Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálják a kisgyerekes...

Miért csinálják a kisgyerekes szülők azt, hogyha bárhol meglátnak egy lovat/pónit egyből odamennek a tulajhoz és feltetetik a gyereket a lóra, de csak egy fotó erejéig. Ennek mi értelme van?

Figyelt kérdés
Nem is érdekli őket, hogy tetszik-e a gyereknek, hogy fent ül, vagy maradna-e még a lovon vagy valami, hanem kész a fotó, oké, gyere le kisfiam. Egyszerűen nem értem.
2013. jún. 3. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem őket én se, de hozzánk edzés közben szoktak odajönni a lelkes anyukák, hogy hagy simogassa már meg a csemete a lovat. Amikor meg közlöd, hogy ne haragudjon, most nem alkalmas, még te vagy a bunkó :)
2013. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az meg a másik... :)

Én is ki nem állhatom, amikor minden áron felakarják ültetni az idegbajos lovamra a gyereket és nem értik meg, hogy nem jó ötlet.

2013. jún. 3. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

láttam már olyat is hogy az anyuka rárakta a gyereket a lóra szerencsétlen meg elkezdett sírni mert rohadtul félt és nem is tetszett még az ötlet sem hogy rárakják de hát olyan jól mutat majd a fényképalbumba,mondta az anyuka...

azt én sem szeretem amikor belerondítanak az edzésbe vagy amikor foglalkozok a lóval,volt olyan gyerek aki kis földdarabokkal próbálta eltalálni a lovat hogy ráfigyeljen.egy kicsit kibukott az illető...szerintem jogosan!

2013. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És nem csak lovakkal. Íjászbemutatón 1,5-2 éves gyerekeket akarnak íjjal fotóztatni, meg velünk, beöltözöttekkel, a gyerek meg elbőgi magát.

Olyan érzésem van, mintha ezek a szülők csak rángatnák maguk után a gyereket és nem is törődnek vele, de lehet, csak ilyen szituációkban lesznek ilyenek.

2013. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal semmi baj, hogy a gyereket meg akarja ismertetni a lóval, ha a gyerek is fel akar ülni, akár egy fotó erejéig, és a tulaj engedi,akkor miért ne. Más dolog, hogy saját felelősségre, tehát ha én azt mondom, hogy a lovam nem gyerek-biztos, akkor ne erőltesse, vagy, hogy pl. fognia kell, hogy mikor alkalmas, mikor nem.

Megint egy másik dolog, hogy nem illik egész nap a lovon utaztatni a gyereket xy ismeretlen ember lován, én se mondanám, hogy had tegyem már fel egy fél órára... Más, hogy nincs is gyerekem mondjuk. Megint más, hogy ha a gyerek nem akar, nem erőltetni kell, hanem csak pl. simizze meg a pacit, aztán elsőre annyi. A ló menekülő állat, ha egy ténylegesen kisgyerek bömböl a hátán, akkor egy idegesebb típus a lovarda túlsó végén, ha megáll...

2013. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én azt utálom a legjobban, mikor elmegyünk valahova bemutatózni, és tartunk lovagoltatást, (mármint úgy, hogy mi vezetjük körbe a lovakat lépésben) És a gyerek meg az anyuka, vagy a nagymama erősködik, hogy az ő porontya lovagol és engedjem el, meg majd ő fogja a szárat, meg állítsam be neki a kengyelt 2 kör erejéig, mert ő már az alatt a kemény fél év alatt amióta lovagol megszokta.... Na én ezeket utálom a legjobban.
2013. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk anno megálltak vidéken a pesti vagány család, hogy majd ők bemennének a szopós csikóhoz...

Megmondtam, hogy nem szabad, amúgyis idegbajos az anyja az idegenekre nézve.

Hát bementek, amikor ott hagytam őket. :D

Utólag kiderült, hogy miközben a csikó szopott az apa oda akart menni megsimogatni, rossz ötlet volt.

Nem volt vasalva a kanca és a hapsi övcsatját találta el, de az kirepült szó szerint az istállóból vagy 4 métert.

Vicc az egészben, hogy még ő volt felháborodva.


Az emberek nem értik, hogy ez nem játék. Sőt egyre többet veszem észre, hogy a nem szócskát sem értik.


Haveromnak van egy lova, csikós bemutatókra szoktak járni.

A műsor után mindig felajánlja egy pár "bátor" jelentkezőnek, hogy ha eljut a lovával 300 m-re akkor ott helyben neki adja.

Persze, aki ismeri fel nem ülne rá. :D Igazi egy gazdás csődör...Elmennek vagy 100 m-t, a srác füttyent egy nagyot, a ló felágaskodik (itt már a delikvens jó esetben nincs rajta) és szépen vissza baktat a gazdájához. :P

2013. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!