Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Havi hány forint FIZETÉSBŐL...

Havi hány forint FIZETÉSBŐL tartjátok el a lovatokat? (mennyit kerestek amiből eltartjátok a lovat)

Figyelt kérdés
Havonta mennyit kerestek amiből fizetitek a lovatok eltartását (gyógyszerek, állatorvos, takarmány...stb.). Ha már úgy is olyan sok embernek van lova
2014. febr. 8. 22:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
8%
szerintem nem fogja senki leírni, hiszen ez nem publikus, néhányan bevallanák szerintem holnap délelőtt már zárkában lennének!
2014. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ez egy anonim oldal. Én leírom, hogy 247 ezret keresek havonta nettó, de ebből még nagyon nem mernék lovat tartani. Én is kíváncsi vagyok a válaszokra nagyon. :)
2014. febr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

miért ne írnánk le? és ha valaki név nélkül leír valamit az se biztos, hogy igaz.


nekem már bő fél éve nincs munkám, még a tartalékaimat élem fel, de a legutóbbi munkahelyemen igen jól kerestem (kb 360 nettó) előtte azonban kevésbé jól 220 nettó és akkor 2 lovam volt a 220-ból. abból is ki lehet jönni. a barátnőm 140-et keres és neki is van lova, a férje jobban keres de ő is "csak" kb 250-et és 2 gyerekük van. ki lehet hozni, tény, hogy mellé nem utazgatnak, nincs menő kocsijuk és nem rákot vacsoráznak.


ez az egész lótartás könnyű matekkal kiszámítható. mennyi a szükségleted, mennyi pénzből élsz meg egy hónapban (hossz számítva, hogy ha félre is szeretnél tenni havonta valamennyit)? ennél az összegnél mennyivel keresel többet? aztán már csak az a kérdés, hogy milyen helyen szeretnéd tartani a lovad, akarsz-e edzőt, versenyezni, stb. én pl ridegben tartottam mindigis, így viszonylag "olcsón" megúsztam. azért nem árt, ha van némi tartalékod, anno mikor 2 lovam volt és 220-at kerestem mikor csődbe ment a cég ahol dolgoztam hamar el is kellett adnom az egyik lovat, mert nem sok tartalékom volt, 2 lóra hamar elfogyott volna.

2014. febr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nettó 80-110 (télen kevesebb):P A lóhoz továbbra sem kell milliomosnak lenni, áldozatot kell hozni. Én pl kiköltöztem tanyára ennek minden kellemetlenségével, nem iszok, nem dohányzok, nincs kábel tv csak internet, és tavasztől őszig biciklivel járok. Röhögve eltartom így a lovat, ennyi.
2014. febr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem eltartani sok,hanem ha lebetegszik... Akkor meg nem fogod már annyira eltartani röhögve.. Lovat venni nem sok,pár százezerért veszek már egy jobb lovat,még ha ügyesen gazdálkodom a bértartás is megoldható egy kevésbé puccos helyen. De az állatorvos megfizethetetlen. Ha valamiért bekerül üllőre a ló,kapásból alsóhangon 4-500 ezer egy műtét. És ennél csak feljebb van.
2014. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%
amúgy a ló se kerül ám sokkal többe mint egy kutya! egyszer kell neki felépíteni az istállót meg a karámot ahol van fű(persze télen szálastakarmány) de azért az, se lehet hogy nagyon kiporcírozzuk amit a packosunkra szánunk hiszen egy minimális plusszt ő is megérdemel néha gondolok itt a nyalósóra amit sokan elfelejtenek, van néha néha egy két szelet száraz kenyér, répa, alma :)
2014. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem gondoltam volna hogy bárki is fog válaszolni. Mert itt minden pisis tizenéves azt mondja hogy saját lova van.
2014. febr. 9. 12:33
 8/22 anonim ***** válasza:
Kérdező: Itt mindenkinek van saját lova,mindenki belovagló, sztáredző ,mindenki világbajnok díjugrató ,nem tudtad ? :D Ilyen szempontból ne vedd komolyan ezt az oldalt :)
2014. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Pont az előbb adtam egy a kérdésedhez passzoló kérdésre választ, ha érdekel, olvasd el...

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__5363992-havont..

Nem kerül sokba, ha megdolgozol érte...és természetesen a munkának meglesz a gyümölcse...ha talpraesett vagy, egy háromhavi bértartás árából megvan az éves eltartása...egy a lényeg, hogy először a kellékek legyenek meg (szerszámok, istálló), utána akár segélyből is fenntartható, rengeteg melóval, némi lemondással és gondolkodással!!! Ehhez az kell, hogy egészséges, talpraesett, és szorgalmas légy...én amikor havi 32200 Ft-ot kerestem 6 évvel ezelőtt, nem mertem volna megvenni az általam lovagolt lovat (de szorgosan gyűjtöttem rá a pénzt)...3 évvel ezelőtt új munkát találtam, ott 93 ezerből én is, és a többi állatkám is fenntartható lett, így lótulajdonossá váltam :-). Lassan elkészült az istállója és a kifutója is, és időközben szert tettem egy saját nyeregre...Nincs is jobb a világon, mint egy saját ló!

2014. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én 89 netto-t keresek, párom 100-at kap kézhez.

Albérletben lakunk, bkv-zunk, van három macskánk, és egy paci.

Húzós, nincsenek új cuccok, nincs mozi, színház, bulizás, semmi ilyesmi. Minden pénzünk elviszi, mert csak bértartásban tudjuk egyelőre tartani. De ha hozol áldozatokat, megoldható.

2014. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!