Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elkeseredtem (? )

Elkeseredtem (? )

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el lovasakadémiára járni, ahol egy elég szigorú edző edz. Hozzá kell szokni a stílusához, mert tényleg elég keményen kioszt, akkor is, ha csak apróságot csinálsz rosszul és nem érdekli, ha mondanál valamit. Edzésen kívül egyébként kedves és figyelmes. Tudni kell, hogy elég sokat estem már, mert volt egy ló, amire mindig ráültettek a régi helyen, ahol lovagoltam és az a rossz szokása volt, hogy hirtelen vágtába ugrott, kinézett egy pontot és előtte bestoppolt, így a lovast nekidobva stabil tárgyaknak. Mindegy is, ma új lóra ültetett, azt mondta nagyon lusta, hajtós, de amint felültem, éreztem, hogy nem hajtós, csak makacsságból nem akar menni. Hirtelen vágtába ugrott, meg is tudtam állítani. Amint azonban az ajtóhoz értünk oldalra ugrott és bakolni kezdett. Mikor kiugrott oldalra, elvesztettem az egyensúlyom és a bakolásnál már nem tudtam fennmaradni. Visszaültem, de ismét "hisztizni" kezdett és az edző engem hibáztatott. Most két éve lovagolok, nem sokszor bakolt velem ló, nem tudtam kiülni. Azt mondta, hogy azért ugrál a ló, mert félek, hogy ismét leesek, de nem féltem. Magabiztos voltam. Elmondta, hogy figyeljek oda, mert máshol járok az órákon, mikor tényleg nagyon törekszem arra, hogy menjen minden. Az a baj, hogy az akadémia tele van sznobokkal, nevetnek az emberen, ha elhibázik valamit, lenézik. Ráültetett egy automata iskolalóra, mondván én csak olyat tudok lovagolni. Elkeseredtem, persze szeretném folytatni a lovaglást, de felmerült bennem az is, hogy ha ilyen rossz érzéssel tölt el és nincs hozzá tehetségem, talán nem kéne.

2014. jan. 31. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ne hagyd abba :) Van az embernek rossz napja. Velem pár hete kezdett szórakozni a saját lovam, nem tudom legyőzni, és ez rossz érzéssel tölt el. Van, hogy az edzés eleje arról szól, hogy kínlódni kell negyed órát, hogy oda tudjam vezetni a fedeles egy sarkához, mert kitalálja, hogy "fél" tőle. De egyre rövidebb idő alatt helyrejön a kis agya, ha meg nem akkor ott van rá a következő, meg az az utáni, meg az az utáni alkalom. Próbálj örülni, hogy az edződ extra szigorú, mert így sokkal jobban megpróbáld magad odatenni edzéseken. Most majd egy darabig az iskolalovon zötyögz, aztán visszatesz a másikra. Vagy, azt írtad, edzésen kívül jófej, akkor próbáld megbeszélni vele. Ne siránkozz, hanem csak mondd el, mi a problémád. A sznobokkal meg ne törődj. Ők igazából viccesek 8-) Néha még sajnálni is tudom őket.
2014. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne a lovaglást hagyd abba, hanem a helyet váltsd le. Jó edző, ha elmondod, mik történtek veled eddig, akkor nem így áll hozzá a dologhoz szerintem... Lehet, hogy elsőre automata iskolalovat ad, de azt nem így tálalja, szerinte... Én az edző helyében az ilyen tanítvánnyal (minden tanítvánnyal amúgy...) azzal kezdenék, hogy első lóraülés előtt jöjjön félórával hamarabb, ha fiatal, akkor szülővel együtt. Üljünk le közösen, beszéljük meg, ültél-e már lovon, milyen tapasztalataid vannak, mik a céljaid (!), mert akkor úgy építjük fel az edzéseket, egyénileg foglalkozzak-e veled, csak 2, max 3 fős csoportokban, milyen típusú ló való neked most, és mi lenne majd a célod, szeretnél-e a közeljövőben lovat, milyen szintre akarsz eljutni milyen idő alatt, mennyi pénzed van erre (gyk. milyen gyakran tudsz jönni), és akkor döntsük el közösen, mi legyen, hogy legyen.

