy egyéb, zablát helyettesítő eszközök, mint amilyen a hackamore is, de ezek másfajta lovaglási stílust, szárkezelést, képzettséget követelnek meg, mint a csikózabla.
2013. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit Valletta írt, az teljesen korrekt, annyi, hogy ha valami miatt egykezes szártartásra kényszerülsz csikózablával, akkor addig általában lábszár és testsúlysegítségekkel irányítod a lovat elsősorban, minimális szársegítséggel, ehhez nyilván képzettebb ló-lovas páros kell.
2013. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagyok elég hozzáértő, de ha arra gondolsz, hogy sokan nyereg és kantár nélkül is irányítani tudják a lovukat, akkor az egykezes megoldás nem hiszem, hogy nagy dolog. A csizmasegítségeken és testsúly-áthelyezéseken van a hangsúly.

Hossszabb túrán én is sokszor csak egy kézzel fogom a szárat.

2013. jún. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!