Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Már elegem van ebből a csajból...

Már elegem van ebből a csajból és az egész családjából! Ti mégis mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Én már 6 éve lovagalok. Olyan tavaly ilyenkor az egyik (nálam 1 évvel idősebb lány) eldöntötte hogy lovagolni akar. Az ő anyja ezért egyfolytában az én szüleimen lógott és mindig kérdezgette őket "X mennyiszer lovagol" "Melyik lovon szokott ülni" "Honnan vannak a cuccai" stb. Az én szüleim pedig az egész lovas életemről kitálaltak nekik! És most jön a lényeg: mindent leutánoztak! Egy héten egyszer járok lovagolni ezért ők is így csinálták! Utána kérte az anyuka hogy az ő lánya is azon a lovon ülhessen amelyiken én! Jól van én mindent tűrtem de most.... apám elárulta nekik hogy lovat akarunk venni (és ez még csak tervben van). Na olyan egy hét múlva jön oda hozzám az anyuka hogy komolyan elgondolkozott azon hogy lovat vesz a négy gyerekének. Itt majd nem rákiabáltam. (másrészről nem lenne felelőtlenség olyanoknak lovat venni akik még pár hete tanultak meg ügetni és még nem tanultak meg fe/le nyergelni, soha nem ápoltak még egyedül lovat... tömören csak lovon ülni tudnak)
2014. febr. 1. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
És ez neked miért gond? Elvettek valamit, amitől neked kevesebb van? A "lovas életed" ettől még ugyanolyan marad. Tojd le a többieket. Amúgy lehet, hogy csak inspirálta őket az életmódod, ennek lehet, hogy inkább örülni kellene. Jó, utánozás majomszokás, ez van, de nem látok ebben rosszat.
2014. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom mit kell ezen hisztizni. Miért nem inkább segíteni akarsz neki. Egy mentor mindig jól jön.


Én is úgy álltam neki lovagolni, hogy fogalmam sem volt, hogy milyen felszerelést kell venni, vagy hogy melyik lovon érdemesebb ülni. Ha valaki azt mondja nekem hogy "Nekem nagyon bejött ez a márka", akkor én is onnan fogok venni, mert megbízok benne.

Vagy azt mondja nekem. "Én a Csillagon tanultam lovagolni, nagyon nyugodt ló". Akkor elgondolkodok rajta, hogy én is azt a lovat kérem.


Ennyi. Feleslegesen hisztizel. És ha lovat akar venni akkor mi van? Kismilliárd ló van a világon, valószínüleg nem azt fogja elvenni előled amit te kinéztél.

2014. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Úgy gondolják, hogy jó példa vagytok, ez szerintem nem bűn. Joguk van véleményt kérni, joguk van ugyan azt a lovat kérni, joguk van ugyan ott vásárolni.


Lovat venni valóban felelőtlenség lenne, de ezt a kezdők a saját kárukon (na meg a lóén) szokták csak megtanulni. Nyugodtan nyisd ki a szád és mondd meg nekik, hogy a saját ló egyrészt óriási felelősség, másrészt hiába vesznek tip-top odakészített lovat (jó esetben), azt a gyerekek hip-hop elrontják, ez szinte garantált, és akkor nincsen sírás, hogy nem akar rá felülni, stb, azzal a problémával meg kell küzdeni és ez egy kezdőnek nem fog menni.

Másrészről viszont el kell fogadni, hogy ez az ő döntésük, senkinek nincs semmi beleszólása.

2014. febr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szegény anyuka semmi rosszat nem akart, csak gondolom nem tud semmit a lovas életről és ezért utánoznak téged. Nem értem miért fáj ez neked, inkább örülj, hogy te vagy a példa. Lovat venniük tényleg nem kéne még, mondd meg nekik, hogy szerinted még korai, te már 6 éve lovagolsz, mégis csak most fogtok venni. De ha ennyire zavar téged az utánzás mondd meg nekik, ne csak a hátuk mögött legyen nagy arcod..
2014. febr. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
én úgy kaptam 6 évesen kapásból 2t h még tv-be se láttam lovat na ezt kapd ki és nem vagyok annak a híve amit egyes lovardákban csinálnak h 2hónapig lépjen futószáron aztán egy év múlva ügethet egyedül...
2014. febr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt amúgy tudod, hogy mire vagy ilyen féltékeny? Kevesebb jut neked valamiből amiatt, hogy egy másik, lóhoz nyilván nem értő anyuka a te szüleidtől kér tippeket? Szerintem foglalkozz a saját dolgoddal, jobban jársz.
2014. febr. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És végül sztem igazatok van. Túldramatizálom ezt az egészet! Az ő döntésük. Amúgy meg talán tényleg örülnöm kellene hogy én vagyok a példa. És nekem egyszer így is úgyis meg lessz a ló. Nem kéne hogy zavartassam rajtuk magam...
2014. febr. 2. 09:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha meg az a bajod, hogy folyamatosan titeket zaklatnak mindenféle kérdésekkel, akkor ha nem akarsz bunkó lenni, egy enyhe célzással még mindig a figyelmükbe ajánlhatsz néhány hasznos lovas könyvet, amik a segítségükre lehetnek. Főleg, ha lovat akarnak venni. Ha semmit nem tudnak a lovakról, ideje lenne utánaolvasniuk, mi fán terem.


Az irigykedéssel pedig gyorsan hagyj fel, senki sem szereti a hebrencs természetű köpködőket - mindenféle bántás nélkül, de ez az igazság.

2014. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a ló iskolaló. Rengetegen szeretik, és nagyon sok embert szolgál ki. Innentől kezdve ez azt jelenti, hogy nem csak őket, de elég sok más embernek is meg kell mondanod, hogy húzzanak el a lovarda környékéről is.

Aztán, hogy ugyanonnan vesznek cuccokat... Ahol én kezdtem, egyetlen lovasbolt volt közel, s távol, innentől kezdve pedig mindenki ott vásárolt, aki nem akart netről rendelni (akkor annak még nem volt akkora hagyománya, mint ma), a kezdők főleg ott vették meg ami kellett, mert fel tudták próbálni. Én is megkérdeztem valakit, hol van lovasbolt, mit érdemes megvenni, mit nem; lehet, hogy mást vettem, de már volt valami előre a fejemben.

Nekem is volt kedvenc lovam, és ha volt rá mód, arra akartam ülni. Majd talál magának egyet ő is. Nem értem, mi a gond, Te ettől még ülhetsz arra a lóra, vagy később majd a saját lovadra.

Az más dolog, hogy mint tudjuk, sok kezdő szülei kitalálják, milyen jó is lenne a gyereknek egy saját ló, csak megfeledkeznek róla, hogy ez nem így megy. Azzal a lóval tudni kell bánni, és így tovább. Kezdőként nem jár jól vele, mert ha elrontja, akkor kell, aki helyreteszi a ló agyát - azonban, ha az edzője jó, és felül időnként a lóra, stb., akkor nem nagy baj az, ha van egy saját lovuk. Kezdve azzal, ha tényleg négy gyereknek veszi, akkor jóval olcsóbban kijöhetnek azért, és főleg kezdőként, egy ló ki tud szolgálni négy gyereket.

2014. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!