Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, hogy a lovam...

Mit tegyek, hogy a lovam megfelelő képzést kaphasson?

Figyelt kérdés
Még régebben egyik jó ismerősünktől kaptunk egy hucul herélt lovat. Most eljönne a belovagolásának az ideje, de anyukám meg van róla győződve, hogy én is meg tudom csinálni. Én viszont nem szeretném elrontani a lovamat, de anyukám, és a nevelőapám hajthatatlanok. De eladni sem szeretném, mert nagyon szeretem őt... Mit tegyek? Utána a lovaglásával alapvetően nem lenne gond, mert nyolc éve lovagolok, és az ülésem biztos, de arra nem érzem képzettnek magam, hogy be is tudjam lovagolni. Szerintetek mit tegyek?

2014. márc. 9. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

mondd meg ezt nekik, hogy félsz, hogy csak elrontod, apukád is tud autót vezetni még sem tudna összerakni elemekből egyet, de ha már össze van rakva, akkor elvezeti, apró dolgokat megbütyköl rajta.

mondd meg, hogy te kívülről nem látod magad, nem látod a hibáid, sose csináltál ilyet, ez nagyon baleset veszélyes és egy életre elronthatod a lovat.


de közben meg elkezdheted futószárazni, hogy mire belovagló érkezik, már szóra működjön minden jármódban, kantárt, zablát, nyerget tűrje. azt te is meg tudod csinálni.

2014. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igyekszem a lehető legjobbat kihozni ebből a helyzetből.
2014. márc. 9. 16:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy csikó belovaglása nem szimpla dolog és végképp nem veszélytelen. Akkor sem tudod egyedül megcsinálni, ha amúgy tudod, hogyan kell, ugyanis vannak olyan részek, amelyhez két ember kell, két hozzáértő ember.

Gondolom, veszélynek nem akarnak kitenni a szüleid, márpedig egy csikó belovaglása sok minden, csak nem veszélytelen. Egy huculé meg pláne - bocsánat, hogy ezt írom, de kevés konokabb és ostobább lovat láttam életemben, mint a hucul. Kivételek köztük is lehetnek, de nem egy tanulékony fajta, sőt.

2014. márc. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!