Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Bakol! (? )

Mit tegyek? Bakol! (? )

Figyelt kérdés
Van egy ló, Csillagpaprika (a név borzalmas, tudom) aki ha pálcával odacsapsz akkor bakol, ha nem használsz pálcát akkor lehetetlen elindítani. Ha csizmával nagyobbat rőgsz akkor meg maga alá rúg, s már csomóan estek róla. Vele fogok ugratni, s nem egy ugró ló, s sokszor megáll. Más lóra nem ülhetek, mit tegyek?
2014. febr. 15. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
újra kéne lovagolni, az alapoktól.. illetve egy két szabad idomító gyakorlatot mint pl h követ téged meghajol ilyenek (tudom hülyén hangzik) de nekem is volt egy ilyen lovam! rúgott össze vissza harapott ágaskodott nem mertem emberek közé menni vele, megtanítottam neki pár ilyen feladatot. sokkal inteligensebb lett szinte teljesen megváltozott!
2014. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ő iskolaló.:/ Szóval erre nincs lehetőségem
2014. febr. 15. 21:52
 3/6 x) ***** válasza:
Elképzelhető, hogy valamilyen fájdalmai vannak. Iskolalovaknál a sok helytelenül ülő, pattogó kezdő miatt gyakran alakul ki valamilyen hátprobléma. Lépésnél még csak-csak tűri, de ügetésnél már nyilván nem lehet neki kellemes. Esetleg nyomhatja vagy dörzsölheti a nyereg is. De ha nem ez a probléma akkor meg csak hisztizik, feszegeti a határokat. De azért nézessétek meg egy állatorvossal a biztonság kedvéért.
2014. febr. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem akarok pesszimista lenni, de ha a lovasiskolának eddig nem volt igénye rá, hogy kicsit ráncba szedje a lovát, vagy akár megnézesse állatorvossal, akkor majd pont most fogja mindezt megtenni egy tanulója kedvéért, aki ezt a megoldási javaslatot olvasta a gyk-n.


Kedves Kérdező, ha úgy érzed, nem tudod ezt a lovat kezelni, főleg nem ugratáshoz, akkor ne ugrass vele. Ha visszautasítod, az nem gyávaság, hanem józan megfontolás. Tudni kell, hogy hol vannak a határaid, és ezeket a határokat nem szabad átlépni. Soha nem fogsz tudni megtanulni ugratni, ha egy ilyen problémás lóval kezdesz neki, és a vége az lesz, hogy félni fogsz az egésztől. Javaslom kérj magad alá olyan lovat, akivel lehet is ugratni (te vagy a fizető vendég, te fizetsz azért, hogy téged tanítsanak.. és nem azért, hogy felpakoljanak valami hisztis, nehéz természetű jószágra, amin nemhogy tanulni, de lovagolni is csak nehezen lehet!), vagy ha erre nem hajlandó a lovasiskola, mert csak, akkor keress másik helyet.

2014. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jó én nyilván nem tudom hogy hogy van ezeknél az iskola lovaknál mit csinálhat a lovakkal mit nem, én csak elmondtam a személyes tapasztalatom!
2014. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a ló számodra nem életbiztosítás, főleg, hogy nem szívesen ugrik. Többet lennél a földön, mint lovon. Ha más lóra nem ülhetsz, akkor meg menj egy másik lovardába. Ha már te fizetsz a lovaglásért, akkor olyan lovat adjanak alád, ami nem tesz jó eséllyel nyomorékká.
2014. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!