Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én vagyok ezzel így?

Csak én vagyok ezzel így?

Figyelt kérdés

Nem szeretek kengyellel lovagolni,fáj benne nagyon a lábam,s nem is érzem biztonságban magam.. :(

Kengyel nélkül vágtáztam életemben először,s a mai napig szívesebben lovagolok kengyel nélkül.

Kengyellel tan ügetni abszolúte nem tudok,vágta szintén nem megy

egyszerűen szeretem,ha a lábam jól megtudom nyújtani,kényelmesebb azáltal a ló,jó helyen vannak a lábaim,és sokkal könnyebben adom a csizmasegítségeket :)

Mindenki fél,hogy így nehéz kengyel nélkül,úgy nehéz kengyel nélkül,pedig szerintem sokkal-sokkal könnyebb


Mással is van ilyen? Ez baj?


L/3,5 éve lovas vagyok


2014. jan. 3. 10:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Bár nekem nem fáj kengyelben a lábam, de szerintem is könnyebb kegyel nélkül lovagolni :D
2014. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Van olyan mozgású ló amin imádkoznál hogy legyen kengyel... ez hülyeség amúgy, nem véltelnelül találták ki a kengyelt, sokkal könnyebb a testnek. Meg kell tanulni benne lovagolni.. annak fáj a lába akinek rosszul van beállitva, vagy alapjáraton nem alkalmas a lába lovaglásra.

Tanügetni és vágtázni könnyebb kengyel nélkül mert rá vagy szorulva hogy ülve maradj, de meg kell tanulni kengyelbe is, és kész.

2014. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Én meg úgy vagyok vele, hogy aki nem tud könnyűügetni, az igen elhamarkodottan jelenti ki, hogy ő "lovas".


Talán eddig csak rosszul beállított kengyellel lovagoltál, mert nem tudom elképzelni, hogy fájna benne a lábad, hacsak nincs vele problémád. Plusz a nyereg, a támaszok kialakítása is kengyelben tartott lábhoz van megtervezve. Nem tudom elképzelni, hogy bárki is komolyan oktatna olyan lovast, aki nem szeret, akar kengyelben lovagolni.

2014. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Képzeld el,tudok könnyű ügetni:D

A lábam pedig azért fáj,mert volt egy bokasérülésem,és azóta küszködöm vele.

Nem mintha kengyel nélkül tudnék tanügetni/vágtázni,csak írtam,hogy kengyel nélkül jobban.

És szívesen foglalkozik velem az oktatóm,rendszerint megbeszéljük a hibáim,megbeszéljük,hogy mi volt jó a lovaglásba,mint kell javítani.

Miért ne lehetnék attól lovas,hogy nem mozdul ki a derekam ügetésen,és nem tudok vágtázni biztosan??

Ettől még igenis lovasnak mondhatom magam,mert nincsenek orbitális hibáim,el tudok lovagolni egy fedezőmént is,és már nem egyszer kellett megküzdenem vele,mert különféle okokból rájött a csődör ösztön,és akkor sem estem le,amikor szár nélkül-kengyel nélkül rohant velem mint az őrült,akkor vágtáztam életemben másodszor,és mégis volt annyi lélekjelenlétem,hogy a szárat felkapva próbáljam üléssel blokkolni ,pedig fogalmam nem volt róla,hogy hogyan kéne megállítani...

2014. jan. 3. 12:59
 5/21 x) ***** válasza:
Tudod a lovaglásban a legfontosabb dolog az alázatosság. Amíg ez nincs meg benned (mert az alapján, amit írtál nagyon nincs), addig tényleg nem vagy lovas. Bőven van még mit tanulnod.
2014. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

De hát te írtad, hogy "kengyellel tan ügetni abszolúte nem tudok,vágta szintén nem megy" nem én...


"Miért ne lehetnék attól lovas,hogy nem mozdul ki a derekam ügetésen,és nem tudok vágtázni biztosan??"

Mondjuk ki mit ért lovas alatt. Nekem egyébként mindegy, de azért három és fél év alatt el lehetett volna jutni a tanügetésig meg a vágtáig nyeregben, kengyellel... szerintem. De majd mindjárt jön valaki, aki leírja, hogy gonosz vagyok és hogy ez így tök jó. Pedig nem bántásból írom, csak úgy "miheztartás végett".


Nekem is volt bokasérülésem, vagy egy évig öntudatlanul is féloldalasan terheltem, elveszítettem a kengyelt, minden bajom volt, de eszembe sem jutott, hogy kengyel nékül dolgozzak a lovakkal. De hát nem vagyunk egyformák.

2014. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ha jól ülsz kengyel nélkül, akkor majdnem ugyanúgy kéne lennie a lábadnak, mint kengyellel, tehát nem kéne, hogy ennyire zavarjon. ha azonban úgy érzed magad biztonságban a ló hátán, hogy a lábaiddal szinte átkarolod, sarkad fent van, vagy az egész lábszárad teljesen előre kerül, még a szék ülésnél is előrébb, akkor bizony az üléseddel van baj, még kengyel nélkül is.

azoknak szokott ilyen problémájuk lenni, akik az udvarban szőrén "tanultak" lovagolni, az ilyen "paraszt gyerekeknek" (és ezzel senkit nem szeretnék megbántani) szokott jobban feküdni a western...

2014. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Jó Valetta,csak te könnyűügetést írtál,és azért a kettő nem ugyanaz.

Az előző válaszolónak:

És ezt te speciel honnét tudod,hogy bennem mi van,meg mi nincs?

El sem bírod képzelni,hogy mennyi mindent tanultam a lovaktól,és köztük az alázatosságot.

2014. jan. 3. 15:20
 9/21 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg nincs benned túl sok alázatosság. egyébként meg 3 éve lovagolsz, igazán megtanulhattad volna a helyes ülés mibenlétjét. én is szeretek kengyel nélkül menni, de kengyellel is tudni kell lovagolni.
2014. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Miért ne lehetnék attól lovas,hogy nem mozdul ki a derekam ügetésen,és nem tudok vágtázni biztosan??"


Lovas lehetsz ettől,csak jól nem fogsz így ülni,nem lesz biztos az ülésed. Ez egy nagymozgású lónál hamar előjönne. Egyébként kengyel nélkül mélyebb az ülésed,nehezebben billensz ki az egyensúlyból ha helyes az ülésed. DE ha van egy jól beállított kengyelhosszúság ,akkor nincs a kengyellel semmi probléma. Ha sérülésed van az más, de nem a kengyel a hibás. DE hidd el,vannak olyan lovak,amin áldanád az eget,hogy visszatehesd a kengyelbe a lábad.

2014. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!