Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Biztonsági kengyel miből...

Biztonsági kengyel miből biztonsági? Sose értettem?

Figyelt kérdés
:)

2014. jan. 25. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

több félét is biztonságinak hívnak, az a lényeg, hogy ha leesel, akkor "leold" és kisebb az esély, hogy kengyelbe akadt lábbal vonszoljon a ló maga után.


van, amelyiknek csak íves a külső éle, így ha leesnél a lábad könnyebben kifordul belőle, van, amelyiknek az egyik szélén egy gumi van, hogy ha leesénél az ott ugye kitágul és ki tud bújni a lábad.


én csak azt nem értem, hogy erre mi szükség van, ha amúgy is ott a biztonsági kengyellakat, ami már az összes nyergen van. nem mindegy, hogy kengyelszíjastul old el a cucc, vagy csak kibújik a lábad?

2014. jan. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. jan. 25. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én már láttam olyat, hogy a kengyellakat elfelejtett kioldani... Azt tegyük hozzá, hogy van olyan is, aminek az egyik oldala csak "be van akasztva", és ha esel, a lábad kirántja a helyéről a kengyel külső oldalát, így véd. Na most ez a fajta a lehető leg...rabb, mert kiold akkor is, amikor nem kéne.

Összességében nem hülyeség a biztonsági kengyel szerintem, bár nekem még nem volt rá szükségem, sajnos nem is olyanom van (azt használom, amit anno adtak a lovamhoz, az pedig sima, átlagos példány), de ettől még hasznos cuccnak mondom.

2014. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én sima hagyományos kengyelben lovagolok, de amikor versenyeztem díjugratásnál, akkor a 'gumis' biztonysági kengyelben kellet lovagolni, mert ugye ugratásnál nagyon sokat esel, na most az szar, bocsánat a kifejezésért, nem tudsz benne kitámasztani, mert elpöccinted a 'gumit' és ezért esel.

A görbített kengyel a legbiztonságosabb a biztonsági kengyelek közül....

De egyébként esni kell tudni, a többi meg lényegtelen.

8 éve lovagolok, rengeteget estem, 2 évig versenyszerűen ugrattam, de kengyeles vonszolásos esetem nem volt...

2014. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mankesz ***** válasza:
Kiold, mikor repülsz! :)
2014. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. jan. 26. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!