Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovaglás vagy Díjugratás?

Díjlovaglás vagy Díjugratás?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Nem tudom ilyenkor már késő elkezdeni? 4 éve lovagolok. Mostanában gondolkodtam hogy kéne valamit kezdenem magammal ezen a téren. Kövér vagyok belátom, és van aki azt mondja hogy előbb le kell fogynom,aztán kezdhetek bele komolyabban ezekbe a kategóriákba. Ti mit gondoltok? És a díjlovaglás vagy a díjugratás érné meg jobban szerintetek?Melyik könnyebb?Melyik veszélyesebb?

2013. dec. 30. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt majd 3-4 év lovaglás után meglátod. Neked kell eldönteni, hogy melyiket szereted. Addig meg amúgy is mind1, az alapja mind kettőnek ugyan az.
2013. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mondom 4 éve lovagolok!
2013. dec. 30. 22:25
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem neked kéne tudnod, hogy az ugratást szereted-e jobban vagy a lovardai feladatokat? :) Az ugratás egyértelműen veszélyesebb. És profi szinten egyik se könnyű. Ugratáshoz pedig nyilván számít a súlyod, szerintem a díjlovagláshoz nemigen.
2013. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia,én is 13 éves vagyok,4 éve lovagolok.Nekem a díjlovaglás jobban tetszik,de mindenképpen ráerősítek folyamatosan a lovaglásra,még nem szeretnék nagyon szakosodni.Várj még szerintem pár évet és meglátod majd akkor.
2013. dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Lovardai feladatokat jobban szeretem.
2013. dec. 30. 22:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor szerintem inkább díjlovagolj. :)
2013. dec. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És mivel kövér vagyok,szerintetek is le kéne fogynom előbb? Mert akkor kb. 1-2 év múlva tudom elkezdeni,akkor meg már félek késő lenne.
2013. dec. 31. 11:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Sosem késő,max. nehezebb lesz a dolgod.Igazából 15 évesen teljesen oké elkezdeni,nem függ kortól.Nem mondom,h könnyű lesz tapasztaltabb,régebb óta versenyzők mellett,de ha tényleg komolyan gondolod,akkor hajrá,diéta,edzés... :) drukkolok :D :)
2013. dec. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A túlsúly nem feltétlen fontos tényező. Ne haragudj a kérdésért, de hány centi vagy? Mekkora súly társul mellé?


Pár kiló semmiképp se számít. :) Ha meg te bírod és nem olyan súlyos a helyzet, hogy a lovat terheld túlzottan (ehhez azért már igencsak mázsa körül, inkább felett kell lenned) akkor meg "lényegtelen".

2013. dec. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyik sem könnyű válaszd azt amelyiket jobban szereted kérdezd meg az edződ melyikben vagy jobb.

Én is kíváncsi lennék hány cm vagy és hány kg.

Néhány kiló nem számít és gondolom nem 120 kg vagy.

A díjugratásnál persze minél könnyebb annál könnyebb vinni de a díjlovglásban is sok mindent kell csinálni.

Sztem egyformán veszélyes.

A súly nem nagyon számít.

Válaszd amelyiket jobban szereted és jobb vagy.

2013. dec. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!