Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen új kantárat vegyek a...

Milyen új kantárat vegyek a lovamnak?

Figyelt kérdés
Szeptember elején vettem a lovamnak egy horze hobby kantárat, de nem valami csúcs minőségű és úgy döntöttem, hogy veszek neki egy drágábbat és jobb minőségűt. Kinéztem egy Daslö kantárat, ami azért jobb minőségűnek és drágább is. Szerintetek jó választás? Vagy még milyen márkákat ajánlatok?

2014. jan. 13. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a legolcsóbb decathlonos angol kantáram van. 5. éve nyúzom, semmi baja. Szóval nem az számít, milyen drága, hanem hogy mennyire vigyázol rá;)
2014. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én mindenképp bőr kantárt néznék, én egy percig se néztem a márkát, csak, hogy jó minőségű bőr legyen, aztán annyi.

Az előző kantáramat nagyon imádtam, annak például konkrétan nem is volt márkája, de hihetetlenül jó minőségű volt, egyszerűen remek kis darab, na. Hála égnek kölcsönadtam egyszer, és megrágta a ló...

2014. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem most a legolcsóbb nagylovasos van, nyúzom már egy ideje, semmi baja. szeretem mert nem az a kemény bőr, nem töredezik, semmi ilyesmi :)
2014. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok, amúgy a horze bőrcuccairól eddig csak rosszakat hallottam. másban nagyon jók, de a bőrcuccok hamar megadják magukat. én a helyedben néznék egy másik márkát, azon belül sem az ár a legfontosabb tényező.
2014. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kantárba őket ajánlom, a legkevesebb pénzért itt kapsz valódi minőségi kantárt.


[link]

2014. jan. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én sosem értettem ezt... mégis mi történhet egy kantárral? Lovagoltam néhány évet, sosem drága, hetente kenegetett, szuper kantárokkal, hanem idősebb, viseltesebb darabokkal és soha nem történt semmi bajuk, pedig volt esés, baleset, és persze mindennapos lovaglás. Nem tudom elképzelni a szituációt, hogy a kantár leszakadjon a ló fejéről - de ha már úgy adódik, talán még jobb is, ha szakad.

Szóval én a saját lovamra is egy egyszerű, olcsó kis kantárat vettem. Aminek nagyobb jelentősége lehet, az a jó minőségű szár.

2014. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor tud elszakadni, ha leesel a lóról / felborulsz vele és elszabadul a ló. Belelép a szárba és kész. De lehet az a legdrágább meg a legocskább kantár is, ilyenkor mindegyik szakad.


Amúgy meg pl a nagylovasos papirvékony bőrű kantárt egy idő után (nekem ) nehéz volt becsatolni mert tönkre ment a bőr, undoritóan nyeglett össze vissza.


Egy komolyabb bőrből készült kantár, ami orr/tarkó résznél mondjuk vastagabb párnázottabb, sokkal jobba lónak, és tovább is fogja birni, mert igen is van különbség. De nem kell elszállni vele. 10e körül már fantasztikusakat lehet kapni.

2014. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valletta: Nálunk a bárlovardában sokszor szakad kantár az egyik lovon, egyszerűen óriási tehetsége van hozzá, hogy ha megugrik, és leesik a lovasa, utána rálépjen a gurtni szárra, és elszakítsa a bőr pofaszíjat.
2014. jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát úgy igen. Ezért is fogom úgy a szárat esésnél, mintha az életembe kapaszkodnék. :)

Így inkább magával ránt egy métert, de ugye az a súly, amit én bele tudok fogni, nem szakítja el a szárat és legalább a ló sem rohan el.

2014. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha elesel a lóval nem a szárat fogod fogni, ebben biztos lehetsz. Az esés más eset, de kezdők gyakran elengedik ott is.
2014. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!