Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovas vagyok és most...

Göltl Noémi kérdése:

Kezdő lovas vagyok és most tanultam meg vágtázni egy valami nehezen megy hogy kell elindítani a lovat vágtába?

Figyelt kérdés

2014. febr. 1. 18:21
 1/8 anonim válasza:
16%
Mond neki: vágtas paci
2014. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Szorítsd meg a lábaiddal az oldalát, fogd szorosabbra a szárat, lökj egyet a csípőddel, és csettints a nyelveddel. :)
2014. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Összetettebb. Ahhoz ,hogy normálisan beugorjon,az ügetésnek is jónak kell lennie,ütemesen kell ügessen,de nem is rohanhat. Minden új feladatot,így a vágtát is előkell készíteni.


Nem tudom ezek mennyit mondanak neked de ,belső állításba teszed,kell egy felvétel ami figyelmezteti a lovat,belső csizmád a hevederen,külső csizmád a heveder mögött kissé felhúz a beemelés pillanatában. Közben derekaddal megtolod,mintha szó szerint kiakarnád magad alól lökni a lovat. Belső ülőcsontodat terheld jobban,kezeddel ne akaszd el ,engedj a beugratásnál. Könnyebb ha körön vagy sarokban próbálod,egyenesbe jobban megsiet.

2014. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kimaradt: Mindig tanügetésből ugrasd be
2014. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lényeget már leírták, de gondolom edző vagy oktató segítségével lovagolsz, úgyhogy jobb, ha őt kéred meg, hogy élőben magyarázza el.

Ami viszont zavaró a kérdésedben- > "most tanultam meg vágtázni" és "hogy kell elindítani a lovat vágtába". Szerintem ez eléggé kizárja egymást. :D

2014. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. biztosan futószáron tanult meg és az oktatója indította.
2014. febr. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os, az a normálus, ha futószáron tanult. Kezdetben persze hogy az oktató indítja a lovat, de ha jó az oktató, akkor a beugratást is meg kellene tanítsa futószáron.
2014. febr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Odaküldesz két böszme nagyot, csettegsz, és addig hajkurászod, amíg már kínjában be nem ugrik... Legalább ezt ne áruld el, ha már így csinálod.


Jó, normális vágta csak rendezett ügetésből lehet. A ló támaszkodik, ütemesen megy, a fara kellő tolóerőt ad le, de a ló nem rohan. Ütemesen megy, hátból dolgozik. Félfelvétellel jelzed, hogy feladat jön. Kicsivel rövidebb szárat fogsz, mert a keret vágtában rövidebb, míg alacsonyabb jármódban mindig tágabb.

Eztán belső állítást kérsz tőle: ekkor látod a ló belső szemboltját (normál esetben egyiket sem látod). Nem kell túlállítani, enyhe állítás elég. Leülsz tanügetésbe, a csípőd velemenő, nem szabad, hogy fékezd a lovat, a ló üteme, tempója nem változik: nem kell fokozni, azért, mert vágta jön, lépésből is be tud ugrani. Ha a ló ügetésfokozást csinál vágta előtt, azonnal vegyük fel ügetésbe, vagy akár lépésbe, ha többször eljátssza ezt, akkor léptessük hátra.

Eztán a külső csizma a heveder mögé kerül, a belső a hevederen van, és valamivel jobban terheled a belső ülőcsontodat (nem kell, hogy csak azt terheld, stb). A belső csizma ugratja, a csípő, derék megtolja a lovat. A külső szár megtart, azon támaszkodik, de a belsőn az ugratás pillanatában engedsz egy keveset. Ha a ló beugrott, akkor hajtod előre, ne essen vissza, és ne akadjon meg a száron. Eleinte könnyebb a fordulatokban, ívekben ugratni, mert akkor nagyobb eséllyel ugratod a lovat a helyes lábra. Ha rossz lábra ugrik, vedd fel, és ugrasd újra.

2014. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!