Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kerítsek be egy pónit?

Hogy kerítsek be egy pónit?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek van 4 pónija. Van kettő shetlandi póni Szultán és Csillám, és kettő commera póni Szelíd és Szilaj. Szilaj a vezér és elégé 'rosz szokásai vannak'. Szultánrt ha békén hadják akkor nem csinál semmit viszont ha zavarják harap. Csillám pedig akin a gazdája szokott lovagolni de nagyon nehéz bekeríteni mert folyton elrohan mivel hatalmas hátsó kertjük van nagyon nehéz elkapni. Szelíd nyugodt ló semmi rossz szokása nincs. Viszont a csili a szilajhoz megy akkor nem lehet odamenni mert akkor felágaskodik szilaj vagy harap ill. sunyít és támad. Próbálkoztunk almával vagy egy zacskóval hogy ott a kaja de a póni nem megy oda. És ha bekerítjük akkor elkezd vágtázni. Szóval azt szeretném kérdezni hogy lehetne elkapni a csillámot?

#szokás #lovaglás #ló #póni #lovas balesetek
2013. dec. 11. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
bekeríteni szerintem nem jó megoldás, mivel menekülő állat, onnan úgy is ki fog jönni. én ha ilyen vagy szépen sétálok utána, és ha látja hogy nem adom fel, úgy is oda fogok menni és megfogni, akkor abbahagyja. de ez szerintem annak a jelen, hogy tele van energiával, és ilyenkor kihasználja az alkalmat. vagy jó kedve van, ilyen időkben a legtöbb ló jobban érzi magát, sokkal aktívabbak mint nyáron. a lényeg hogy kitartás, esetleg meg is hajthatod ott a karámban, vigyél be egy ostort és hajts meg azelőtt, hogy ő kezdene el magától futni.
2013. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem köszönöm:)
2013. dec. 11. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:
bekeríteni nem a legjobb, menekülő állat a ló és játékos is póni amúgy is ravasz... ha eltudnátok zárni egy kisebb karámba és a gazdája odacsalogatná valamivel úgy hogy csak ül vagy valami egyszer csak kialakul ez :)
2013. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy kellene bánni velük, hogy ne megtámadni akarják az embert, hanem odamenni hozzá...
2013. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 x) ***** válasza:
100%

Hát igen... nem ártana némi tudást összeszedni a lovakkal kapcsolatban, mert szegények már így is eléggé el vannak rontva, nem is akarok belegondolni hogy ilyen tudáshiány következtében meddig fog fajulni ez az egész... Inkább hívjatok egy tapasztalt lovast, aki segít nektek, mert ennek így nagyon nem lesz jó vége. Egy lovat nem elkapni kell, hanem elérni, hogy oda akarjon menni hozzád. Ha nem akar odamenni, akkor ott már az alapoknál gondok vannak.

De egyébként azok alapján amit leírtál mindegyik ló el van rontva, mindegyiknek van valami viselkedésproblémája, szóval csak gratulálni tudok. Nem értem hozzáértés nélkül miért kell lovat venni, főleg gyerekeknek..

2013. dec. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát eléggé el van rontva !! Én sem értem... Az egyik lova megharapott ... Nagyon rossz szokásuk van a lovaknak amit nehéz lenne már ''megjavítani''
2013. dec. 13. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!