Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyen a lovam?

Miért ilyen a lovam?

Figyelt kérdés

Egy ideje folyton felém ágaskodik és olyan fenyegetően felém fordul meg ilyenek. Sosem volt ilyen, csak kezdetben mikor megvettük.

Nem hajlandó követni, pedig rengeteg időt töltök vele. Nem érti hogy én vagyok a főnök, pedig mindig határozott vagyok vele. Ha rosszat csinál kap érte, ha jót akkor dicsérem. De semmi. Ha nincs nálam csemege rám se hederít.

Lovaglásnál nincs vele semmi baj akkor mindig normális és figyel rám. Csak mikor talajon dolgozok vele. Csak akkor jön utánam ha nasi van nálam, de akkor is képes rám lépni.

Szerintem nem tisztel. Pedig minden erőmmel azon vagyok, hogy tudassam vele hogy én vagyok a főnök. Néha-néha úgy tűnik mintha megértené, de aztán csinál valamit amiből kiderül hogy nem.

Szerintetek? Tapasztalta már valaki? Mit tegyek? Léci segítsetek.

A válaszokat előre is köszi :)



2014. jan. 19. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szeret téged. Talán túl sokat követeltél tőle, a személyed rossz élményekhez társul. Kicsit hagyd békén, néha menj ki hozzá csak úgy, a nélkül, hogy dolgoztatnád, stb...
2014. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor megyek ki úgy hogy nem dolgoztatom. Van hogy csak kimegyek hozzá megsimizem, adok neki egy répát. Semmi olyat nem tettem vele ami rossz emlékhez kötné. Csak akkor csapok oda neki ha rosszat csinál. Ok nélkül soha nem ütöm meg.
2014. jan. 19. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a fizikai büntetés lehet rossz élmény neki.

Egyik ismerősömnek a lova hanyatt vágta magát, mikor kikötötte, és pucolta, ha én tettem, semmit nem csinált.

Egészen egyszerűen nem szerette a lányt, túl sokáig nyüstölte mindig. Pucolgatta, vakargatta, nyergelgette, lovagolta, lenyergelte, megint másfél órát képes volt vele eltökölni, a ló meg csak állt...

2014. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől - NE ADJ NEKI JUTALOMFALATOT! Legalábbis semmiképpen se a két szép szeméért. A ló a természetben soha nem küzd meg a táplálékért, ellentétben a ragadozókkal: amíg egy kutyának a jutalom azt jelenti, hogy jutalmat kap a gazditól, addig a ló számára ez természetes: elkezd követelőzni, elvárja, hogy adj neki valamit, most, rögtön, azonnal, mert hát ezért vagy.

Ne szoktasd hozzá, mert ez nem így van! Akkor jutalmazd, amikor megérdemli, munka előtt soha, és azért se, ha követ, vagy ilyesmi - ez ne azért történjen, hogy kapjon valamit. Ha ügyes, simogasd meg, dicsérd meg, legyen valami nagyon pozitív megerősítés, de ne kaja.

Ha rád sunyít, vágd orron, ne finomkodj, mert ménesben ha elkezd keménykedni a főnöknek ,az páros lábbal rúgja fel, de úgy, hogy még másnap is szédeleg tőle. Ekkora kárt te nem tudsz benne tenni, de nem ezen van a hangsúly: hanem a mentalitáson, az üzeneten - te vagy a vezér, és nem tűröd ezt el tőle. Az ágaskodás hasonló, azonnal küld el magadtól, vagy csapd oldalba.

Nem kell kevesebb időt töltened vele, értelmetlen elmenekülni, magától ez ugyanis nem oldódik meg. "Ó, már nem láttam két hete, ma jófej leszek vele, és behódolok" - na, ilyen nincs.

Ha rád lép, szintén figyelmeztesd. Ha csak sunyít, vagy munka után hozzád dörgölőzik, azonnal legyen meg a jussa - ezek egyike sem elfogadott. Ha amikor vezeted, megelőz, azonnal állítsd meg, léptesd hátra - nem, te vezeted őt, nem ő téged! Oda mentek, ahova te mondod! A hátralépés remek fegyelmező feladat, mivel hátrafelé nem lát - meg kell bíznia benned, hogy nem a farkasok közé küldöd, és el kell fogadnia az akaratod is, hogy most márpedig ő hátrafelé fog közlekedni.

Ami fontos: ok nélkül soha ne verd meg! Sőt, egyáltalán ne verd meg, igazság szerint. Mindig egy-egy jól irányzott pofon kell, a jó időben, a jó helyre, amikor még tudja, hogy miért kapja. Ha most én átugrok hozzád, és jól elverlek, te se jössz rá, hogy ja igen, 15 évvel ez előtt csúnyán néztél a szomszédra. Ellenben ha leköpsz, és képen küldelek, az úgy sejthető lesz, hogy miért történik... Érted a logikát :)

Másik dolog, jutalom csak akkor jár, ha megérdemli. Csak azért, mert lovagoltál mondjuk, és munka vége, nem evidens, hogy kell kapnia valamit. Az a jutalma, hogy leszállsz, és vége a munkának (ez a ló számára abszolút jutalom, ezért mindig úgy fejezd be a munkát, hogy neked van igazad, és a ló megcsinálta, amit kértél. Érdemes olyan feladattal zárni, amit a ló egyrészt ismer és jól tud, ráadásul szívesen és helyesen csinálja). Ha valamit jól csinál, azonnal legyen meg a jutalma - simogasd meg (pl. homlokukat, sörényélüket szokták szeretni), dicsérd meg, akármi. A jutalmat jobb, ha az etetőjébe teszed, és eleve nem is kézből kapja.

2014. jan. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Utolsó, nagyon sokat segítettél, köszönöm :)

2014. jan. 24. 07:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. Ha gondolod, írj rám privátban, és megpróbálok még segíteni, ha tudok - csak akkor írj konkrétumokat majd, hogy álltok most, stb :)
2014. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!