Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy mozgású lovon kezdőt...

Nagy mozgású lovon kezdőt tanítani?

Figyelt kérdés
Egy oldenburgi sportlovam van, nagyon szép eredményekkel versenyzett eddig díjlovaglásban meg díjugratásban, de egy sérülése miatt most már nem kaphat ilyen terhelést, csak könnyű "hobbi" munkát végezhet. Én egy másik lóval folytatom a versenyzést, de őt nem szeretném eladni, viszont nem tudom fizetni a tartását. Ha a bérlovardában oktatnék vele, akkor tarthatnám ingyen, azt a munkát tudná is végezni, és nem kéne megválnom tőle. De nagyon nagy mozgása van, a tanügetés nekem se ment rajta rendesen hónapokig mikor megvettem, nem tudom, használható lenne-e iskolalónak? Ilyen lóval, akinek ennyire nehéz kiülni az ügetését és a vágtáját, nem felelőtlenség kezdőket oktatni? Amúgy jól kezelhető, haladó lovasok nagyon szeretik, de a lovardába futószáras lovat keresnek, meg kezdő szabadszáras lovat, úgyhogy ezt kéne csinálnia. Megpróbáljam szerintetek, vagy keressek inkább más megoldást?
2014. febr. 20. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni, te nem veszítesz semmit, csak a ló, hiszen az ő hátán fognak pattogni. Az biztos, hogy nem lesz a kezdők kedvence. :)

Én magam nem adnám a lovamat kezdők alá. Felestartásban nem gondolkodsz? Legalább tudnál válogatni a lovasok közül és valószínűleg lenne is miből, mert kevés a jól képzett, feles tartásra felkínált ló.

2014. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld meg nyugodtan,legalább megtanulnak ülni.De ha nem válik be,keress egy haladóbb lovast és tartsátok felesben,vagy add ki bérbe.:)
2014. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Feles tartásban nem gondolkoztam még, mert az nem bevett dolog a lovardánkban, de lehet, hogy megpróbálom, ha találok olyan lovast, aki vigyáz rá, és nem terheli túl. Kezdők alá eddig én se adtam volna semmiképp, mert rontanának rajta, de mivel többet nem fogok vele versenyezni meg edzeni, ezért nem féltem annyira, hogy kicsit keményebb lesz a szája, vagy nem reagál majd olyan jól derékra. De a feles tartás is jó ötlet, köszönöm! Csak olyan lovast/lovasokat kell találnom, akik legalább heti 5-6 alkalommal foglalkoznak vele.
2014. febr. 20. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Neked nem származik hátrányod belőle, mert te már nem szeretnél versenyezni, de elsősorban a lóra gondolj, neki milyen érzés kezdők alatt zötykölődni, főleg futószáras lóként... ez az egyik legrosszabb munka, amit egy ló végezhet.
2014. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az a baj ,hogy pattogni fognak a hátába. Nagyon kezdő alá nem jó a nagy mozgású ló.
2014. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kezdő lovas így is úgy is pattogni fog, szerintem adhatnál neki egy esélyt és nagyon jó, hogy nem akarsz tőle megválni! ha meg úgy látod pár óra után ez részedről felelőtlenség és nem teljesen nyugodt szívvel hagyod ott akár pici gyerekeknek is akkor más megoldást kell keresned. egyébként mivel díjlovas ló feltételezem a mozgása nagy de amúgy jó agyú. :) érdekes hogy ebben a két sportágban egyszerre is eredményesen versenyzett ! :)
2014. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon nagy mozgású lovon tanulok kb a negyedik alkalmamtól kezdve kezdőként a lovagló óráim 50%-ában. A lovaglástudásom (főként a könnyű ügetés tanulása) szempontjából iszonyú hasznos volt. De én sem, és szinte senki más sem tanüget rajta. :D Ettől még lehet iskolaló. Az edzőknek majd lesz annyi eszük, hogy nem adják nagyon zöld ember vagy nagyon kisgyerek alá.
2014. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mennek a zöld kezek mindenkinek :) Egy esélyt adok akkor neki szerintem, kipróbáljuk hogy megy, és meglátjuk. Nagyon megbízható, a díjugratást és díjlovaglást is vele tanultam, szépen bánik a kezdőkkel, és futószáron is abszolút megbízható, a mozgása az egyetlen baj.
2014. febr. 20. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!