



válasza:több félét is biztonságinak hívnak, az a lényeg, hogy ha leesel, akkor "leold" és kisebb az esély, hogy kengyelbe akadt lábbal vonszoljon a ló maga után.
van, amelyiknek csak íves a külső éle, így ha leesnél a lábad könnyebben kifordul belőle, van, amelyiknek az egyik szélén egy gumi van, hogy ha leesénél az ott ugye kitágul és ki tud bújni a lábad.
én csak azt nem értem, hogy erre mi szükség van, ha amúgy is ott a biztonsági kengyellakat, ami már az összes nyergen van. nem mindegy, hogy kengyelszíjastul old el a cucc, vagy csak kibújik a lábad?




válasza:Nem tudom, de én már láttam olyat, hogy a kengyellakat elfelejtett kioldani... Azt tegyük hozzá, hogy van olyan is, aminek az egyik oldala csak "be van akasztva", és ha esel, a lábad kirántja a helyéről a kengyel külső oldalát, így véd. Na most ez a fajta a lehető leg...rabb, mert kiold akkor is, amikor nem kéne.
Összességében nem hülyeség a biztonsági kengyel szerintem, bár nekem még nem volt rá szükségem, sajnos nem is olyanom van (azt használom, amit anno adtak a lovamhoz, az pedig sima, átlagos példány), de ettől még hasznos cuccnak mondom.
Én sima hagyományos kengyelben lovagolok, de amikor versenyeztem díjugratásnál, akkor a 'gumis' biztonysági kengyelben kellet lovagolni, mert ugye ugratásnál nagyon sokat esel, na most az szar, bocsánat a kifejezésért, nem tudsz benne kitámasztani, mert elpöccinted a 'gumit' és ezért esel.
A görbített kengyel a legbiztonságosabb a biztonsági kengyelek közül....
De egyébként esni kell tudni, a többi meg lényegtelen.
8 éve lovagolok, rengeteget estem, 2 évig versenyszerűen ugrattam, de kengyeles vonszolásos esetem nem volt...
Kapcsolódó kérdések:
szerintetek jobban működik-e mint egy ilyen bizt.kengyel: vagy egy hagyományos S hajlítású???
Tapasztalat és tapasztal nélküli vélemény is érdekel, hogy melyik lehet hasznosabb! A flexibilis nekem azért tetszik, mert jó az ízületeknek, de nem tudom, hogy ez mennyire biztonságos? A gumis az ára miatt tetszik:D
mennyivel jobb mint az átlagos kengyel? tényleg jobb a térdnek? én eléggé térdfájós vagyok... inkább terepre, túrákra járok, arra használnám. szerintetek?
A gumis (egyik oldala gumi) biztonsági kengyel gumi része merre nézzen? Ragadt már bele valaki mégis (leesés után)? És a "hajlított" biztonsági kengyel is elég biztonságos?
Mert itt van ez, amit alig lehet látni használatban, de tiszta sor hogy nem engedi a lábat átcsúszni és beszorulni a kengyelbe: És itt van ez, amit a legtöbb helyen használnak, de nekem nem egészen világos a működési elve: És most ne az árat nézzétek, mert ittvan...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




