Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Állatkínzás? (kérdésed túl...

Állatkínzás? (kérdésed túl rövid, a magyarázatod túl hosszú)

Figyelt kérdés

- Fiú?

- Nem, herélt.

- Szerencsétlen...


Ez már a sokadik hasonló párbeszédem, és kicsit kezd elegem lenni. Ti hogy kezelitek ezeket az embereket? Annyira feldühít, amikor hiába mondom el az észérveket, miért jobb a lónak, ha herélve van. Egyszerűen nem értik. "Miért kell tőle ezt a kis örömet is megvonni?"

Miért kell emberként kezelni? És még én érzem hülyén magam. Ti hogyan tudjátok ignorálni? Vagy a 150. után már engem se fog érdekelni?



2013. dec. 13. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Te is jobban éreznéd magad herélve?
2013. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1.: nem vagyok ló

2.: a ló nem ember


Szerintem ne keverjük a dolgokat.

2013. dec. 13. 21:39
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem magasról tegyél rájuk... Én azokat nem bírom elviselni, akik foggal-körömmel ragaszkodnak hozzá, hogy igenis csődör maradjon a lovuk, holott a saját fajtájában kivonták a tenyésztésből, mert alkalmatlan. És aztán meg fel van háborodva, hogy alig karámozzák a lovat...
2013. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
8%
Nem keverem a dolgokat. Csak arra akartalak rávezetni, hogy a ló se örül neki, ha valaki megcsonkítja.
2013. dec. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretem a méneket... de ha nem fog sose fedezni, mi a francért húzzam az agyát, meg tartsam egyedül? Ez nem olyan, hogy "jaj szegény, ráengedem egy kancára, hadd kemetyeljen egy kicsit, és helyreáll a lelkivilága".

Miért nem értik, hogy náluk ez ösztön? Attól ő nem lesz boldogabb, ha jól felcsinálhat minden kancát a közelben... ellenben lesz egy rakat nullás csikó. Áh, mindegy, csak kijött belőlem, ugyanis ma is leszerencsétlenezték a lovamat.

2013. dec. 13. 21:49
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

A kutyáknál ugyan ez van. Ha valakinek megpróbálod megmondani, hogy felelőtlenség össze-vissza elletni, a nyakadnak esik.

Van aki nem elég intelligens az állatokhoz :(

2013. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Ezek tipikusan azok a maradi emberek, akiknek a szukájuk is kell, hogy fialjon egyszer ("legyen anyuka"), a kanjuknak meg "párt" keresnek és a büdös életbe nem fogják megérteni, hogy mi a különbség az állatok szaporodási ösztöne és az emberek szexualitása, szülővé válása, felelősségvállalása között között.


Én egy idő után biztos feladnám, a ló "fiú, igen", téma lezárva. Aki azt se tudja, hogy a fiú ló a mén, annak kár magyarázni, miért is jobb a lónak ha herélve van.

2013. dec. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
de azért az érzés ugyanaz lehet kérdező ha neked csinálják meg.. ő szóval azt :D amúgy én csak szükség esetbe érzem azt hogy akkor ki lesz/-nek heréltetve vagy ha nagyon bolond a ló vagy ha a csikót ménesbe akarom tartani más rokonával.. Műtéti körülmények vanak hőszabályozott szoba fájdalomcsillapító ha a menetét nézzük biztosan nem az.
2013. dec. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 x) ***** válasza:
100%

Ilyenkor általában alapvető tudáshiány van, csak annyit fognak föl belőle, hogy a lovat "megcsonkítják", a miértjét már nem értik. Igazából én sem szeretek heréltetni, mert ott van bennem az a "de mi lenne, ha mégis, majd egyszer..." érzés. Meg persze szép küllemű, jó fejű ménekből még bármit ki lehet hozni. De aztán rájövök, hogy a lónak is jobb így, és legalább nekem sem kell azon aggódni, hogy mikor szedi ki a falat a 2 istálló közül (hozzáteszem, megtörtént már egyszer).

Egyébként az ilyen embereket szépen végig kell hallgatni, mosolyogni egyet és bólogatni aztán menni a dolgodra. :)

2013. dec. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs saját lovam, de - tapasztalataim alapján - sokkal jobban kedvelem a herélteket a méneknél. Jelenleg is egy herélt izlandi pacin lovagolok. Akkor most állatkínzó vagyok? :D
2013. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!