Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hoygan is kel szabályosan...

Hoygan is kel szabályosan nyergelni? Melyik a helyes?

Figyelt kérdés

Egy ismerősőm azt mondta hyog a hevedert a első és az utolsó szíjba kell kapcsolni.

Egy videója pedig azt láttam hyog az első 2 be csatolták

Most melyik a pontos? Vagy mindekttő helyes?

( elnézést a helyesírási hibákért telefinról vagyok és a helytelen meg fogalmazásért is)



2014. márc. 9. 21:19
 1/4 A kérdező kommentje:

Így értem

Hyog a elsőbe és a hátsóba [link]

És így hoyg a első 2- be www.youtube.com/watch?v=jM1s8vwFOpc

2014. márc. 9. 21:33
 2/4 x) ***** válasza:
Teljesen mindegy. Én általában a 2 szélsőbe húzom, mert úgy valahogy szimmetrikusabb, vagy nem tudom. :) De helyes mindkettő. Igazából attól függ milyen széles a heveder.
2014. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit szeretnél, hogyan álljon a lovon a nyereg.

Nem poénból van rajta a három heveder felrántó szíj, és nem is azért, hogy a hevederhez igazodjon.

Ha a nyereg elejét szeretnéd "lehúzni", akkor az első kettőbe, ha középen legyen az eloszlása, akkor a két szélsőbe, ha pedig a marját szeretnéd kicsit szabadon hagyni, akkor a két hátsóba kell csatolni.

Tehát az első sorban nem "pót"-nak van ott, persze ez a funkciója sem elhanyagolható.

Mindegyik helyes, általában a két szélsőbe szokták csatolni a hevedert.

2014. márc. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

!

2014. márc. 11. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!