Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Használt már valaki ausztrál...

Használt már valaki ausztrál nyerget? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekelne, hogy mennyire kényelmes és lehet e úgy könnyíteni benne, mint egy angol nyeregnél?

2014. febr. 11. 18:41
 1/9 x) ***** válasza:
Nagyon kényelmesek (persze jól kell választani), szerintem a legjobb nyergek kategóriájába tartoznak. Könnyíteni lehet benne, de igazából nem nagyon szoktak, nem is arra lett kialakítva.
2014. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én ismerősöm nyergében ültem, eleve tartózkodtam tőle nem igen tetszik az ilyen nyereg.. nagyon kényelmetlen volt terepen.. ugratni nem lehet vele, de díjlovagolni, lovaspolo semmi nekem ez a véleményem ARRÓL a nyeregrőlén nem vennék akkor már egy díjlovas nyereg ami hasonló és azt hosszabb terepeken a mély ülése miatt nagyon szeretem és :) meg minden.. ausztrálban nem lehet kikönnyíteni se, se úgy csípővel irányítani!
2014. febr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ültem benne és nagyon megtetszett. Nagyon jól ültet, idomítani is lehet benne, valamennyire ki is lehet könnyíteni, de nem egy ugrónyereg. Kiesni belőle szinte lehetetlen :D Mivel nagyon jól málházható ajánlott inkább terep és túralovaglásra.
2014. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
attól a felső combleszorító izétől nem lehet rendesen könnyíteni. én próbáltam, nekem nem vált be, kimondottan zavaró volt az az izé, mivel terepen nem szoktam tanügetni, ebben a nyeregben meg végig azt kellett, mentem elég meredek hegynek fel és akkor se tudtam normálisan könnyíteni és ez igen zavart.
2014. febr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én még nagyon régen próbáltam, csak kíváncsiságból egyszer felülten benne, aztán soha többet :D rettenetesen zavaró az a combtámasz, volt olyan ismerősöm akinek belilult tőle a lába, de persze ez is csak lovagló tudás kérdése. Azóta arról a nyeregről levágta a gazdája azokat a támaszokat és szuperül működik. Viszont van olyan ismerősöm akinek bejött, biztos meg lehet szokni, de nekem elég volt egy kipróbálás erejéig. Szerintem, ha van rálehetőséged akkor előtte próbáld ki, hogy mennyire illik a lovaglási stílusodhoz, te mennyire tudsz benne mozogni és csak utána gondolkozz megvételen, ha esetleg ez a terv.
2014. febr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :) mente a zöldek mindenkinek.


Tereplovaglásra, túralovaglásra keresek nyerget. ugratni egyáltalán nem áll szándékomban.


A sima túranyergekkel és univ, ugrónyergekkel, az a bajaom, hogy nem lehet bennük "hátradőlni", ami egy 2-3 napos túránál fárasztó tud lenni. Wesco nyergek erre nagyon jók, de nem a könnyű kategória éllovasai :/

Eddig egy hagyományőrző nyerget használtam a régi lovamon, de az rá lett csináltatva és a lányom nagyon beleszerelmesedett a paciba és a nyeregbe is :'(

Az új lóra már nem tudok ilyen nyerget csináltatni, mert a bácsi aki készítette, már...

(tudom, hogy sokan csinálnak ilyen nyergeket, de csak neki volt 50 év tapasztalata :( )

2014. febr. 12. 08:03
 7/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok és én tényleg nagyon ajánlom a díjlovas nyerget! Azok közül is én ezt használom, mert ritkán járok terepre ezért nem szerettem volna túl sokat költeni! [link] egyszerűen imádom:)
2014. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

na ha eddig hagyomány őrzőt használtál, akkor nézz utána a cseppentő féle nyergeknek! azt még lehet lóra csináltatni, de használtan is kapni. nem olcsó, de nagyon kényelmes, bár én angol lovasként angol nyeregben érzem magam biztonságban, túra nyergem volt sokáig, nekem az megfelelt.


esetleg még ott vannak a katonai bock nyergek, de azok rohadt nehezek, viszont igen szép és kényelmes felújított darabokat lehet találni.

2014. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mit a 7. linkelt, én semmiképpen sem venném meg több napos túrára... A díjlovas nyergek nagyon jók, nekem is az van, de több napos túrára nem gondolkodnék olyanban, ami újonnan ennyi... Az ilyenekkel nekem nagyon rossz tapasztalatom van.

Ausztrál nyeregben még nem ültem, amit hallottam róla ismerősöktől, hogy borzasztó benne könnyíteni, könnyűügetni borzalom, inkább csak, ha valami miatt muszáj (pl. rönkön átugrasz, valami), akkor arra az időre könnyítesz, de annyi. Azt nem tudom, ez mennyire valid infó, saját tapasztalatom nincs - szóval inkább ne erre alapozz. Én mindenképp kipróbálnám előbb, és csak utána döntenék, kell-e ez nekem.

2014. febr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!