Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki le tudná nekem írni a...

Valaki le tudná nekem írni a lovas üléseket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lovas üléseket(pl.: idomító ülés), ha valaki leírná az nagyon jó lenne, és még azt is, hogy hogy kell megcsinálni. Az edzőm kérte hogy soroljam fel őket, és nem tudtam.....

2014. febr. 24. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Idomító, könnyített, könnyű (ugró) ülés. Az utóbbi kettő nincs (nem szokták alkalmazni?) lépésben. Én erről a 3 alapról tudok, de aki jobban ért hozzá, biztos mond neked még.


Ajánlom figyelmedbe :)

69-73 oldalig pont erről szól, de a többi is érdekes.

[link]

2014. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 pontos,azaz amikor állsz egyfolytában,közismertebb nevén könnyített ülés. Vágtában és ügetésben alkalmazott. Idomítóülés ,azaz ülsz egyfolytában ,vagyis tanügetés. Könnyűügetés,fel-le emelkedsz .


Tanügetésnél az a lényeg ,hogy ellazítsd a derekad és felvedd a ló mozgását,máskülönben csak pattognál.


Könnyüügetésnél ha pályán dolgozol,akkor a külső első váll mozgására kell figyelni. Ha előre megy akkor állsz föl,ha hátra akkor leülsz. Terepen nincs jelentősége melyik vállat figyeled,mivel nincs külső-belső oldal. Arányos terhelésnek eleget téve,időnkét átkell ülni egyik lábról a másikra.


A 2 pontos ülésnél térdeddel szorítasz,lábszáraddal körülöleled a ló oldalát,sarkad lenyomod,lábfejed befele állítod. Fontos ,hogy a kezeddel ne kapaszkodj a szájába,felállított öklök legyenek a mar felett egymás mellett.

2014. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!