Nem tudom, pontosan melyik akadémián vagy, de... Szóval nem kell feladni. Ne félj, légy magabiztos, céltudatos. Ezt akartad csinálni? Akarod még? Akkor csináld! Meg kell választani a helyet, a megfelelő edzőt, vagy oktatót, vagy akárkit... Ha nincs semmi papírja, de jófej, segítőkész, és megvan a megfelelő lova ÉS tudása is (neki, és a lónak is), akkor őt kell választani. Ha valami hiányzik, akkor meg kell fontolni.

Mit kezdjek vele, ha amúgy jófej, de amint lóraülök, megaláz, és elveszi az életkedvem is? Azért ülök lóra, hogy kellemes kikapcsolódás legyen, fejlődjek én is, és a ló is, tanuljak tőle, stb., az márpedig nem hobbi, vagy kellemes kikapcsolódás, ha azzal nyit, hogy nekem a sakk-klubban lenne a helyem.

2014. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség, ne hidd, hogy nincs hozzá tehetséged, csak az edződ istennek képzeli magát és arrogáns.

Egy ilyen edző sem mindenkinek válik be, szerintem az ő tanítási módszere a te személyiségeddel sem egyezik. Nem tudnád máshol folytatni? Mert szerintem jó lennél és még fejlődhetnél, tanulhatnál is, ha egy normálisabb edzőt sikerülne kifognod. Mert tökéletesen lejön, hogy hozzád ez így nem illik és nem is nagyon fejlődsz mellette, csak elkeseredsz, már járni sem akarsz oda, mert lényegében csak megszégyenít, de rendes tanácsot nem ad.

Szerintem az edzővel van a baj, vagy kettőtökkel együtt, úgy értve, hogy nem passzoltok. Magyarán így mindig azt fogod érezni, hogy nem vagy jó, mert nem fejlődsz és mindig csak a hiányosságok vannak kiemelve és folyton a fejedhez vágva. Szerintem mindenképpen folytasd, de mással. Amúgy meg akkor sincs semmi, ha nem te vagy a legtehetségesebb, attól még ha ez az álmod (vagy ez volt, amíg nem bántak így veled), jogod van csinálni és tedd is, mert sok pluszt adhat az életedhez. De szerintem jobb vagy, mint hiszed, vagy mint az edző hiszi, csak olyan a tanítási módszere, ami nagyon keveseknek válhat be.


Én sem bírom az ilyen stílust, én másban vagyok tehetséges (nem lovaglás), de amikor elkezdtem egy ilyen stílusú oktatót, mestert kaptam, aki rögtön azzal kezdte, hogy a többségnek ez nem való, és nem javasolja nekem sem, szerinte foglalkozzak mással. Na most én sokak szerint tehetséges voltam és tudtam, hogy márpedig én azt akarom csinálni és tudnám is, így fogtam magam, otthagytam és azt mondtam köszönöm szépen, de nekem ez akkor sem szimpatikus, ha csak próbának szánta és mást választok. Más mesterem lett, és az évek alatt beigazolódott, hogy jól döntöttem, mert beszélgettem az előző ember tanítványaival is és mondták, hogy alig tanulnak tőle valamit, folyton csak azt mondja, hogy ezt komolyan kell venni és még nem tartanak ott, nem elég jók még ahhoz, ezért azt meg sem mutatja még nekik stb. Tehát kb. megtartotta magának a tudást, a többieket meg csak ócsárolta és így telt el az egész év.

Na szóval szerintem az életben legtöbbször nem érdemes ilyen emberrel dolgozni, az csak a filmekben van, hogy utólag megköszönheti az ember, mert igazi tehetséget nevel belőle, ha kemény módszerekkel is. A valóságban inkább nem haladnak, vagy idegileg nem bírja az ember és nem éri meg. Szóval szerintem válts és folytasd tovább. Ha most nem tudod ezt megoldani, akkor később folytasd, de ne könyveld el, hogy nem vagy jó. Sok sikert!

2014. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!