Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ezzel?

Mit csináljak ezzel?

Figyelt kérdés
Ma kimentem terepre az oktatómmal, meg még néhány lánnyal. A ló, akin ma ültem teljesen be volt pörögve, így én mentem hátul hogy ne legyen semmi baj. Néha hirtelen megindult, ugrált, kibakolt lépésben. Nem féltem, hanem megfogtam, nem engedtem, hogy elszaladjon velem. A baj ott kezdődött, amikor ügetni kezdtünk. Akkor is ugrált és bakol, de amíg a hirtelen bolondozásaitól nem riadtam vissza, ügetésben teljesen rágörcsöltem, hogy "te jó ég, mi lesz ha..." (rossz idő volt, így nem vágtáztunk) aztán, mivel az egyik ló hátsó lábába (és a farkába) akadt egy bot, valakinek le kellett szállni kiszedni. a lovasa nem tudott leszállni, mert nem tudott volna újra felülni, szóval engem kértek meg, hogy leszálljak. (mert az én lovam alapvetően nyugis, de most boxban volt sokáig és mert ő a legkisebb, csúszós időben könnyű visszaszállni) nem akartam de végül megcsináltam és vissza is tudtam ülni.holnap is ki mehetek ugyanazzal a lóval ugyanarra a terepre, de félek. jobb lenne, ha még holnap kimennék, vagy okosabb, ha hagyom a következő hétvégéig?

2014. febr. 8. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan lóval ,ami sokáig bokszba áll,jobb esetben úgy szokás kimenni,hogy előtte lemozgatod. Vagy különben ez van,kapaszkodhatsz,küzdhetsz vele. Egyébként pont fordítva kéne,ha nagyon rohan,akkor elől kell vele menni,mert így ha hátul van ,azért is megakarja előzni a többi lovat ,úgy meg ha mögötte vannak a többiek,nem nagyon fog elrohanni tőlük.


" a lovasa nem tudott leszállni, mert nem tudott volna újra felülni"


Aki nem tud újra felülni annál erős problémák lehetnek. Pl ha kimegy és leesik,nem ül vissza,gyalogol hazáig ? Illik tudni felszállni a lóra,ha esetleg nem akar megállni vagy megfogja valaki,vagy szembeállítja valamivel és gyorsan felül.. De ez is csak idomítás kérdése,egy jól képzett ló megáll még felülnek rá. Görcsölni meg ne görcsölj rá,annál rosszabb utána,mert átragad a lóra. Menj ki nyugodtan azzal a lóval,csak ha tele az agya jobb neked is ha lemozgatod előtte .

2014. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ja, nem félreértetted, azért nem tud visszaülni, mert magas lovon ment és mert nemrég szült és most lovagol kb. negyedjére a szülés után!
2014. febr. 8. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:
A magas ló nem kifogás,az egészségi állapota nem engedi az akkor más .
2014. febr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor előtte érdemes lefutószárazni a lovat, hogy a fölös energiáit kiugrálhassa, mert akkor ő sem feszengi végig a terepet, meg te se. Ki lehet ülni, meg túl lehet élni így is, te vagy a példa, de igazából senkinek sem jó, ha nagyon tele van a ló, idegből kezd dolgozni...
2014. febr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!