Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a "jobb ló" terepen és...

Melyik a "jobb ló" terepen és hobbiban?

Figyelt kérdés
Shagya arab, Lusitano, Fríz, Appaloosa, Arab telivér vagy a Kisbér félvér? Egy 8-10 éves gyereknek pedig jó lenne egy Haflingi?
2013. dec. 14. 13:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy még esetleg a Nóniusz?
2013. dec. 14. 13:10
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem a fajtát nézném a helyedben, hanem az egyedet. Arab és a Shagya elég menőkés lónak számít, érzékenyek és igen csak nagy a terepigényük,nem egyszerű őket kifárasztani.

A lusitano és a fríz igen csak drágák, elmennek terepen, de nem azok a kifejezett árkon-bokron átmenő lovak, idomítani viszont nagyon jól lehet őket, inkább díjlovasok vagy újgazdag hobbisták használják őket (legalább is itthon). Appi az jó kis ló, western lóként van számon tartva, terepre hobbira szerintem tökéletes ugyanúgy a kisbéri is.


Ha nekem kéne választanom, akkor a kisbérit választanám, magyar is, szívós is, tud ugrani, de a díjlovas négyszögben is teljesít, terepen is elmegy, szóval elég univerzális lovacska.

2013. dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Kisbéri ha csak ezek közül akarsz választani.. de egy magyar sportló, félvér is megfelel a célnak...

arab, telivér pörgös temperamentumos, nem egy alkalmi ló

a friz, lusitano appalosa pedig nem hobbyra való.

2013. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Kisbéri.
2013. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Ez a kérdés így butaság. Mindegyik jó terepen és hobbiban, hogy melyik fajtában keresel és találsz kívánt vérmérsékletű, képzettségű egyedet, az már csak rajtad, plusz a rááldozott idődön és pénzeden múlik.


A lusitano (már ha van egyáltalán Magyarországon), az arab tv és némileg a shagya élénk vérmérsékletű lovak, de ugyan úgy megfelelnek hobbira, mint a többi. Van, aki nem szereti, ha tolni kell a lovat alatta. A fríz ma már kifejezetten hobbifajta, az appaloosa pedig egy nagyon jó természetű, nyugodt, kiegyensúlyozott munkaló, hobbira talán a legtökéletesebb mind közül.


A haflingi jó a gyereknek, képzettségtől, temperamentumtól függően.

2013. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És a Nóniuszról mi a véleményetek?
2013. dec. 15. 18:05
 7/7 anonim ***** válasza:
A nóniusz egy mindenes használati ló, hobbira tökéletes. De nem értem, most másfél milliót szeretnél lóra áldozni vagy háromszázezret? :) Mert nem egészen egy kategóriájúak a fenti fajták...
2013. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!