Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg a lovamat...

Hogyan tanítsam meg a lovamat futószáron dolgozni? (shetty)

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves Shetlandi pónim.

Az a probléma vele (tudom, hogy még kis fiatalka), hogy akár hányszor megpróbáltam futószárazni, hogy mozogjon kicsit, meg sem moccan, vagy 2 lépés után azonnal bejön hozzám. A pálcáktól, botokról, ostoroktól egyáltalán nem tart, sőt még nem találtam olyan tárgyat ami különösebben "félelmet" keltett volna benne. Próbáltam, hogy mikor bejön úgymond "rárontok", de erre sem reagált különösebben. Mindig jön mellém, követ. :)

Alapjába véve nagyon tanulékony úgy vettem észre, de ezen valahogy nem tudunk túllépni :/

Mindenféle módszert, ötletet szívesen fogadok, mert sosem lehet tudni mi a jó megoldás :)



2014. febr. 3. 18:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
No és beválnak-e a fentebb leírt ötletek?
2014. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát, pedig kell, hogy reagáljon, mert ez az alapja a fuószárazásnak. Tessék neki jobban odacsípni, aztán később elég lesz az is, ha csak megemeled az ostort vagy szólsz neki.
2014. febr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!