Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futószáras hevedert hogy...

Futószáras hevedert hogy használjam? (Részletek lent! )

Figyelt kérdés
Megsérült a lovam, ezért bezárva kell tartani. és kézen kell sétáltatnom. de sokszor próbál megugrani elrántani megrúgni felágaskodni stb. mert nem tűri jól hogy be van zárva egész napra, nagyon telivérezett és rosszul tűri a mozgáshiányt. Azt mondta az edzőm, hogy tegyek rá kikötőt futószáras hevederrel akkor kevésbé tudja csinálni a műsort. Kölcsönadta a saját futószáras hevederét, gumis kikötőm van. Eddig csak a nyergemmel használtam néha a kikötőt, a hevedert mindkét oldalon átbújtattam rajta az izzasztó bújtatója fölött (de most azért nem tesszük rá a nyerget, hogy ha lefeküdne ne törje el). Ezen a hevederen viszont van egy csomó karika. Ugyanúgy bújtassam át rajta a kikötőt mintha a nyereg hevederén bújtatnám, vagy valamelyik karikájába csatoljam a végét? Egészen a tetején is van karika meg még nagyon lent is oldalt. Illetve a sima nyergem alá szoktam vagy szivacsot vagy műszőr emelőt tenni mindig, ez alá is tegyek? Vele nem fogok már találkozni a héten mert így hogy sérült a lovam, nem járok edzésre ezért nem tudom őt megkérdezni.
2014. jan. 14. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyereg emelő, stb nem kell. Elég az alátét. Ugyanúgy bújtatod, mint a nyeregnél (már ha ott jól csinálod:D).

Az a csomó karika mind más célt szolgál, olyan magasságút keress, mint ami a nyereghez való csatolásnál volt.

2014. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valamelyik karikába csatold be a kikötőt. Arra vigyázz, hogy ha nincs hozzászokva, hosszúra kösd ki - meg egyébként is legyél óvatos - hogy ha csinálja a műsort, nehogy hanyatt vágja magát. Én épp emiatt inkább egy feljebb lévő karikába csatolnám, mert a lefelé irányuló nyomásra (húzásra) hajlamosabb lesz megindulni felfelé. Elég, ha egy alátétet teszel alá.
2014. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A kikötőt ismeri, sokszor futószáraztam azzal régebben. Kb egy hónapja nem volt rajta, de ennyi idő alatt nem felejti el szerintem. Ma ráraktam valahogy a futószáras hevederrel (de nem jól, mert a végére szétcsúszott) és jót tett neki, sokkal kevésbé ugrált. De lehet, hogy megpróbálom egy felsőbb karikában akkor, mert azt nagyon nem szeretném, hogy ágaskodásból hátraessen véletlenül. És ma se tetszett neki hogy ki van kötve, próbálta rángatni a fejét. De teljesen nyugodt úgyse lesz amíg nem mehet újra karámba szegény, vagy legalább egy picit ügethet futószáron. Pár perc séta nem elégíti ki egy telivér mozgásigényét... :(
2014. jan. 14. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!