Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet otthon a kertben lovat...

2A0g0i1 kérdése:

Lehet otthon a kertben lovat tartani?

Figyelt kérdés

#otthon #lovat?
2014. febr. 9. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Lehet otthon 1 hektáros legelőt előteremteni? Na látod! Ugye, hogy nem?!
2014. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:-(
2014. febr. 9. 18:40
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Lehet családot a pincében tartani?


Néhány osztrák megpróbálta, de alapvetően nem. A lovat se lehet a kertben, nem javaslom h megpróbáld.

2014. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha van elég területed két ló vagy póni számára, akkor lehet, jogszabálynem tiltja, azonban állatjólléti szabályok kimondják, lovanként ekkora legelőre van szükséged (és lovat nem tartunk egyedül), stb.

- Szóval az egy hektár lehet, még kevés is lesz. Hivatalosan persze elég, ha két karámod van (fedett beállóval), legelő nélkül, akkor legyen területed, ahol a szénát, szalmát, abraktakarmányt tartod (ez esőtől és rágcsálóktól védett) - ezt előre meg kell venni, mert télen nagyon drága, valamint egy másik, ahol a trágyát, használt almot tartod (ez nem érintkezhet a talajjal, és a szomszédok miatt a szagokról is gondoskodnod kell, a mostani irányelvek szerint a legjobb a betontároló, elhúzható tetővel), ezt időnként el is kell szállíttatnod amúgy.

Ha mindez megvan, akkor legyen legalább egy boksz, hogy ha a ló boksznyugalomra van ítélve valami miatt, ebből ne legyen gond.

A ló szerszámait valahol szintén tartani kell. Mivel ezek általában elég drága dolgok, lehetőség szerint elzárható terület legyen. Továbbá legyen valahol egy kikötőrúd is, hasznos.

A lovat minden nap fix időben, 3-5 alkalommal kell etetni (pl. 08-12-16-20 óra). Almozni hetente legalább kétszer kell (ha bokszban van a ló, akkor gyakrabban!). Állás új építésű istállóban már nem lehet.

Aztán kalkulálj vele, hogy hol van az a kert, mert az orvosnak, kovácsnak kiszállási díjat kell fizetned, ami nem fog megoszlani xy ember között.

Valamint legyen helyed, ahol dolgozhatsz a lovakkal... Ugyanis napi szinten mozogniuk kell.


Ha ezt tudod biztosítani, nincs gond...

2014. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
kertben, igen és semmi infó arról h esetleg hányszor hányas az a bizonyos kert? akkor hogy várod a kisegítő válaszokat?
2014. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tartottam egy időben, kényszerűségből, 3 paci lakott egy kb. 800m2-es kertben (plusz istálló), a kert volt a karámjuk. Elég macerás a dolog, mert bár ez a méretű karám elég volt arra, hogy ott tébláboljanak napközben, meg valamennyit mozogjanak, de napi szinten meg kellett oldanom, hogy kivigyem őket, lovagoltam, kézen legeltettem stb. A trágyatárolás szívás, egyszerűen nincs rá helyed, én egy utánfutóra hánytam fel minden nap, amit aztán hétvégén vihettünk ki a földekre. A takarmánytárolás is necces, egy átlagos méretű kertben nincs annyi helyed, hogy nagyobb mennyiséget betárolj. Mi úgy oldottuk meg, hogy egy ismerős tanyáján volt bekazlazva és hetente hoztam a következő hétre valót haza. Sokkal több meló és nehezebb így otthon tartani a lovat, de lehetséges, ha muszáj. Csak készülj fel, hogy irdatlan idődet el fogja venni a dolog, már ha azt akarod, hogy a lovad tényleg jól érezze magát. Hozzáteszem, bár a város szélén laktunk, csak egy utcán kellett végigmennem, hogy kiérjek a városon kívülre, de még így is problémás volt nap mint nap kijárkálni. Ráadásul illett a trágyát is összeszedni lovazás után az utcáról, ha a ló menet közben pottyantott, szóval lovazás után még mehettem vissza taligával, végig az utcán, hogy takarítsak. Szóval nem egyszerű.
2014. febr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ hol laksz. Ha olyan helyen,ahol nincs tiltva és hely is van ,akkor minden további nélkül.
2014. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"ahol nincs tiltva" - sehol sincs tiltva, megszűntek az állattartási övezetek, az állatjólléti szabályozások betartása mellett ott tarthatsz állatot, ahol éppen akarsz.
2014. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze.... Akkor a 18 ba próbáld ki meddig állna a ló a kertedbe,anélkül ,hogy fel nem jelentene a szomszéd... Okoska...
2014. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!