Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1év lovaglás után (heti 1-2,...

1év lovaglás után (heti 1-2, néha kéthetente 1 alkalom) hol kellene tartanom?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem esel le róla!
2014. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért ez nem igaz. Természetesen mindenki más ütemben tanul, de szerintem ennyi óra mellett mennie kell lépés, ügetésnek egyedül minimum, de inkább a vágtának is. Azért, ha csak kéthetente 1 alkalommal számolunk is az már 26 óra. Arról nem beszélve, hogy ha heti egy-kettő akkor már lehet 60-70 óra is lazán...
2014. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%

Sehol. Heti két óra alatt nincs fejlődés. Fölnőtt korban már ez esetben is csak módjával.

Egy-két hetente egyszer az ahhoz sem elég, hogy kondid legyen egy kikönnyítéshez, nemhogy egyensúlyod, ülésed, ne adj isten kontrollod a ló felett...

2014. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez egyszerűen nem igaz. Heti átlag 2 alkalmat járok én is, négy hónapja, és tökéletesen simán kikönnyítek bárhol, bármikor és bármeddig. Vágtában is. És ez heti két félórás alkalom.
2014. jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat bár őszintén szólva meglepődtem. Bár az egy év inkább már 1és fél (nyáron volt egy év)már augusztus óta ugratok, 1-2 esés azért volt de nem voltak vészesek,terepen is voltam már és az is jól ment. Már a lovaglás elkezdése előtt is aktívan sporoltoltam,talán ez segíthetett :)
2014. jan. 4. 22:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem heti két lovaglással 4 hónap után vágta volt, aztán folyamatosan terep.
2014. jan. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És ez szeptembertől kezdődött, újévkor már rendszeresen terepeztem és májusban ügyességi versenyre mentem ( 1 kis ugrással )
2014. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ, hogy mi a cél, ha magasiskolázni akarna, akkor Bécsben 1-2 évig le se veszik futószárról, akkor se, ha szinte naponta jár. Ha a terep a cél, akkor van, aki 0-10 alkalom után már kivisz, aztán lesz, ami lesz, stb-stb.

Téged se ismerünk, szóval ezt így nehéz megmondani azért. Az ugrás talán soknak tűnik ilyen gyakorisággal, de abszolút nem lehetetlen igazság szerint...

2014. jan. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Heti 1x járok, és tavaly mentem OB-ra, pk1-ben. :D Hülyeség ez az "előítélet".
2015. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!