Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Havi hány forint FIZETÉSBŐL...

Havi hány forint FIZETÉSBŐL tartjátok el a lovatokat? (mennyit kerestek amiből eltartjátok a lovat)

Figyelt kérdés
Havonta mennyit kerestek amiből fizetitek a lovatok eltartását (gyógyszerek, állatorvos, takarmány...stb.). Ha már úgy is olyan sok embernek van lova
2014. febr. 8. 22:57
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát még azért is érdekelt a véleményetek mert van egy barátnőm aki egyedül él, havi 70-80 ezret keres és van egy lova. Azt mondja csak kevés áldozatot hozott és ha valami gubanc van az apja mindig kisegíti pénzileg. De nekem válltig állítja hogy annyi pénzből amennyit egyedül keres simán megtud élni a lovával. Én 90 ezret keresek de nem mernék lovat venni.
2014. febr. 9. 16:01
 12/22 lóbarát27 válasza:
nekem havi 20 ezer a jövedelmem... és simán eltartok egy lovat. kaszálok, almátszedek, és zabért dolgozom egy kicsit. az állatorvosi költséget írják soknak... de nem kell mindenféle hiper-szuper elkényeztetni a lovat és akkor nem kell a doki! sok ismerősöm van aki tizenéve tart lovat, és nem ismeri az állatorvost...! meg ottvan a házi patika is..... ezzel szinte mindent lehet orvosolni! hisz nem mindig voltak állatorvosok...
2014. febr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 lóbarát27 válasza:
nekem nemrég hasmenéses volt a lovam. nem állatorvoshoz szaladtam! hanem egy idős bácsitól kértem tanácsot. azt mondta hogy vegyek ki elszenesedett fát a kájhából, hűtsem le teljesen, aztán összezúzva adjam oda neki egy kis zabbal. megcsináltam, be is vált! más ezért kb 15 ezret fizetett volna dokinak. nekem ingyen volt. nem kell szégyelni kérdezni "őszülő" emberektől. olcsóbb mint a doki...
2014. febr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Decemberig én is 85ezret kerestem, és abból tartottam el a lovat. December óta 120ezer a fizetésem. Akkor se, most se érzem tehernek:) Persze, áldozatokkal, lemondással jár, de hát ez van:P


Amikor belém kötnek, hogy hogy képzelem, hogy ennyi pénzből lovat tartok, akkor mindig azt mondom, ha nem lenne lovam, hanem gyerekem, az még többet elvinne, és a kutya meg nem kérdezné, hogy mertem ennyi pénzre gyereket vállalni. És nekem a ló többet ér, mint a gyerek, szóval...:D

2014. febr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hiszem ha kimegyünk a télből, több fizut kapok, talán meggondolom a lótartást.
2014. febr. 10. 18:29
 16/22 lóbarát27 válasza:
sok sikert hozzá! hidd el nem fog csődbe vinni ha nem vásárolsz mindíg neki valami drága takarmánykiegészítőket. ha természetszerűen tartod akkor ő tudja mit egyen hogy ne legyen hiánya semmiből!
2014. febr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind szép és jó, amit a többiek leírnak, de a többség tudja otthon tartani a lovát. Úgy lehet spórolni.

De ha mondjuk Budapesten laksz, akkor 45 ezer alatt nem nagyon találsz bértartást. Akkor nem tudsz spórolni, hogy innen hozod a kaját, onnan, meg így csinálod, nyáron nincs alom, mert kint van. Az havi fix 45 ezer. És ha keresel 90-et, marad 45 ezred megélni.

Ha van kocsid, az már sok pénz, ha nincs, 10 ezer a bérlet. És akkor nem beszéltünk a lakásról, a rezsiről, és még nem éltél.

Szóval azért bértartásban... nagyon nehéz. Rengeteg lemondással jár.

Nekem is van, a telek nagyon küzdősek is, mikor huszadikára elfogy a pénz. Szóval azért gondold végig.

2014. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17: Bp-en lakom, és bértartásban van a ló. 35e a bértartás, ezen felül csak állatorvosi és körmölési ktg-ek vannak. Meg szoktam venni répát, almát, de ez nem kötelező, enélkül is meglenne. Vannak olcsóbb bértartási lehetőségek is;)
2014. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 lóbarát27 válasza:
89%
az a 35-45 ezer az nagyon sok. annyiból én 3 lovat tartanék. mondjuk én nem vagyok lusta kimenni az árokpartokra kaszálni... ha valaki hétvégenként nyáron megtermeli a takarmányt akkor nagyon olcsón kilehet hozni a lótartást. ez is polyan mint a gyerek... van aki étterviszi a gyereket vacsorázni minden este, votth
2014. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
19, nagyon nagy a szád, de én Budapesten a negyedik kerületben lakom és 8 órában dolgozom, plusz két órát utazok, úgyhogy ha akarnék se tudnék kimenni az árokpartra kaszálni (mivel nincs árokpart). Vedd már észre, hogy mások esetleg más körülmények között élnek...
2014. febr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!