Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek erről mi a véleményetek...

Nektek erről mi a véleményetek? Bocsi aki nem erős idegzetű ne nézze meg de muszáj ezt megosztatom valahol, nos?

Figyelt kérdés
[link] az amikor azt nyilatkozza h:- nekem hetente reped fel a hasfalam.. vagy amikor Czike Zoltánról azt írják: pozőr újgazdag senkiházi.. egyébként ő az a Czike Zoltán akinek a tulajdonában áll a 91. magyar derby vagy a szentistván díj nyertes lova?

2014. febr. 13. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Maga a kérdés is pontosítást igényelne. Konkrétan miről kellene véleményt mondani? Lovas szemlélettel állatorvosi értelemben a balesetről, annak leírásáról és az alkalmazott vagy elmulasztott beavatkozásokról? Avagy a tényről, hogy ilyen baleset előfordulhat?
2014. febr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%

Baleset... ilyen van! Idegbeteg, minél jobban telivérezett és felspanolt lovakról beszélünk ebben a versenyben, mint minden galopp pályán is.Ilyen esetben nehéz irányítani, lassítani a lovat, sajnos benne van hogy baleset lesz. Ezzel a versenyszámmal, ugyan úgy mint a galoppal sem értek egyet,(ott is elég sok hasonló, vagy esetleg lábtöréses balesetet láthatunk) viszont nem a helyszín és nem a szervezők hibája volt ez a baleset. Bármelyik galopp pályán, és akár terepen is megeshet bárkivel, hogy elesik a lovával pl egy ágba ami felszakítja az oldalát. Szerencsétlen baleset.


Viszont én -más szakágban ugyan- de részt vettem a nemzeti vágtán, és tanúsíthatom hogy a pálya minősége, a lovak ellátása, védelme, mindennel együtt magyar színvonalon felüli.

2014. febr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem lenne szabad semmilyen éles tárgynak a versenypályára belógnia, illetve ha úgy van, ahogy mondják, hogy nem lógott ki semmi, akkor pedig nem kellene olyan anyagból építeni a falat, ami úgy törik, hogy a ló fenn tud akadni rajta. Emellett én nagyon szűknek vélem ezeket a pályákat, még nézni is rossz, ahogy nyorognak rajtuk, mindezt azért, hogy lángosevés közben bámészkodhasson a tömeg, ami nem képes fél órával többet utazni ahhoz, hogy kimenjen a KP-ba.
2014. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak balesetek,de ezen a nemzeti vágtán rendszeres ,ez nem verseny ez vágóhíd.Ha a lovak érdekeit néznék,nem a pénztárcájukét,akkor a Kincsemparkba lenne megrendezve. Amelyik lovas erre a szarra elviszi a lovát,az nem normális. De nézzük csak meg,mind szinte egy kezdő ,ez is 1 éves "tapasztalattal" "lovagolt"....
2014. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen a kincsem pálya nekem külső szemmel 100x biztonságosabbnak tűnik akár a füves akár a homokos! hát igen igazából én a cikken háborodtam fel hogy ilyen butaságokat beleírnak.. Igen idén is elpusztult egy ló sajnos...
2014. febr. 14. 21:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Undorítónak tartom az egész cirkuszt. Ha fizetnének se mennék el.
2014. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A galoppon itt Magyarországon SOHA nem fordult még elő,hogy versenyen kibelezte volna magát egy ló,ez baromság!Lábtörés sajnos többször is.

Igen,ez a Czike Zoltán Mayday tulajdonosa,amatőr lovas,versenyekben is szokott indulni.

2014. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Csak hogy eltörte a lábát?! Kösz, az tényleg sokkal jobb :)
2014. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Munka közben, otthon, a pályán, a mezőn, bárhol eltörheti a lábát a ló. Tény, hogy a KP füves pályája nem a legjobb, de legalább nem szaggatják szét magukat a lovak csak azért, mert nekicsapódtak a korlátnak. Azért ez lenne a minimum, nem?
2014. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!