Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló vásárlás + parelli?

Ló vásárlás + parelli?

Figyelt kérdés
4 éve járok lovagolni és szeretnék egy lovat (úgy volt, hogy szülinapomra kapok) de hallottam erről a Pat Parelli módszerről, és nagyon megtetszett, ezért úgy döntöttem, hogy most olvasok róla, stb. és két év múlva veszek egy lovat, hogy már tapasztaltabb legyek. Szerintetek? Ha tudtok mondjatok tanácsokat.
2013. dec. 25. 19:49
 1/5 x) ***** válasza:
Végre valaki, aki nem tapasztalat nélkül akar belevágni. :) A parelli nagyon jó módszer, ha tudja használni az ember. De ha nincs benne elég tapasztalatod, akkor nagyon könnyű elrontani vele a lovat. Szerintem még olvasgass meg járj edzőhöz, aztán ha úgy érzed (1-2 év múlva), hogy biztosan készen állsz, és meg is engedhetitek magatoknak, akkor jöhet a saját ló.
2013. dec. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akarok, de az elmúlt pár napban a "parellis" kérdéseknél mindig az az érzésem, hogy egy ember írja...Aztán miután kap egy kis letolást felteszi másképp, ahol már igazodik az előzőnél kapott kommentekhez. :D

Nem, nem szenvedek üldözési mániában.:D

2013. dec. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Először is, az nem elég, ha csak olvasol róla. Ami irodalmat találsz, azt el tudod olvasni két nap alatt és ennyi erővel máris vehetnéd a lovat. Ha tényleg érdekel, járj el kurzusokra.

Egyébként nem értem, hogy függ ez össze a lóvásárlással. A saját lovaddal is megtanulhatsz bármilyen módszert, ami neked tetszik, viheted kurzusokra, hívhatsz hozzá kiképzőt stb.

2013. dec. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Ezekről a szabadidomítós témákról laikusként miért az a benyomásom, hogy egy parasztvakítás? Lehúzzák a vaskos lóvét a delikvensekről a kurzusokon és alapvetően semmi érdemlegeset nem mutatnak?
2013. dec. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

jelekh: Van 1-2 ember ,aki valóban ért hozzá,ott kezdődik a probléma,hogy ezeket a szakembereket utánozgatják mindenféle ismeret nélkül a napköziből elszökött,lovardai kislányok. Ezek közül kialakulnak a neten tanácsokat osztogató "hozzáértők", és innen vannak a bajok. Pár csaló kap az alkalmon,létrehoz egy ilyen tanfolyamot ,ez a sok agymosott elmegy,és pár óra alatt máris "hozzáértők" lesznek. Azért parasztvakítás ,mert abból,aki valóban érti a dolgát kevesebb van,és azok vannak többségben ,akik hobbistaként kinevezik magukat szakértőnek,2 netes oldal elolvasása után.


#2: nem hiszem ,hogy ugyanaz írogatna, ezek fertőzik egymást,és egyre többen vannak.

2013. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!