Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam egyik hétről a másikra...

A lovam egyik hétről a másikra miért lett ilyen? Többi lent. Valami komoly baj van? Lovagolhatatlan.

Figyelt kérdés
A lovardában van egy iskolaló, s csak rajta ülök. Általában aranyos, kis bújós, de most hétvégén elmentem kétszer lovagolni rajta. Első edzésen fura volt, darabos, nagyon húzta a szárat, valamikor hirtelen meg rohant. Sokszor megijedt, begyorsított, sunyított. Eddig oké, de másik nap katasztrófa. Ugróedzés volt, s imádott ugrani, mindig "röpültünk" az egy méteres akadályok felett. Most szintén darabos volt, a kis x-et alig ugrotta át, nem hogy az oxert. Elkezdett hisztizni, nekiment a kitörőknek, s szó szerint kiugrott alólam, csak rajta maradtam szerencsére. Amikor kimentünk a kinti pályára akkor ott is hisztizett egy sort, s amikor egy családdal találkoztunk kint a lovarda területén (amikor lejöttünk már a pályáról) akkor megállt, hisztizett, utána rohangált s a kisgyerek felé ágaskodott. Leugrottam róla, s megfogtam. Mi történt? Azt mondták hogy meghúzták szorosra a kantárját, vagyis rajta állítottak valamit a zabla résznél. Ez válthatta ki belőle? Olyan egy barátságos, aranyos, jófej ló volt, mindig élveztem rajta lovagolni. Mi történt? Sebeket se találtam rajta, hogy valami nyomhatta volna a hátát, a lába is rendben volt. Komoly baj van? Veszélyes lesz vele versenyre menni?

2014. febr. 17. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja, csak többet kell mozgatni. A zabla és más sem nagyon válthatja ki ezt.

Felkészülten kell versenyre menni, jó állapotú loval és akkor nem lesz veszélye

2014. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben a válasz. ISKOLALÓ! Vagyis a fizető vendég húzza vonja. Valószínű összeakadt egy olyan lovassal, aki elég kellemetlen és mély benyomást tett rá.

Ahhoz, hogy újra jó legyen, egy olyan embernek kell lovagolnia, aki ért is hozzá, hogy újra bizalma legyen a lovasban. Viszont egy iskolalónál ez szinte kivitelezhetetlen.

Azért nézd át a felszerelését, hogy a kantár is helyesen legyen beállítva (nem is lóghat és nem is feszülhet a zabla). Mellesleg azt sem értem, ha eddig jól volt beállítva, akkor minek kellett basztatni. Szerintem ez csak kifogás, nem akarták bevallani, hogy egy durva lovas volt vele.

2014. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Emlékszem a múltkori kérdésedre. Ez még mindig az a ló, vagy most egy másik? Ha egy másik, akkor elég érdekes egy lovardába jársz és elgondolkodnék a váltáson. Ha érdekelnek az indokaim, akkor privátban kifejtem miért.
2014. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elképzelhető. Engem szokott tesztelgetni, általában amikor sok kisgyerek ül rajta (8-9 évesek) utána szoktam ráülni, mindig jó kedvében van, tudja hogy akkor munka van, előre, összeszedetten. Most még én sem tudtam rendbe rakni. Talán egy kicsit hanyagolni kéne hogy kezdők üljenek rá?
2014. febr. 17. 15:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Biztos volt egy nagyon kezdő, vagy egy erőszak-huszár valamelyik nap és széttépte a száját/rúgta az oldalát. Az iskolalovak a legtürelmesebbek, de ha szakad náluk a cérna, akkor az nagyot szól.

Kellene neki 1-2hét pihi, vagy csak egy ember használja, de olyan, akit szeret és nem kényszeríteni semmire(pl ugrás), csak séta és ügetés terepen(nem karámban. Had szellőzön a feje. Legyen neki kis változatosság). meg kis vágta HA MAGÁTÓL MEGINDUL.

Ki kell kicsit élnie magát.

2014. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vagy csak egyszerűen tele van és hisztis.. ezt látatlanba senki nem tudja megmondani.


Teljesen mind1 amúgy, akármilyen a ló, egy jó lovasnak át kéne tudnia lovagolni. Ha hisztis, ha gyerekek elcseszték.

2014. febr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egyet értek az utolsóval persze hozzátenném ez itt mind csak építő jellegű kritika, szerintem nem ártana párszor erősebb és tapasztaltabb lovas ülne rajta aki lehetőleg össze is van szokva vele, de ha meg mondják hogy a zabla nagyon megvan húzva ugye h csak 4 mozdulat és nem is az h megváltozik, de akkor már legalább nem tépi a száját..
2014. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha a te lovad miért ülnek rá olyanok akiket nem is tudsz kik illetve hogy lovagolnak, és miért a jelenléted nélkül?
2014. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as ez nem az ő lova, hanem a lovié, de ő azt a lovat lovagolja.


Én lovagoltam olyan lovat, mely M-L szintre lovagolt díjló volt, ment mint az álom, dolgozott szépen. Aztán 2 hétig csak határozatlan gyerekek nyüstölték... hát úgy szét volt esve.. kicsit elkallódott. Rendbe lehetett hozni 3-4 alkalommal.


Én nem értem, hogy olyan lovakra, melyekkel jobb lovasok versenyeznek, miért adják full kezdők alá. Így csak a saját versenyzőikkel csesznek ki, mert edzésen 1-et előre lépnek, aztán az ilyen lovasok után 2-vel hátulról kezdhetik újra, tehát hátráltatják a munkájukat. Meg hát elég kellemetlen, hogy az addig gond nélkül ugró ló felkeni a lovasát az akadályra...


Legyenek "kezdő" lovak is, persze ezeket is időnként helyre kell tenni, sok tereppel meg egy kis idomítással, hogy ne fásuljanak be.

2014. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak hogy a kérdés 2. szava Lovam volt.. szóval most kicsit érdekesen hozta össze, de én ezt nem tudom én nem járok loviba
2014. febr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!