Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tegnap terepen végig lent...

Tegnap terepen végig lent volt a lovam feje, mintha szaglászna. Csak lépésben mentünk. Mi lehetett a baj?

Figyelt kérdés
Ez már a második eset, hogy ezt csinálta. (nem egymás után).
2014. febr. 16. 10:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam már, hogy fáj a háta.
2014. febr. 16. 10:58
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem elég furcsának tűnik, hogy a lovad feje földig lógott. Próbáltad összeszedni? Ha igen, hogyan reagált rá?
2014. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam összeszedni, mire elkezdett tátogni és nem akarta beadni a fejét.
2014. febr. 16. 11:13
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha laza száron hagytam volna, ugyanúgy lógott volna a feje.
2014. febr. 16. 11:13
 5/16 anonim ***** válasza:
nem szabad laza száron mennie! mi van ha terepen megilyed egy bokorból kifutó akármitől vagy kirepülő madártól? nagyon nehezen tudod összeszedni csak a szárakat és ha olyanok a terepviszonyok, hogy pl lefelé meg vagy gödrös.. igen hamar felbukhattok!
2014. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ebben is igaza van az utolsónak. Nem jó, ha hagyod ennyire szétcsúszni, mert ebből jönnek aztán a botlások, bakik. Elképzelhető, hogy csak unta magát, és ezt találta ki szórakozásnak, amikor pedig megpróbáltad összeszedni, egyszerűen csak hisztizett. (Összeszedés alatt nem a támaszkodást értem most, terepen én ilyet nem is szoktam elvárni a lótól, főleg ha a cél egy átlagos kikapcsolódás csupán, lónak és lovasnak egyaránt) Légy vele határozott, és igenis szedd fel a fejét, ha bohóckodik a zablával és ellenszegül, akkor pedig hajtsd előre.

De ha arra gyanakszol, hogy fáj a háta, akkor nyomkodd végig a gerince mentén, sunyítani fog, ha valahol kellemetlen érzés ez neki. Esetleg hívd ki hozzá az orvost.

2014. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ha legközelebb is így viselkedik, akkor kihívom az orvost. Ezentúl nem hagyom majd laza száron terepen, nehogy valami baja legyen.

Eddig laza száron hagytam ha léptünk (csak ügetésben, vágtában szedtem össze), de eddig még soha nem volt gond belőle. Nem botladozott, figyelt merre lép.

2014. febr. 16. 12:06
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha fájna a háta pont,hogy nem lefele nyújtaná a fejét... Akkor felvágná és beejtené a súly alatt a fájós hátát... Csak szórakozott,szárakat tartsd meg,zárj rá csizmával.
2014. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

Lóg a feje és rág.

NINCS KEDVE MENNI! NEM ÉLVEZI! Ennyi a nagy titok! Nem orvod kell neki, hanem változatosság. Más útvonal, ügetős terep, kis vágta. Végig sétában persze, hogy az aprót keresi a földön unalmában!

2014. febr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

nemáár.. még ennyit se engedni a lónak h laza száron menjen..:o nevetséges.!

változatosság kellene egyébként.

2014. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!