Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Parelli lovaglás?

Parelli lovaglás?

Figyelt kérdés
Parellizni szeretnék, először ugyebár földről dolgozok a lovammal, hogy kialakítsam a kölcsönös bizalmat, e pontosan milyen munkékat végezzek? válaszokat előre köszi!Ha kérhetem értelmes és hasznos válaszokat kérnék.

2013. dec. 22. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Repülőt szeretnék vezetni, először persze megnézném a műszerfalat, pontosan mit figyeljek rajta? Ha kérhetem értelmes és hasznos válaszokat kérnék!


Hát pont ennyire lehet hasznos válaszokat adni. Mikor értitek már meg végre, hogy a lókiképzés - tök mindegy, hogy parelli-módszer, vagy angol, vagy western vagy bármi - SZAKTUDÁST!!!! igényel. Nem vágatnád le a hajad egy nem képzett fodrásszal, nem ülnél be olyan autóba, amelyet jogosítvány nélküli ember vezet, nem engednéd, hogy orvos helyett mondjuk a helyi hentes vegye ki a vakbeledet, akkor hogy képzeled, hogy mindenféle tudás nélkül majd lovat fogsz képezni, akármilyen módszerrel is?

2013. dec. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gabkának igaza van.

De azért írok neked egy kis útmutatót.

1) olvass el egy lovak etológiájával foglalkozó könyvet, mert ezen alapul az egész

2) fogd fel :)

3) olvass utána a 7játéknak, és azok hátterének

4) nézz dvd-ket a 7 játékról

5) azt hiszed, hogy most már neki állhatsz, de inkább ne

6) már rég megvan a répabotod és az első csomózott kötőféked :D

7) keress hazai szaktekintélyeket, esetleg vedd fel a kapcsolatot a Fiatal Szabadonidomítók Közösségével



Amúgy az a legjobb, ha valaki hozzáértőhöz fordulsz, aki ezzel foglalkozik, és eleinte közösen dolgoztok a lóval, mert gyakorlatban mutatkozik meg jobban az, amit a DVD-ken láttál. A másik az, hogy ezen videók töbsbége csalóka, azokat évek óta képzett lovakkal veszik fel, betéve tudják mikor mit szeretne a trénerük.


Idő és türelem kell hozzá.

2013. dec. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

miért gondolja mindenki azt, hogy minden ló SZAKSZERŰEN van lovagolva/belovagolva? gondoljátok hogy falun mindenki több 10 ezreket fizet azért, hogy valaki, akinek papírja van róla megtanítsa a lónak azt, amit meg tud a gazdája is? és mi van azokkal a lovakkal? ugyan úgy elhúzzák a kocsit, ugyan úgy lovagolják őket, és semmi bajuk nincs. na persze nem versenyszerű lovaglásra gondolok, csak sima hobbira. nem értem mi azzal a baj, ha saját magam tanítom meg a lovamnak azt amit szeretnék, hogy hobbi szinten tudjon(ami a hobbinál szerintem azt jelenti, hogy 3 alapjármód, irányítás meglegyen és kész. minek is több?) itt vagyok 16 évesen, most lovagoltam be egy 14 éves lovat, köszönjük jól vagyunk, hobbira tökéletes a ló.


kérdezőnek: a parelli 7 játékkal kezd. itt van róla egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=R_GEc1uuk-0 ezzel kell kezdeni, mindennek az alapja ugye a bizalom, hogy a ló elismerje hogy fölötte állsz. ezekkel a jtékokkal érheted el ezt.


ja, jöhetnek a lepontozások! :)

2013. dec. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves 3-mas!


Én is falun lovagolok, falusi lovakkal és falusi "libakergető" versenyeken is indulok velük.

Egész eddig elvoltam én is azon a szinten, hogy megy alattam a ló 3 jármódban, ha menőkésebb néha veszekszünk.. terepezgetünk stb.

DE mióta ültem jól belovagolt lovakon, olvastam rengeteg szakirodalmat, hogy miért számít a helyes belovaglás azóta én is arra törekszem, hogy a lovam helyesen lovagoljam falun is, terepen is és az idomítás jelentősége még ezeken a kis ügyességi versenyeken is meglátszik.


Az hogy ráülsz nem dob le, jobbra húzod jobbra megy, balra húzod balra megy még nem egyenlő a belovaglással.


A parellinél meg igen is utána kell olvasni, hogy mi hogyan működik, mert hallottam olyanról, hogy nem megfelelően lett reagálva a ló jelzésére és az illető kórházban kötött ki.

2013. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 3-nak különösrn köszönöm:)
2013. dec. 23. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
3mas vagyok. persze, igaza van a 4esnek, nem belovaglás. akkor úgy mondom, lovagolhatóvá tettem... én is bejártam nagyvárosba lovagolni, jól képzett lovagok tanultam meg lovagolni. én pl szeretem a kihívást."Nem öröm a lovaglás, ha a ló még a zabláját sem rántja meg soha." rám ez az igaz. na de ne térjünk el a témától mindenkinek meg van a saját véleménye, én elmondtam az enyémet, más is a magáét. sok sikert kívánok a kérdezőnek!
2013. dec. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!