Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Biztonság szempontjából mi a...

Biztonság szempontjából mi a jobb, ha a hóban (nem jégen! ) meg van patkolva a ló (és van benne hókivető) vagy ha mezítlábas?

Figyelt kérdés
A ló fizikális és egészségügyi szempontját tekintve gondolom jobb ha mezítlábas. Heti 2x van lovagolva.
2013. dec. 25. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a kovácsot kérdeztem meg, mert elég jóban vagyunk, hogy mondja meg őszintén, mit ajánl télre.

Ha nem heti hat napot megy a ló, meg ugrik, vagy komoly síkmunkát csinál, azt mondta, hogy akkor jobb leszedni róla a patkót. Főleg, ha hetente kétszer van lovagolva.

2013. dec. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm!
2013. dec. 25. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp a mezítlábasság, de nem csak télen. Ez a természetes, a patának,lábnak is jó. Akkor patkolj ha irdatlanul töredezett a patája (de akkor is először takarmánykiegészítőkben gondolkodj) vagy ha sokat jár betonon.
2013. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsot!
2013. dec. 25. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Hó alatt lehet jég, hiszen ez a kettő együtt jár. Télen elég ritkán kell patkó a lóra.
2013. dec. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkérdeztem a kovácsot. Nekem azt mondta hogy ha nincs rendszeresen lovagolva akkor nem kell hókivető mert az nem tesz jót a patájának.

Én nem azért patkoltatom a lovat mert törik a patája vagy mert betonon jár. Megkaptam már egy kedves lovastól hogy akkor minek. Sárban sem utolsó, nagyobb akadályokat ugratni főleg füves pályán patkó nélkül életveszélyes.

2013. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sarok nélkül a patkó sokkal jobban csúszik, mint ha mezítláb lenne (pl. vizes füvön meg a patkó életveszélyes), de szerintem is a kovácsot kérdezd, főleg ha megbízható! viszont vídia sarokkal ellátott patkó az, ami még jégen is megfogja a lovat, azt viszont csak akkor ajánlom, ha vagy kicsavargatod a sarkakat lovaglások után (amit nem fogsz, mert elég szívás a 4 sarkot ki-be csavargatni, főleg télen, lefagyott ujjakkal), vagy ha homokos helyen van a ló, beton aljzatú boxba nem ajánlatos!
2013. dec. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Patkó akkor kell, ha a ló betonon, vagy egyéb kemény talajon közlekedik, ha ugrik, ha kocsizik, ha a patkó helytelen láb-, vagy pataállást korrigál, vagy egyéb sérülés, betegség indokolja a felütését. Egyébként felesleges.

Jó talajon, heti kétszer lovagolva felesleges rá, ha amúgy jók a lábai.

2013. dec. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!