Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehetne megbeszélni a...

Hogyan lehetne megbeszélni a szüleimmel hogy saját lovam legyen?

Figyelt kérdés

Mielőtt mindenki elkezdene olyanokat irkálni hogy egyedül nem tartunk lovat stb nem egyedül lenne.

Van hely, értek is hozzájuk, mivel régebben volt 2 is . Most az egyik ismerősöm lovain lovagolok, járunk terepre is meg minden de ide csak minden 2. Héten mehetek ( akkor is csak olyankor mikor ráér az ember)

Pónival szeretném eggyütt tartani, az van a szomszédban eladó és nem is eszik olyan sokat. Azt meg is engednék, de azon hogy birnák lovagolni? Arra nem is szabadna ráülnk szegényre nem? (Shetlandi póni) kb 160 cm vagyok 13/L



2014. márc. 3. 14:46
 1/7 A kérdező kommentje:
*ráülni
2014. márc. 3. 14:48
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha egyszer ráülsz nem fog belehalni, de alapvetően nem kéne ráülni. Viszont be lehet fogni mini fogatba, trükköket tanítani neki, meg ilyenek. Én néha bohóckodok a pónimmal, ráülök és kicsit megyünk szőrén, kantárral, mert shetland keverék, tehát magasabb és erősebb, mint egy átlagos sheti.
2014. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 x) ***** válasza:
Szerintem még várj vele. Pont most jön majd az életednek az a szakasza, amikor minden megváltozik. Jön a középsuli, picit többet kell tanulni, kevesebb időd van, a barátaiddal akarsz lógni stb. Ez annyira nem egyszerű dolog, ha ott egy ló, amiről gondoskodnod kell. De ha mindenképpen bele akarsz vágni akkor inkább olyan lovat válassz, amin rendesen tudsz lovagolni és fejlődni. Egy nagyobb méretű póni vagy kisló szerintem sokkal jobb választás lenne. Én azt mondom, hogy járj rendszeresen lovagolni, így a szüleid is látni fogják, hogy tényleg ezzel akarsz foglalkozni. Aztán ha már tudsz némi pénzt beleadni te is (16 éves korodtól már dolgozhatsz valahol diákmunkában), akkor vegyetek inkább lovat. Sokkal jobban fogsz örülni, ha nem az öledbe kapod a lovat, hanem érzed, hogy rendesen megdolgoztál érte. Plusz a szüleidet is könnyebb lesz majd meggyőzni később.
2014. márc. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

Én is nemrég kaptam egy lovat,most lettem 14. :)

Nekünk is volt régebben 2 lovunk,Shetik.Én velük nem dolgoztam,csak kikönyörögtem őket,de most már visszasírom mindkettőt.Eladtuk őket,de jobb is így.Aztán anyáéknak az eladásuk után 1 évvel megint elkezdtem könyörögni.Ez nem vállt be.AZ ÜRES SZAVAK NEM ÉRNEK SEMMIT.(kiemelés)Mikor anya felajánlotta,hogy lehetséges,lesz rá keret,akkor bizonyítanom kellett.Minden reggel 5-kor keltem,akár suli volt,akár nem,a hétvégét megengedték,hogy pihenjem.Jártam a leendő lovamhoz,elkezdtem kapcsolatot kiépíteni vele és belovagolni.Trágyáztam,csutakoltam másnál,segítettem a ház körül (eddig is ezt tettem amíg oda jártam,de most mégjobban)belovagoltam egy-két lovát,lemozgattam őket.Anya látta,h tényleg mindent megteszek.Nyerget,kantárt,kötőféket,keféket,Mindent a saját spórolt pénzemből vettem.Szülinapomra anyutól kaptam 1 csomag fillctollat,2 gurika szénát és egy kis pénzt.

A többi széna az én pénzemből ment,magyarul az eddig spórolt szülinapi és munkáspénzemnek annyi :) Nem kaptam mindent pénzt,hanem dolgoztam érte! Most,h jobb az idő és a karám is rendben van,minden nap lemozgatom,ráülök,szoktatom.Nehéz dolog,mert ménesből jött,és most csak kutyákkal van,de tényleg ilyet: A kutya farkcsóválva átmegy az első napom a lovam mellső-hátsó lábai között :D Pedig a kutyám még nem látott lovat.

Nos,a helyzet az,hogy elősször is,tudakold meg,ha van rá keret,akkor mutasd meg,hogy megéri megvenni,szerintem egy nagyló a méreteidhez igazítva a legjobb.(Nekem 165 a lovam én 170,kényelmes rá felülni :) ) Ha nincs rá keret,vagy beletörődsz (ami kimutatja,h annyira nem fontos) vagy pedig elmész és -kutyát sétáltatsz -segítesz egy idős néninek -tanítasz fiatalabbakat stb. Sok sikert!

2014. márc. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat, még annyi, hogy a pónit ti télen hogy szoktátok lemozgatni? Abba a nagy hóba nem fagy le a lába? Akkor is lovagoljátok, vagy megy futószáron? Vagy télen csak az istállóba van?
2014. márc. 5. 16:23
 6/7 x) ***** válasza:
54%
Hát ezután a kérdés után inkább azt mondom, hogy még ne legyen lovad...
2014. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat de pónim még sosem volt, nem akarom, hogy ha lessz , akkor baja legyen.
2014. márc. 5. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!