Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van ötletetek mit tudnék...

Van ötletetek mit tudnék tanítani egy lónak? És bocsi a pontatlan írásért, telóról vagyok! BOCSI:-) És hálás köszönet annak aki válaszol! ♡

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy például azt hogy az egyik mellső lábát maga alá teszi, és behajlítja a másik helyben marad .vegúl is nem tudom hogy mondjam gyakorlatilag meghajol!

Ennek a lónak az alapokat megtanítottam:fordulás,megállás ,ügetés-vágta parancsra.szoval az alapokat.Arra lennék kíváncsi hogy hogyan kell az ilyesmiket megtanítani !!! Azt már megtanítottam hogy mellette állok ésahogy hátrafelé lelépkedek egy kört ő úgy mozgatja a farát,és mellettemarad!nem egy nagy valami csak meg akartam nézni hogy mennyire jön be neki ez a műfaj.Egyből ráérzett.szoval várok ötleteket és ha esetleg tudjátok akkor azt is hogy kezdjek neki a megtanításához vagy hogy ti hogyan csinálnátok,vagy szerintetek hogy a legérthetőbb egy lö számára!!


2014. jan. 21. 20:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egyszerű, ha nem értesz hozzá, kérj tapasztalt segítséget, legalább, hogy egyszer kétszer mutassa meg. Itt úgy sem lehet igazán elmagyarázni, youtube-n vannak ugyan angol nyelvű magyarázó videók, de még az se az igazi. Nehogy valami "hülyeséget" tanuljon el belőle szegény ló.:)
2014. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jahh!nehogy valami teljesen mást érsen!!aztán meg majd állandóan hajolgatXD



De azért várok hozzáértők tanácsait! És tippeket hogy milyen könnyű gyakprlatok léteznek!!!

L

2014. jan. 22. 07:22
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Taníts olyat, aminek értelme is van: eleje-hátulja körüli fordulat, vállat be, farat be egyenes vonalon, körön. Ezzel elleszel egy darabig. :)
2014. jan. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%
Na majd most jön ,hogy "mi az a vállat be?" .. Ne haragudj ,nem írok oldalakat,kérdésed alapján ne taníts neki semmit,úgy nem lesz neked se negatív élményed és nem kell később másnak szenvedni egy elkurt lóval.
2014. jan. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Képzeld, nem lessz elkurt!

Amiket írtál ,abból az első kettőt tudja,vagis már elkezdtük, viszont kèrlek ne nézz hülyének tudom a többi gyakorlatokat is ,csak vártam még ötletejet! Nem teljesen világos hogy miér gondolod hogy én nem ismerem ezeket a gyakorlatokat! :-(

2014. jan. 22. 16:20
 6/17 A kérdező kommentje:
És már rögtön el is ítélsz.......
2014. jan. 22. 16:22
 7/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk fektetést taníthatsz neki, és abból az ültetést is meg lehet. Földről spanyollépést + később mehet nyeregből is.

Viszont ami soha ne taníts meg neki az az ágaskodás és a hátra kirúgás. Jól mutatnak, de ha a lovad rászokik az istennek se tudod belőle kinevelni.

Amúgy amiket Valetta írt nagyon jó, inkább ezeket tudja a lovad, mint a trükköket :D

2014. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Igen,elítéllek. Mert felesleges ilyen marhaságokat tanítani egy lónak,ha meg annyira képbe lennél,ez a kérdés se kelt volna életre. És pontosan az ilyenek rontják el a lovakat,aztán meg sírnak itt ,hogy hogyan hozzák helyre....
2014. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Te már csak tudod! Szerintem nem azok teszik tönkre az oldalt akik ilyen kérdést tesznek fel,hanem akik ilyen bunkók és lekezelők!és már szinte alap hogy beszolnak meg eggybő ujjal mutogatnak hogy de s*ar vagy meg ...stb de akinek nem tetszil ne nézze nem kötelező válasszon egy màsik kérdést és kèsz !szoval kímèljenek azok akik ilyen szándèkkal válaszolnak és köszi annak aki értette a lkèrdésemés kultúráltan írt egy választ,és nem csak rosszindulatból irt!!!!
2014. jan. 23. 20:44
 10/17 anonim ***** válasza:
Kíméld inkább te meg a lovat a hülyeségeidtől :)
2014. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!