Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom lemérni, vagy...

Hogyan tudom lemérni, vagy megállapítani hogy milyen hosszú kengyelszíjra van szükségem? (125,145)

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 10:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint nem lovaglás közben, hanem a boltba milyen hosszúságút kell vennem.
2014. jan. 16. 10:31
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugye attól függ, hogy te mekkora vagy és milyen magas a ló amin használod (ha túl rövid és a ló nagyon magas nem bírod elég hosszúra állítani).

Hogy segít e, azt nem tudom, talán ad valami támpontot. Én 183 cm vagyok és 130 centi hosszú a szíj.

Azt tanácsolom, hogy inkább hosszabb legyen, minthogy emiatt essen nehezedre a felszállás. :D

2014. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gipősz ***** válasza:
32%
Az hogy milyen magas a ló, nem befolyásolja a kengyelszíj hosszúságát, ugyanis a kengyelt azt nem a felszálláshoz kell igazítani, hanem a nyeregben üléshez.
2014. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha túl rövid, nem tudja hosszabbra engedni a felszálláshoz.


Ha lovagolsz, mérd le, hogy milyen hosszúra van állítva. A 125-ös nyeregre téve maximum 60 centi hosszú tud lenni, ez nekem nagyon rövidnek tűnik. Ha hosszabbat veszel, úgyis tudsz rá lyukasztani, ha szükséges.

2014. jan. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
125-össel 175 cm magas ember is lovagol nálunk díjlovas nyeregben, igaz, alacsonyabb, vékony lovon. ÉN a nagyobbat venném, arra könnyebb plusz lyukakat tenni azért...
2014. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogsz egy spárgát, felkötöd vele a kengyelt a lakathoz úgy, hogy jó legyen, aztán leszállsz, megméred, hozzáadsz még tíz centit tartaléknak, és örvendezel neki.


Vagy ha úgy tetszik: a szíj hossza minimum a karod hosszúságának kétszerese plusz tíz centi legyen.

2014. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 17. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!