Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám leszoktatni?

Laura012 kérdése:

Hogy tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
15-20éves között van mert sajnos nem tudjuk kiolvasni a sütését. Herél. Nagyon jó ló egy gondom van vele, hogy állandóan forgolódik. Erről lelehetne valahogyan szoktatni? Mert addig nem lehet vele terepre sem menni már próbáltuk de sajnos ott is ezt csinálta. Tehát karámban és terepen is csinálja mindig. Tudna nekem valaki tanácsot adni? Köszönöm!

2014. jan. 11. 17:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem tud senki segíteni? :(
2014. jan. 11. 19:05
 2/12 anonim ***** válasza:

Úgy érted hogy egy ponton túl nem hajlandó előrefele továbbmenni és megmakacsolja magát? Erre csak egy dolgot tudok mondani: lovagolni kell, nem simogatni.

A másik, ami lehetséges, hogy más segítségekhez van hozzászokva, pl. westernben lovagolták vagy valami miatt nem érti mit akarsz tőle (mert mondjuk rosszul adod neki a segítségeket).

2014. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Előre kell lovagolni.
2014. jan. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen amikor elkezdem hajtani lépésbe akkor csinálja, régen is angolban volt lovagolva csak az előző gazdája mindig hagyta neki ezért nem tudom mit tegyek mert ezt szokta meg az előző gazdinál. Van lovagolva rendesen és jól kapja a segítséget (3 helyen lovagoltam egyszerre szóval tudom hogy milyen segítséget kell neki adni) viszont hiába hajtom előre megmakacsolja magát elkezd menni hátrafelé és megfordul akkor kap pálcával és csizmával hajtom arra amerre eredetileg is mentünk.
2014. jan. 11. 19:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Előre lovagolom és még is megmakacsolja magát.
2014. jan. 11. 19:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt ,hogy teljesen hosszú szármértéken indítod esetleg nem -e az a baja. DE akkor ez így jó,mert ha előre van lovagolva mennie kéne,ha meg helyesek a segítségek pláne. Lehet be van akkor az fejeltetve,alap esetben ilyen nincs ezekkel a kombinációkkal... ESetleg még a futószárat próbáld meg ,ha még nem próbáltad,ott megy -e előre .
2014. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szimplán hisztizik az a ló, és ha ráhagyod, fog is. Le kell vele tisztázni, hogy ez eddig jó volt, szép volt, meg elég is volt. Legyen nálad egy hosszú pálca, próbálj meg ügetésben közelíteni a kérdéses pont felé. Ha jön a balhé, akkor 2-3 határozottat küldj oda a farára, és had balhézzon, addig ne engedj az elképzelésedből, amíg előre nem indul. Akkor dicsérd meg, ezt akartad.

2-3× eljátszod ezt vele, aztán rájön, hogy jobb neki úgy, ha nem veri ki a balhét minden alkalommal.

Egyébként meg két szár, két csizma, ne engedd, hogy bármelyik irányba is kitérjen, arra megy, amerre te akarod! Legyél határozott, most ki a vezér, te,m vagy ő? Ha ő, akkor a közelébe se menj, csúnya vége lesz, idő kérdése, ha pedig Te, akkor márpedig nem tűröd ezt tőle! Gondolj bele, ha a ménesben a vezérhez odamegy egy, és balhézik, hogy most másfelé megyünk, mi történik? A) a kérdéses ló kiválik, és megy egyedül, amerre lát - nem ez szokott történni... B) a vezérállat úgy lerendezi, hogy még másnap se mer rágondolni se az ügyre.

Én ezt elsőre amúgy bent rendezném vele, nem terepen. Elsőre próbálhatjátok úgy, hogy megy előtte egy ló - a csordaszellem segíteni fog nektek, de meg kell tanulnia egyedül is közlekedni.

2014. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben megpróbálom vele amit mondtatok, köszönöm mindenkinek!!
2014. jan. 12. 10:40
 9/12 anonim ***** válasza:
A kommentek nélkül komolyan nem tudtam volna milyen állatról van szó!!!!
2014. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerinted ha a Lovak kategóriában van akkor milyen állat lehet?! Akkor biztos egy egér....
2014. febr. 1. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!